Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skolióza - korzet

Príspevok v téme: Skolióza - korzet
penelope

Mám 23 a viditeľne mám jednu lopatku vyššie ako druhú. V detstve som myslím, že aj bola u ortopéda, skonštatoval miernu skoliózu, ale to bolo všetko... Teraz sa k nemu chystám opäť, hoci zatiaľ žiadne bolesti nemám, len mi to jednoducho vadí z estetického hľadiska. Preto som sa chcela spýtať, či niekto nemá podobný problém a ako ste to riešili. Dá sa s tým v mojom veku ešte niečo robiť? Pomohol by v takomto prípade korzet, lebo cvičenie je vraj už v tomto prípade (hlavne kvôli veku) takmer neúčinné.

RNG

Moj otec napr vo veku 85 rokov doslova okrivel uplne do predklonu a tvrdil ze sa nemoze nijak narovnat, lebo mu "praskne chrbtica.
Nal infekciu na nohe, ktoru mu museli nakoniec amputovat az po koleno, a po mesiaci lezania v posteli bol rovny ako lata.
Takze tvrdit, ze sa chrbtica neda narovnat v neskorsom veku zrejme neplati
Odporucam dlhodobu nocnu trakciu alebo inverznu teraspiu, kde sa pacient doma 2 x denne zavesi na nohy a postupne obracia hore nohami, kde vlastna vaha tela postupne chrbticu natahuje.

Logicky, aj povraz narovnas natiahnutim a nie podopretim

***17

Dobrý deň, chcela by som vám povedať:,, cviky vo veku nad 21 rokov vám nepomôžu , pretože chrbtica sa vyvíja do 18 rokov a tvaruje sa do 21.,,V prípade že ste ešte nedovŕšili vek 21 a ste mladší tak s tým niečo robte .Tato choroba pokiaľ nie je vo zvýšenom štádiu ,tak sa to da pravidelným cvičením da upraviť.

maria1113

sinulienka, ja tiež súhlasím, že bez cvičenia to je o ničom. Mohla by si poradiť nejaké účinné cviky? Moja dcéra má tiež skoliozu.

kleopatra4589

Zdravim... ja budem mat 22.. v 15-tich som nosila korzet- rok.. potom som to vzdala.. vtedy som mala skoliozu 16 stuono.. teraz neviem ako som na tom, ci s ai to zhorsilo, alebo co.. ale uz nad tym dlhsiu dobu uvazujem.. len ani neviem, na koho sa s tym treba obratiti.. pozna teda niekto nejake fakt dobreho ortopeda na Slovensku???

jejna

bibi- ahoj ja tiez nosim korzet a dost ma obmedzuje rada chodim do taborou a tiez mi zvacsil velkost ale vobec neviem ake tricka mam nosit aby ho nebolo vidno prosim porad ak mas nejaku skusenost :))))))

sinulienka

Ahojte, ja mam 11 rokov a mam tiez skoliozu. mne na Slovensku nejako nepomohli este sa mi to aj zhorsilo a tak sme potom isli do Anglicka na liecbu do Scoliosis SOS Clinic. Je to trochu drahe ale tie cviky su dobre. Boli tam ludia rozneho veku: od 4 rokov do 60 nieco.Baby, korzet nestaci bez cvicenia lebo nebudetie vediet drzat sami telo a ked date korzet prec tak vam padne telo a moze to byt este horsie. A budete mat slabe svaly.

Bubqa

No ja skoliozu mam 32 stupnov v skole mam tiez druhe knihy, a dnes mam 1. den korzet ale je to strasne neprijemne a chodim tiez aj na rehabky dufam ze sa mi to zlepsi ...

bibi

dajte si bacha ja mam tazku skoliozu a uz my dali korzet aj ked este len dvanast ,velmi ma to ovplivnuje-v skiole mam druhe knihy aby som nemusela nosit tazku tazku milujem tanec spolocensky a tiez rada chodim do taborov aj dvakrat za leto potom chodime na dovolenky a na kupka a do aqua parkov.Chcela by som byt modna navrhaRKA A obliekat sa PEKNE A STRYLOVO ALE KORZET MA ZVECIL Z VELKOSTI S NA VELKOST L.ALE JEDINU SANCU MI DAL UKREAINSY LIECITEL NA ILAVE TAK POMOZTE KTO MOZTE.DAKUJEM-BIBI

petik

no ja si myslim, ze tymi cvikmi sa ti chrbtica resp. lopatka nenarovna, ale cvicenie ti aspon posilni chrbtove svaly a celkovo cele telo. Ja mam problemy s chrbticou tiez asi od zakladnej skoly, dokonca som isty cas nosila korzet, ale potom som ho uz prestala nosit, lebo mi urobili odliatok noveho a ten bol priserne velky. Ani som necvicila, ale vraj sa mi chrbtica nezhorsila. Teraz uvazujem nad tym, ze zacnem cvicit aspon kvoli posilneniu svalov na chrbtici, hlavne teraz, ked mi zacala skola a dost dlhy cas sedim na prednaskach. Bola som dokonca aj 3x na lieceni s chrbticou, kde sme pravidelne kazdy den cvicili, bola to riadna zaberacka, ale citila som sa potom omnoho lepsie. :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Skolióza - korzet - Fórum - ZDRAVIE.sk