Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

Zajuska

Citam prispevky ludi trpiacimi depresiou a dusevnymi poruchami, a sucitim s nimi. Kedze som si tou cestou presla. Chodila som za roznymi psycholohami, psychoterapeutamy, na rozne ine alternativne terapie a nakonec prislo aj na lieky... ale boli to iba pomocne barlicky, ale nie cesta k dusevnemu zdraviu. Tym nechcem povedat, ze tieto barlicky nie su potrebne, su velmi potrebne ,ak nemate sily vykrocit sam... ale ak chcete s toho zacarovanoho kruhu von, raz to musite urobit. To prazno v dusi pokojom moze naplnit iba Boh...Mozeme tam davat akykolvek zmysel zivota, ale to prazno, ta bolest , tam bude, mozno ju trochu utlmime, mozno ze sa budeme presviecat, mozno sa budeme motivovat, mozno ze sa budeme hnat za niecim. Ale ked zostaneme v tichu sam zo sebou ,a nazreme do duse, pocitime ju. Aj ked vacsina ludi sa to boji urobit, a povazuju sami sebe za dusevno zdravych. Ludia s depresiou su iba citlivejsi a tu bolest v dusi citia viac...Ak niekomu nejakym sposobom budem napomocna budem rada. Kontakt: diamona@ centrum.sk

RomanB

Ahojte, depresiu som mal aj ja, za 3 roky 2 krát. Vyústil do nej môj predošlý život, bol som totálna troska vnútri - zlomený, plný psychických blokov.

Po prvej depresii sa mi za pol roka vrátila a prišla druhá. Nevedel som ako z toho von.

Neskôr som sa z tej druhej dostal a pochopil som mnoho vecí - prečo prišla, čo je za tým, ako fungujem vnútri, a čo som potreboval urobiť, aby sa to neopakovalo a už neprišla ďalšia.

Potom som sa rozhodol písať o tom blog, pretože myslím, že nie som sám a ako zisťujem, aj v mojom okolí je tiež viacero ľudí s depresiou. A to som si myslel, že som sám...

Počas depresie mi nikto nepomohol, prichádzal som si na všetko sám - čo mi vyhovuje, ako z toho von, ako ďalej, atď. Občas napíšem článok a nedávno som urobil aj krátky ebook zdarma - čo mi pomohlo sa rýchlejšie dostať sa z depresie.

Ak máte podobný problém, a myslíte si, že niekto kto si tým prešiel 2krát vám možno vám v niečom pomôže, poksytne nový pohľad na vec, môj blog nájdete tu:
romanbobak.com

Užívajte deň a veľa lásky prajem :-)

9titinka5

mne pri depresivnych stavoch pomohli aj vitaminy, brala som D2 a Omega 3 s Perilla olejom, mala som ho z vitarian.sk

Andeluk

Zdravim ! Asi pred rokom a pol sa mi stala velmi neprijemna udalost ktora ma uplne vnutorne zlomila , zacal som pocitovat strach ked som bol medzi mnozstvom ludi , zabudanie , uzkosti , neuveritelne vypäté stresove situacie , pocas jedneho tyzdna som schudol 8 kil , zacal som pochybovat o zmysle zivota , stratil som zaluby , radost zo zivota uplne zmizla a moje vztahy sa zacali rozpadavat a kazda malickost alebo mala vymena nazorov na rozhodila ... Vyskusal som meditaciu , liecitelov , pozitivne myslenie no nic mi nepomaha , neako sa nedokazem postavit opat na nohy .. Chcel by som sa opytat co je tento moj stav podla vas vhodny na neake ambulatne vysetrenie pretoze uz neviem akm z konopy a doslova rok a pol iba prezivam

