Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

kajik

Pre elesar:chcela by som to najprv riešiť bez liekov bez ničoho som rada ked to dokažem riešiť.od dectva som mala trochu problemy-otec alkoholik .dosť som byvala agresivna nezvladnutelna rada som vynikala no všeličo.v manželstve to nebolo o nič lepšie .manžel pil tiež ponižoval ma kde len mohol sem tam som dostala-ako hovoril-vychovnu.riešila som to tym že som aj ja začala piť.čim viac som pila tym viac som mala depresie.skončilo sa to tak že som si uvedomila že až niečo nespravim zabijem sa .rozmyšlala som ako -zhanala som si lieky.ale rozhodla som sa-nie dokažem to.s pomocou skvelej doktorky pomocouAD ale išlo to.a sama.už 5 rokov nepijem už 4 roky nefajčim ale depky zostali.totiž moj najväčši problem bol moj muž.tak preto rozvod.je to ťažke možno ťažšie ako ten alkohol a cigi ale vydržim-dokažem to musim.takže ked mate depky skuste porozmyšlat či to nema na svedomi niekto z okolia rodina dectvo -čokolvek ktokolvek a snažte sa to riešiť či už liekmi kamaratmi doktormi alebo aj tym že sem napíšete.čaute

elesar

KAJIK...je mi sympaticke, ze sa snazis vsemozne zvladat depresiu, v tom si ako ja. a tiez v tom, ze sem-tam sa u mne objavi nech robim co robim. postupne som prisiel na to, ze u mna je to reakcia na negativne myslienky. casto staci malicko negativizmu a uz mi je vselijak. ak vidim, ze to ma tendenciu byt zle, tak si pomozem nejakym prirodnym AD (5-htp, SJW) a "zacinam zasa od zaciatku". nakolko sa mi tvoj problem vidi podobny ako moj, mozno nasledovanie mojho pristupu ti pomoze. neviem. snad. drzim palec :)))

Navy

Osobne si myslím, že by sa psychiatria mala orientovať na zisťovanie a liečenie príčiny tzv. psychických porúch, a nie utlmovať ich príznaky: Toto si prečítajte: www.risk-management.cz

kajik

ako dobre vedieť,že nie som sama kto má depky .myslela som si ,že ked podám žiadosť o rozvod bude všetko vyriešene.nie je.snažím sa postarať o moje dve deti ,robim v zahraničí ,depresie sa snažím riešiť športovaním -behanim,bicyklom,plávaním všetkym možným len aby som znovu neprepadla tym strašnym pocitom.no je to ťažké,niekedy to na človeka príde -ten pocit bezmocnosti,smutku,samoty a ja neviem ako dalej.a niekedy ani nechcem.no musim.nikdy by som si nemyslela že ja vesela baba takto dopadnem,a nevie to skoro nik,nerada sa zdoverujem.no dufam ža zas bude dobre že zas budem štastna.

Navy

Fidorka, však je to také jednoduché. Choď si pre rozvodový formulár, podaj žiadosť o rozvod, a čakaj, kým na Teba príde rad. Ty v tom vidíš nejaký problém? Však to nie je až tak veľa energie vyplniť a podať formulár. Však zvládaš energeticky oveľa náročnejšie veci, čo povieš.

elessar

FIDORKA...vies, ze som vcera na teba myslel??? mal som sa po dlhsej dobe stretnut so svojim sefom medzi 4 ocami, tak som sa chcel trosku pripravit a vytiahol som opat knihu "ako sa zbavit stresu a depresie bez liekov". okrem ineho su v nej totiz opisane zakladne pravidla asertivnej komunikacie. moj vztah k nemu je vselijaky len nie idealny, priamo mozem povedat, ze jeho prikazy a aktivity ma neskutocne ubijaju. tiez nemozem odist (teda skor nechcem, lebo praca ma bavi), mam na krku hypoteku atd. no a pri citani tej kapitolky som si spomenul na teba. autor (psychiater) opisuje realny pripad z praxe, kedy mal pacientku, ktorej depresie sposobovala jej neustale komandujuca matka. za pomoci technik asertivnej komunikacie sa jej podarilo nielen zlepsit svoj zdravotny stav, ale tiez svoj vztah s matkou.
...tak ak mas zaujem, skus si knihu kupit a precitat. ak nic ine, tak sa zasa dozvies nieco nove, pripadne ked nebudes mat co na praci, tak mozes pomalicky skusat asertivnu komunikaciu na manzelovi. ono to urcite chce vela treningu, no kedze si doma sama, mozes testovat. pomalicky, po vetickach, vobec sa s nim nemusis pustat do nejakych velkych debat. co ty na to??? podla mna lepsie ako rezignovat a povedat, ze lepsie to uz nebude. VZDY to moze byt lepsie, zalezi len na nas.

