Atopický ekzém

agina

Pythium oligandrum je mikroskopicka huba, ktora ma vraj uzasne liecive schopnosti.Sprava sa ako upir, ktory v tele vyciciava nepriatelske bunky.Ked ich znici, sama zmizne.Ceski vedci nahodou objavili, ze spolahlivo odstranuje potenie a zapach noh a pomaha liecit plesne a atopicky ekzem. Dostanete ju v podobe kremov a kapsul.

marikat

mam to stastie mat atopický ekzém od narodenia v menšom či väčšom rozsahu, ale možem povedať že mi este nikdy nezmizol úplne, iba sa občas vytratil a nenápadne sa udržiava na nejakej časti tela. mala som ho už doslova vsade na všetkých možných aj nemožných miestach, asi najviac po narodení mojho syna a v tom období som bola jedna obrovská chrasta.mam doma zásobu rôznych mastičiek, liekov, fúkatiek, pretože mam aj astmu.Dlhodobým pozorovaním som prisla na to, že atopickému ekzému veľmi prospieva stres v akejkoľvek forme, už len myšlienky na niečo, čo môže byť zaťažujúce je spúšťač. behávam, občas chodím do posilky a na aerobic- hlavne sa hned potom osprsit, aby pot nedráždil pokožku.A kortikoidy? tie museli svojho času byť, ale teraz iba ked je to extra nevyhnutné raz potriem a mam pokoj. vlhké teplo v lete tiež neprospieva, vtedy sa treba premôcť a nepoškriabať, radšej sa utriem do vreckovky, aby som si postihnuté miesto vysušila. No a more je super. skutočne pomáha. Vela stastia pri liečení. a nezabudnite- ten stres je najväčší spúšťač

toso

ahojte seci.... takisto ja mna trapi ekzem od narodenia a nevim ho poriadne liecit tak isto ani doktor nevie poriadne o co ide.. hravam hokej uz asi 10 rokov a ked sa spotim tak na najviac sparenych oblastiac sa mi spravia cervene flaky ktore dost svrbia ... mam to po celom tele ale po sezone to zmizne.. vacsi problem mam s chodidlami kde to mam cely rok neviem co mam nosit na nohach lebo ci mam slapky alebo tenisky stale ked sa mi to spoti tak to zacne svrbiet a mam to stale cervene.... nevedel by niekto poradit dakujem pekne :)

pusinka

ahoj ja mam tiez ekzem a to mam 15 :-) ale uz mi zmizol bola som u koznej a ta mi nasadila liecbu.Aj ked sa mi este par krat za rok objavi hned zmizne.Predpisala mi najprv fucicort po ktorom mi to hned zmizlo,lebo to je hormonalna mast.Potom niaku hnedu pastu ktoru mi namiesali v lekarni,belogent,belosalic(antibiotika) a zodac.Ale to zalezi o toho aky hrozny je.Ekzem sa tvori hlavne preto elbo mas suchu kozu musis sa kazdy den aspon 2 krat premastit najlepsie kyselinou mliecnou alebo inou mastou s lekarne co hned pomoze.Ja mam ekzem na prstoch tak pouzivam pri liecbe aj krem bioderma atoderm PP co je na taketo problemy neskodi ale pomaha:-).Mala som isty cas aj na predlakti ale uz zmizol sam najlepsie ale na ekzem pomaha morska voda :-) ale skodi slnko treba sa vela krat natierat a nespalit sa :-)

lolii

ahojte, mozno neuveríte ale mne uplne vyliecil atopický ekzém Atoderm od biodermy, mala som ho na rukách, nemohla som si dat ani tricko s krátkym rukávom, a teraz mám úplne krásne ruky :) vela stastia

fiona

Tomu Dedíkovi som chodila aj ja, dával mi rôzne prášky a koncentráty, ale nezabralo mi to, bola som u neho asi 4x. Liečil ma asi rok, a potom som to nechala, vraj ale vyliečil vela ľudí, aj Lenka Hriadelova-Čviriková k nemu chodila a vyliečil ju

luxina

ahojte j mam ekzem odmalicka a nic nepomohlo. vo februari som zacala brat homeopatika . prve tri mesiace som sa vyhadzala vsade kde sa len dalo . teraz mi to pomaly zacalo ustupovat. mam ho trosku na laktoch clenkoch a rukach ale da sa to prezit mozem si obliect tricko s kratkym rukavom . a aj ked si to doskriabem regeneruje sa to ovela rychlejsie a neostavaju mi chrasty. predtym to trvalo niekolko dni a musela som si to natierat kortikoidmi teraz som ich vysadila a sem tam raz za tyzden si na to supnem mast a dufam ze neskor uz ani to nebude potrebne

borisk

no musím uznať,že sú tu rôzne príspevky a úvahy.Ja som touto rozkošou postihnutý asi tak od narodenia čiže si to užívam len 27 rokov.Ako inak sú dni lepšie aj horšie.Momentálne fičím na prednizone,nizorale a nejakom cyklosporine a iných vitamínoch keďže sú to riadne svinstvá.Šlapem na tom už druhý rok a bolo to celkom fajn(ked nerátam vedľajšie účinky ktoré mam asi všetky)čo však človek nespraví pre poho. spánok a aby sa vyhol skúmavým pohľadom okolitého svet.Samozrejme ešte nejakí ten protopik a niečo na pre mastenie .Škoda,že si začalo moje telo rozumieť z liekmi a začína ich ignorovať atak zvyšujem dávky(čo nieje asi dobré)samozrejme po konzultácií z mojim Imunologom ktorý mi aj tak iné poradiť nevie alebo nemá záujem.Blbé je,že tieto lieky nemajú radi slnko a tak mi more asi nepomôže.Skúšal som ich aj podla rady Dr. postupne vysadiť-výsledok bol dosť neprijateľný.Je to taký fajn začarovaný kruh.Samozrejme moja životospráva je ako lusk,to čo by mohlo byť len trochu alergické zďaleka obchádzam(v rámci možností -nežijem v akváriu).Po novom skúšam nejakú alternatívnu medicínu tak uvidím.Je jasné,že aká koľ vek liečba bude dlhodobá a chce to výdrž a nemým čo stratiť.kľúč je asi vážne v životospráve a veľmi to ovplyvňuje aj duševná pohoda.Nie vždy človek vie ovplyvniť stresové situácie sú stále okolo nás a preto je dôležité to riešiť salámovo(moc mi to nejde :-)).Treba sa asi naučiť to brať ako svoju súčasť.Tak ako hovorím.Jesť triezvo z rozvahou a byť salámista.Je veľa ľudí na tom horšie ako my a majú chuť žiť a radi by si to vymenili.Nemáme to ľahké a nie som ani ja obtymista.Väčšinovou sa vyhýbam kontaktu z takto postihnutými ľuďmi ale na druhej strane mam dosť skúseností a možno tieto riadky niekomu pomôžu.:-)Čao