Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

elessar

NAVI...... som tu po znacne dlhej dobe... rad by som vedel, ako sa ti dari.... deralizacia uz konecne zmizla??? verim ze ano...

angelika123

Slniecko 19, takisto mi napisali diagnozu endogenna depresia, ale nemyslim, ze je to tak, mozno ista citlivost emocionalna a tlak a dravost okolia nas niektorych dovedie k depresii, ale urcite je velakrat moznost ostat po prelieceni bez liekov a urcite to vyskusat treba a tiez velmi chciet, ked to tam bude podari sa.... vobec neries ci endogenna, ci exogenna, nie je to az tak podstatne, len priatela podpor a budes ho mat naspat takeho aky bol aj u mna je to tak, hoci som v depresii tvrdila, ze uz nikdy nebude dobre....a je znovu, dnes viem, ze to bol len docasnz stav, hoci prave to je zakerne, ze v depresii clovek vsetko vnima inac a neuvedomuje si preco...

angelika123

bruniak, deprim som skusala pred AD, uprimne povedane ani som nedobrala krabicku, nic to nerobi, mam pocit, ze pohar mlieka, ked to mam trosku nadsadit, pomoze viac ako nejaky deprim

angelika123

A este jeden prispevok pre vsetkych, ktori by radi nazor zo skusenosti. Mam za sebou liecbu antidepresivami, uzivala som ich pat mesiacov zabrali na 8 den, pomaly upokojili vsetko neprijemne co som v suvislosti s tym prezivala. Cakala som co to urobi okrem mierneho pocitu tocenia hlavy nic... Som bez liekov 3 mesiace, citim sa skvele, mam pocit, ze moj mozog sa nastartoval a dufam, ze uz nikdy alebo aspon velmi dlho nesklzne do tej neprijemnej jamy, ktorou bola depresia. Urcite, ze lieky maju negativne ucinky, hoci fyzicky ani nijak inac som ich nepocitovala ale ono to niekedy nie je citit co vsetko sa deje, a tak som sa snazila skoncit co najskor. Ale pre vsetkych, ktori trpia a vahaju a depresia nie je len beznym smutkom ale zasahuje im radikalne do zivota tak ako mne, neprimerane spravanie, snaha o vypoved v praci, sociofobia odporucam vyhladat psychiatra, pokial im psycholog nepomoze, samozrejme, ze ako prvu som skusala psychoterapiu. Mam sa naozaj dobre, som vdacna, ze mi lieky pomohli, dufam, ze organizmus sa od skodlivin vycisti a Vam vsetkych prajem vela odhodlania bojovat akymkolvek ucinnym sposobom proti depresii, da sa z toho dostat urcite vo vacsine pripadov s normalnym navratom do zivota.... Vsetko dobre ....

angelika123

Lenka2221111, tiez mam informacii z okruhu znamych, ze to su priznaky schyzofrenie, urcite vyhladaj pomoc,myslim, ze to je vaznejsie ako depresia a neliecit schyzofreniu moze udajne sposobit dalsie poskodenia ..., najlepsie poradi odbornik a ta znama z mojho okruhu sice berie lieky, ale funguje aj v praci a aj samostatne niekedy....urcite sa da stabilizovat

jazunka

Lenka 2221111: Urcite s ním zajdi k psychiatrovi. Podla mna to zavana schizofreniou a nie depresiou.

faq: Nie je pravda, ze ak ti AD nezaberu po mesiaci, ze nemas depresiu. Mozno treba zmenit lieky. Mne zabrali po 2,5 mesiaci a dodnes po troch rokoch mám niekedy blbé dni. Ja to uz viem rozoznat, kedy myslim a konam v depke. Treba sa s tym naucit zit a prijat skutocnost taku aka je, aj ked boli:)

LENKA2221111

PISEM ZA MOJHO FRAJERA...ZACAL MAT DEPRESIE UZ TO TRVA NEJAKE 3 TYZDNE VELMI SA ONHO BOJIM ....STALE HOVORI ZE HO NIEKTO SLEDUJE,ZE SA CITI STALE SLEDOVANY ...NECHCE Z NIKYM KOMUNIKOVAT NECHCE JEST ....STALE HOVORI ZE HO CHCU ZABIT...ZE JE PRIPRAVENY NA SMRT VOLAL MA ZO SEBOU....ALEBO ZE ON UZNEZIJE ZE UZ NEEXISTUJE....PROSIM PORADTE MI AKO MU MAM POMOCT..DAKUJEM