face of agony

Fidorka, ked som to precitala, tak som sa strasne zhrozila z tvojho zivota s nim. Ja ti sice nedam navod, co mas robit. Najlepsie riesenie musis hladat u seba. Mozme ti poradit, ale aj tak uz vies, co by sme ti poradili. Skratka takto sa dlho zit neda. Nemozes sa dat dobrovolne znicit. Drz sa, moja:)

fidorka 2

ahojte,nemala som sem včera ten príspevok písať, ľutujem že sa tak stalo, lebo viem že nikto mi nemôže pomôcť v mojej neľahkej situácii. S manželom od samého začiatku nežijeme v porozumení, ale prišli deti a k vôli nim sme zostali spolu, a potom najhoršie čo mohlo byť bola moja svokra učiteľka, ktorá do všetkého kafrala, denne bola u nás i keď sme nežili v spoločnej domácnosti, ona aj tak poúčala, usmerňovala a k vôli nej sme sa stále hádali. No a muž bol samozrejme na jej strane a na slovo ju poslúchal. A takto to pokračovalo dlhé roky. Ja som ten rozvod navrhovala skoro každý mesiac, a odpoveď bola "ale čo by povedali ľudia" a "mamička". A tak som trpela a poslúchala a robila všetko lebo u nás bolo všetko "prácou ženy" podľa "mamičky". Tá stará zmyja /87 ročná/ nám zničila zivot. Mohli sme dostať v BA 4 izbový štátny byt, ale my sme museli ostať pri nej v zapadákove a všetci štyria vrátane detí denne cestovať do Bratislavy. Nebolo to sebectvo? No ale to som už ďaleko od súčastnosti. Za tie roky nervačenia som schytala depresiu, ktorej sa už asi nezbavím. Teraz už nemám síl vybavovať nejaký rozvod, delenie majetku hľadanie nového bývania, a sťahovanie. Som sama, deti žijú v zahraničí, mám jedného brata, ktorý tiež býva ďaleko, kašle na mňa bol u nám asi 3x za 30 rokov. Veľký smútok mi spôsobuje môj pán tým že je premňa brzdou vo všetkom čo by som chcela zrealizovať. Výmena okien trvala 5 rokov, výmena strechy 4 roky on to všetko brzbil mal milion výhovoriek. Chcela by som vymeniť kuchynskú linku, dvere, sedačku, spálňu.. všetko je to v dezolátnom stave veď to užívame 30 rokov, dokonca niektoré haraburdy dovliekol od mamičky. Je hrozný škrob, platili sme pri týždennem nákupe 600 Sk a on bol zhrozený nad takou vysokou sumu a dal to pokladníčke prerátať. Nikde nechodíme lebo benzín je drahý a pánovi sa nechce, jeho vlastne nič nezaujíma, nemá žiadnu záľubu, a tak auto používa len on do zamestnania.Veci na seba si kupujem len cez mimibazár. Najviac peňazí na seba miniem na lieky. Len keby aj poriadne zaberali.
Vyváram pánovi denne čerstvé špeciálne dietičky, upratujem, atď. Cítim sa pri mňom udupaná až po zem a keď dvihnem hlavnu tak zase po nej dupne. Vyslovene sa pred ním schovávam a vyhýbam sa stretnutiu sním. Tak povedzte načo je taký život, slúžiť niekomu dokonca života to robia len zvieratá.

sunnie

Fidorka, zmenit psychiatricku a manzela (toho si uz davno mala poslat do kelu) a vzchopit sa. Nestoji za to si kvoli niekomu brat zivot.