Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

zuzanka65

Damian, ani sa necudujem, naposledy sme si tusim pisali 27.11.07. Ak si das do vyhladavat v temach -mam uzivat antidepresiva- tam to najdes. Nedavno som si to citala, ani sa mi nechce verit, ze je to uz skoro rok. Teraz som pomerne ok, bez liekov. Som v Londyne, ale chystam sa o par dni domov. Ked som ochorela na PP, myslela som, ze sa sem nikdy nevratim, ze toto prostredie nezvladnem. A bola som tu aj vlani, este s AD. Teraz viem, ze je to mozne, aj bez nich.

damian

Ja som uz mnohokrat spominal, ze depresia (a nielen ta) sa ma liecit holisticky - komplexne. Ak je stav skutocne vazny, je treba stabilizovat AD. Ak nie je, nutne je co najskor hydrovat organizmus vodou, dodat chybajuce ziviny (surovou stravou, doplnky), nutny je aktivny sport, dychacie cviky a pod. a, samozrejme, psychoterapia/poradenstvo. Ak nic nezabera a depresia je nadalej neznesitelna, asi treba siahnut po AD. Avsak, casto tieto strategie nezaberaju preto, labo pacient uvedene nedodrziava tak, ako ma. Mne mnoho ludi presvedcivo hovori, ano vsetko robim, jem zdravo, pijem vodu, hybem sa. Avsak, ked pridem do terenu, vidim pravy opak...

zuzanka65

Sunnie, to si mala asi stastie, ze si vedela, co mas vlastne robit a skusat, kym si zacala brat antidepresiva. Ja som netusila, ze mam PP, jednoducho som myslela, ze idem kazdu chvilu umriet. Bola som vdacna, ked mi po dvoch mesiacoch trapenia predpisala doktorka xanax a seroxat. Pomohli mi, ale o vedlajsich ucinkoch nik nic nehovoril, tie som si precitala na pribalovom letaku. Iba pri xanaxe som bola upozornena, ze je navykovy a ze sa nesmie brat dlho. O seroxate ani slovo. Ked som mala stavy, ze som dokazala 3 krat za den obehnut mesto a bolo mi fajn, tak mi davku znizili, ked som zacala spavat kade som chodila, dostala so dalsi liek. Potom som sa zacala zaujimat, ci nie su aj ine moznosti, ako fungovat normalne bez AD. Nehovorim, ze som celkom ok, ale som to ja, aj s obcasnou "depkou" a uzkostou. Takto mi to vyhovuje a nikomu ani AD nevyhovaram, myslim si vsak, ze ozaj nie su riesenim na cely zivot.

ooo

Ja teda verím tomu, že AD sa dá zbaviť... proste to musí ísť, dá sa na sebe robiť. A Sunnie si to myslí preto, že nenašla ešte iný spôsob, lepšiu cestu... ale skúšame to, nájdeme...

sunnie

neviem ci na cely zivot, pevne dufam ze nie :-) aj ked je to dost pravdepodobne kedze sa uz tolke roky z toho neviem normalne vyhrabat...
ja som sa tesila jak male decko ked som uz bola v pohode, aj mi to rok vydrzalo ale potom to bol uplny horor.
s tou imunitou - ja mam velmi oslabenu imunitu a byvam casto v zime chora. mam aj alergiu na chlad. ale ziadna bezna choroba ma netrapi tak ako PP a depresie.

ooo

A toto podľa mňa nie je diskusia, že chémia verzus fytofarmaká, mne išlo o spôsob, akým sa tu jedno prezentuje ako zázrak a druhé zavrhuje... o spôsob vyjadrovania istých ľudí, ktorí veeeľmi môže niekoho vyľakať. Tak ako som písala predtým, že je Navy tvoje slobodné rozhodnutie brať Tramal a nikto ti nemá do toho kecať, tak je každého slobodné rozhodnutie brať AD a neviem prečo má RNG potrebu tu vypisovať stále dokola všetky najhrôzostrašnejšie vedľajšie účinky...

ooo

NAVY vieš, že ja som prípravky od RNG skúšala proste to išlo stále dolu vodou so mnou... a fakt sa teším, že konečne tretie AD mi ako-tak začali zaberať