mericiana

neviem kde zacat ..... tak som mama mam syna 8 roc. .... no napisem to tak .ako dievca aj zena som po detoch som nikdy netuzila, az nezneslia vo svojej pritomnosti ..ale ked som spoznala muza ,tak sme splodili dieta , myslela ,som ze ked budem mat vlastne ,ze sa to zmeni ,,ale ked sa dieta narodilo ,,akosi som nevedela co snim ...ja som v kontakte s detmi ako slobodna nebola od deti som bocila ..a vobec ma netrapilo a nemala som potrebu nakukat do kocikov a tvarit sa nunu ake zlate ..taketo gesta som brala ako vrcholne trapne .....no a nejak po narodeni som sa so svojim dietatom nejak nedokzala stotoznit ,mala som z toho depresiu ,divne stavy .. nedokazala som dieta lubit , ked sme prisli z porodnice dost mi pomahala manzelova mama .. lebo ja som v podtstae ani nevedela co mam s dietatom robit ,trhalo mi aj srdce aj usi ked dieta plakalo .. viacmenej som to dieta nechcela ako chcela ..mala som strasne myslienky na to dieta ... ale nemohla som za to ,a neviem v podstate po tom ako sa narodil ,maly zacinam si mysliet ,ze to vo mne len spustilo nejake psychicke poruchy mojej osobnosti .. lebo take stavy ake zazivam odkedy mam dieta su uz neunosne .. ja som sice od mala skor samotar ,zadumany .ale taketo psych stavy som nikdy nemala .. takze,ako maly rastol ,menili sa vo mne stavy ,ze som ho raz lubila a raz nelubila .. ked som ho nelubila ,nejak som si ho nevsimala ,,a starala sa zvacsa mama .a mne bolo dobre ,nemala som poruchu ,ako nahle som si ho zacala vsimat a lubit ,zacala som sa o neho uzkostlivo bat a napadali ma hrozne obsesivnokompulzivne myslienky a upadala som do depresii .ja to ani neviem vysvetlit ..prosteneskutocne prehnany strach o dieta .. a takto sa to vo mne streda na zblaznenie ... momentalne som na to ale uz uplne strasne ... cez prazdniny som z malym skoro nebola ,a mne tak bolo dobre .. uzivala som si ,maly mi nechybal ... lenze potom nastal nejaky zlom .. ze maly si zacal vymyslat alebo neviem ,ze ho stale nieco boli ,behali sme snim po dr ...a vsetko ma ok ... lenze vo mne ostal ukrutny strach a obsesivne otrasne myslienky ze sa mu stane nieco zle .. nedokazem sa toho zbavit ,len zeriem kadejake lieky na psychhiku a nepomahaju mi ...... proste sama sebe nerozumiem ,preco som takato matka ... ze som totalny blazon ,a bojim sa aby som nieco neprivolala tymito mojimi stavmi .. neviem co mam robit .. co si mam dat aby to zmyzlo ..naozaj som zufala ..je to moje dieta a ja ho lubim ,ale asi sa nedokazem stotoznit s tym byt matka ,ked som to nikdy nechcela a necitila to tak ... ja ani neviem ,je vobec nejaka matka stakymto niecim ? viem su matky krkavcie ktore dokazu svoje dieta zabit ..tyrat neviem co ,ale ja svoje dieta lubim ,a nikdy by som nechcela aby sa mu nieco stalo ,raz som na neho zdvihla ruku inak nikdy .. ja ho vychovavam s laskou nelaskou alebo co ja neviem .. ja sa citim ako nejaky schyzofrenik .. mala by som ist za psychologom ,ale bojim sa taketo nieco vobec vraviet a davat do nejakych zaznamov aby to raz nebolo zneuzite proti mne .. prosim aspon poradit nejaky liek aby mi bolo lepsie ..

waters

RADA PRE VSETKYCH CHLAPOV( A NETARAM DO VETRA)...ak mate problem s depresivno-uzkostnymi priznakmi urcite si dajte skontrolovat hladinu testosteronu.Doporucujem u doktora ktory je kamos alebo aspon mu doverujete (urolog alebo endokrynolog) .Urcite nechodte k ziadnemu idiotovi (v Kosiciach som na jedneho takeho debila natrafil)....budte neodbytny ,referencne hranice si nechajte dobre vysvetlit ,vsetko co vam povie si overte (aj ked na webe je v tom pekny zmätok ....clovek ma pocit ze kazda stranka hovori nieco ine) Pozor podla mna ale pri urcovani ci mate dost alebo malo neplati matematika...t.j. ze ked je o 0,1 viac ako dolna referencna hranica tak mam dost....je to individualne a taktiez sa jeho hodnota meni kazdych 4-5 minut.Doktori a poistovne su pekne kurvy a predpisovanie tohto hormonu je dost prisne kontrolovane ...verim ze kvoly holohlavym nafuknutym blbeckom v posilovniach....ale potom ked obycajny clovek fakt potrebuje tak s tym robia pekne obstrukcie .....ale ked je uroven na dolnej hranici tak minimalne ako prvy krok by vam mal predpisat aspon derivat testorenu (Proviron) ...uz aj ten casto po par dnoch pomoze.

