Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Čítajte viac

kostička

Na jeseň nám vyvolávajú depresie zanesené obličky.Treba si ich vyčistiť a telo dovyživiť pridať niečo na stymuláciu nervového systému.
Poradím :-odkaz odstránený-

kity616

Mam 22 rokov a mam diagnostikovanu permanentnu depresiu s agorafobiou...Je pravda, ze posledny rok a pol je to hotove peklo, ale stavy depresie aj uzkosti som mala uz od detstva, cez pubertu - tajne som sa liecila u psychiatra, lebo podla ostatnych je hamba mat dusevnu chorobu...Hovorim to aj pre tych, co maju uz v detstve alebo dospievani psychicke problemy, nech sa to nepodcenuje, lebo v dospelosti sa to vrati vo vecsej sile...Liečim sa homeopatikami a antidepresivami: neurol, trittico, seroxat, amitriptylin..Uz to fakt trva asi 12 rokov, lebo odvtedt mam depky a uzkosti, v 14. som mala bulimiu, na ktoru som sa ale neliecila...
Uz to trva velmi dlho a nezlepsuje sa mi to-lieky mi nezaberaju, ked to poviem psychiatrovi, vyhovara sa vzdy len na moju diagnozu...nemam kamratov, lebo ludia sa mi otocili kvoli tomu chrbtom, takze mi nema kto pomoct...som v tazkej depresii a mam velmi velke vykyvy nalad, vracaju sa aj intenzivnejsie uzkostne stavy...skoncila som prvy rocnik na VS, (predtym som dva roky striedavo pracovala aj nepracovala)neviem si predstavit ako mam znova chodit do skoly, ked sa opet nezvladam postarat sama o seba...byvam teda u rodicov a cele leto opet prezijem sama zavreta doma ako kazdy rok..teraz si myslim, ze som fakt v koncoch, lebo si necitim ani telo a nemam pocit, ze zijem a mam pocit, ze uz len malo k tomu chyba, aby som sa zblaznila...mam velke problemy s pametou, s ucenim a nemam taku bystru inteligenciu ako predtym-som uplne spomalena...najhorsie je, ze to nemozem ani skryvat, lebo uz nevladzem, takze kazdy vie, ze so mnou nieco nie je v poriadku...nemam preco zit, neviem sa smiat ani radovat...nechapem ako sa ostatni vedia smiat, radovat sa, chodit do spolocnosti, mat kamaratov, byt s ludmi a tesit sa-pride mi to ako zo sci-fi filmu...

Ak ste na tom nejak podobne, napiste na mail:siazikova.petra@gmail.com

Sunnrisse

misicka 05...mám rovnakú diagnózu, 4 mesiace je krátka doba, hoci dĺžka času odznenia jednotlivých príznakov je naozaj individuálna, ale počítaj s tým, že výrazné zlepšenie čakaj asi po polroku, ak ti sadli lieky. Ale zdá sa, že sadli, keď si už na tom lepšie...

Kytana

Ahojte nemá niekto z vás diagnózu F 32.8? lebo ja áno ale teraz neviem či je to psychóza (podľa tej medzinárodnej klasifikácie je F 32.8 - Iné depresívne psychózy) alebo depresia...dosť som z toho vedľa lebo nemám žiadne také stavy ani myslenie čo by nasvedčovali psychóze...neviete mi niekto poradiť?

misicka05

Ahojte, uz presli takmer 4 mesiace odkedy mi bola diagnostikovana depresia stredne tazkeho stupna, uzivam antidepresiva, a pocitujem urcite zlepsenie, ale stale ma trapia neprijemne telesne priznaky, ktore ani velmi neviem popisat, je to ako keby som mala nieco so srdcom (vysetrenie srdca v januari bolo v poriadku) preto som sa chcela opytat, ci ma niekto podobnu skusenost, dakujem

malibong

dobry den,chcel by som sa spytat ze ci mam depresiu.Zacalo to,ked som sa prestahoval z dediny do mesta nemam tu ziadnzch kamaratov a preto som len cele dni doma.ked som byval na dedine bol som cele dni vonku a myslim si, ze to je dovod preco mam take pociti.Mam ako keby take vnutorne napetie a pocit neistoty,stale nad niecim rozmzslam a to mi moj stav neistotz a napetia este zhorsuje.trva mi to uz asi mesiac a jednym z najhorsych pripadov je ten ze sa ako keby nedokazem sustredit a mam stale pocit ako keby som bol v takom nerealnom svete ako kebz tak trocha som mal vsetko spomalene nevim to presne poisat.byval som veseli chalan a v skole oblubny.No a teraz mam uz problem sa porozpravat sa smojim najlespim spoluziakom.Uzked idem do skolz mam taky neprijemny pocit ze co bude ze dufam ze budem normalnz a podobne.Ale neda sa to ako keby som mal v hlave nejaky blok a nemozem byt sam sebou.taktiez ma casto bolieva hlava a mam v čele stale takz slabz tlak a stoho mam unavene oci.rano ked sa zobudim som unaveny ako keby som poriadne nespal.Kym som byval na dedine a rano som sa zobudil polo mi skvele.Nedokazem sa snikim ani poriadne porozpravat..najprv som doma sedaval sam a vyhybal som sa komunikacii.No ale docital so msa ze to by sa nemalo a snazil som sa co najlepsie zapajat do diskusie a nebyt sam...troska mi to pomohlo..ale stale som to neni ja:( ..Taktiez som zacal mat problemy s tlakom a so srdcom.Je to premna velka zmena byvat na byte ked som byval od malicka na velkom dome.Nemam tu co robit a tak bude sedim za pocitacom a televizorom a cakam kedy pride vykend a idem k babke na dedinu kde som byval.Vzdy ked som tam je mi tam lepsie a nemam az take pocity ako ked som na byte..pomozte prosim..mam sa obratit na psychologa?...alebo co mam robit.chcem byt uz ten clovek aky som kedisy byval zabavmy, ukecany,a plnyyyy energie..co uz v poslednom case nemam...ako keby som ju nedokazal zo seba dostat ale pritom citim ze ju mam...neviem co to somnou je....dakujem

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Depresia - Fórum - ZDRAVIE.sk