Zuzicka14

Prosím o pomoc!!!
Po ťažkom životnom šoku- pred 5 rokmi slušne zabezpečená žena a v práci uznávaný odborník, som sa stala /podvodom- nebudem rozpisovať/ bezdomovcom. Pomáhala som si Neurolom, neskôr Alventa a Neurol, potom som zvýšila Neurol na 3 mg denne. Teraz beriem cipralex, snažím sa vysadzovať Neurol, za 3 mesiace som znížila z 3mg na 1,5 mg, v zlých dňoch tak 2 mg.
Cítim sa otrasne, nič ma neteší, doma mám neporiadok, priateľov tu nemám, lebo som celý život žila v inom meste. Keby som mala dobrý aspoň 1 deň, aby som si upratala.

Dakujem

Dobrý deň, na depresie pomáha aj cvičenie a meditácie. Tai chi, Chi kung alebo jóga sú cviky pre každého aj pre tých z horším zdravým. Tiež pomôže aj iný šport alebo bojové umenie, behanie, bicyklovanie... cvičenie vylučuje hormóny šťastia a tým nám zlepšuje náladu. Depresie vznikajú z nejakej príčiny, nejakého problému alebo strachu, ktorí nevieme vyriešiť alebo pred ním utekáme. Tu by som odporučil miesto utekania pred problémom sa mu postaviť. Je dobré mať pri tom pomoc, lebo keď sa jedná o nás samých často nemáme potrebný nadhľad, keby sme ho mali tak náš problém by už dávno bol minulosťou. Pre získanie istého nadhľadu často pomôže dať si otázku, čo by si poradil blízkemu kamarátovi, keby mal rovnaký problém ako ty. Ale ak ani to nepomôže, odporúčam odbornú pomoc. Osobne by som sa vyhol lekárom, ktorý len predpíšu antidepresíva a tým skončia, tie len zmierňujú problém ale neriešia ho. Keď už antidepresíva, tak ich spojiť z rieším problému, lebo bez toho aby ste vyriešili problém, ktorý vám to spôsobuje vás budú depresie prenasledovať stále... Tí čo nato majú pre tých by som odporučil terapeutov Cesty, terapie sú drahé ale zato účinné, a idú ku koreňu problému. Mne samému pomohli prekonať žiaľ zo smrti milovanej osoby. Pre tých čo si ich nemôžu dovoliť, by som odporučil pozrieť si filmy, a nejaké motivačné videjká na youtube je ich tam kvantum a keď sa človek nad nimi zamyslí vedia tiež pomôcť. Základom samozrejme je aby ste sa chceli z depresii dostať a priznať si, že máte problém. Totiž to priznaniť si problém je prvá polovička cesty k jeho vyriešeniu. Tiež sa nehanbite požiadať o pomoc, nie je to prejav slabosti, ale toho že sa máte dostatočne radi nato, že sa chcete mať lepšie. Dosť pomáha každé ráno a večer pred spaním ďakovať za všetko krásne čo v živote máte, najprv vás napadne len pár vecí ale keď to budete robiť pravidelne budete prichádzať aj na ďalšie veci. Budete sa lepšie cítiť. Tak hľadíme na tie negatíva v živote, že často zabúdame na všetko to krásne čo máme. Preto si treba nájsť čas uvedomiť si všetko krásne čo máme. Šťastie si treba uvedomovať.
Konkrétne názvy, osoby a stránky neuvádzam skrz pravidlá fóra, ktoré to zakazuje. (Tai chi, Cchi kung, jóga, Cesta sú celosvetové všeobecné pojmy, aj keď u nás na slovensku menej známe. Je to rovnaký názov ako bicyklovanie, psychológ atď. Kto chce si konkrétne informácie, názvy, stránky, mená a osoby už nájde)

Bila

Pekny den.
Poradte mi prosím hocikde na Slovensku alebo v Čechách dobrého psychiatra a nemocnicu s otvoreným odelením kde liečia silnu depresiu. A ak možte tak mi napíšte aj svoju skúsenosť. Mame znamého kt. už vyskušal 3 druhy antidepresív a stale mu nevedia trafiť tie spravne. Už sam sa pýta na oddelenie. Poradte.
Ďakujem Bila