Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

Bila

Pekny den.
Poradte mi prosím hocikde na Slovensku alebo v Čechách dobrého psychiatra a nemocnicu s otvoreným odelením kde liečia silnu depresiu. A ak možte tak mi napíšte aj svoju skúsenosť. Mame znamého kt. už vyskušal 3 druhy antidepresív a stale mu nevedia trafiť tie spravne. Už sam sa pýta na oddelenie. Poradte.
Ďakujem Bila

Leana17

Mesačný princ

Dakujem za tvoj názor, ale radšej by som ocenila názor niekoho, kto s tým má skúsenosti a vie sa k tomu vyjadriť osobne. Sama som si tým prešla a zažila som to na vlastnej koži a viem, že bez liekov je to veľmi ťažké. Ak je tu prosím niekto, kto vie, ako sa správať k ludom v depresii, poprosím váš názor. Viem že každý je individuálny a na každého aj inak pôsobí ten či oný liek, no nechcem sa na to len prizerať a nič pre to neurobiť. Samozrejme, že je dôležité, čo všetko je za tým, čo to spôsobilo - minulosť, detstvo a iné veci, ale treba riešiť danú situáciu a neodpisovať toho človeka, za to že toho na neho bolo vela a nevie sa pohnúť dalej.

Mesačný princ

Je divné, že zdravý človek začne odrazu trpieť desiatimi možnými psychickými ochoreniami. Ako nič v zlom ale to sa naozaj nezdá nikomu zvláštne?

Mesačný princ

Leana17 - ak berie nejaké lieky tak si určite pozri toto video a ďalšie, ktoré s tým súvisia...

www.youtube.com

Odkiaľ vieš, že existuje niečo také, ako depresia či BAP???

Možno z toho nemá nič, sú to len slová, ktoré sa používajú pre niekoho, kto nezapadá do tejto spoločnosti.
je to samozrejme môj názor a ten tvoj kamarát je presne taký istý, ako bol v minulosti. len ho niečo brzdí.
Ale čo je príčinou vie len on sám.
A či mu môžeš pomôcť neviem, myslím si, že na to všetko musí prísť sám a žiadna pomoc mu nepomôže. Možno od niekoho cudzieho, kto ho nepozná by niečo ako pochopenie ocenil.

Leana17

Berie asi trojo druhov liekov každý den 2x denne. Asi aj preto ani sám nevie ako sa cíti a nevníma okolie. Ale manická fáza u neho začala 2 týždne pred tým ako sa dostal na psychiatriu a začal brať lieky. Neviem ako takýto ludia vnímajú, ako im len tak zo dna na den prepne.

Leana17

Kamarát trprí bipolárnou poruchou, hraničnou poruchou osobnosti a paranojou. Pred pár mesiacmi mal manické stavy, ktoré trvali asi 3 mesiace. Myslel si, že je pánom sveta, že každému musí pomôcť. Bol veľmi aktívny, neuvedomoval si čo robí a ubližoval tým svojej rodine, priateľom a okoliu. Všetko mu bolo jedno, nič nebral vážne. Potom prišla druhá fáza. Asi mesiac je už v depresii, celé dni preleží v posteli, nič ho nezaujíma, nič nerobí. Naposledy mi písal, že sa nechce s nikým stretávať ani kamarátiť, že chce byť sám. Sedí doma a čaká kým príde další den.
Bol to úžasný chalan, ktorý sa stále smial a bol veľmi milý k ľudom a teraz neviem čo sa s ním stalo, že sa tak veľmi zmenil. Ked ho vidím, ani ho nespoznávam. Vyzerá ako troska. A mna to veľmi bolí, neviem čo mám robiť, ako mu mám pomôcť. Ja ked mám depresiu, cítim sa zle a osamelo, práveže vtedy by som bola rada, ak by tu pre mna niekto bol, kto by ma objal a vypočul. Ale on ako keby stratil všetky pocity. Ani nestojí o to aby mu niekto pomohol. Nerozumiem tomu. Je to ťažké prichádzať takto o milovaného človeka. Ak máte niekto podobnú skúsenosť, budem rada, ak napíšete. Vdaka :)

PF2014

Samozrejme, že môže, prečo si myslíš, že je toľko invalidizácii? Depresia je dneska najviac rozšírená psychická choroba, o úzkosti tiež nemusím ani hovoriť, to ide ruka v ruke. Aj keď osobne si myslím, že mnoho depresií sa práve rozvinie z toho, že sme sami, nemám v nikom oporu, niekto nám zomrie, nie je to len vecou dedičnosti. Musíme si priznať, že dnešný svet ide veľmi rýchlo dole, a je to tu náročné. A bohužiaľ, aj hospitalizácie sú s veľmi veľkej väčšiny práve kvôli depresiám, o tom by sa dalo písať veľa, ja s tým bojujem, takže viem, aké je ťažké niekedy vstať z postele, vôbec sa prinútiť, aby ste spravili základnú hygienu, alebo dokonca niečo viac robili. Ťažké depresie sú veľké peklo, ale aj z tohto sa dá našťastie dostať, ako z mnoho vecí, kde je odhodlanie a viera, že život bude lepší, aj keď pri ťažkej depresii je podľa mňa jednoznačne nutná hospitalizácia, Je určite cesta z toho von, len to chce zmeniť zásadne veľa vecí. Ktoré, tie objavujem aj ja, možno jedna z nich, nájsť zmysel v živote a cieľ, a uveriť, že ho dokážem, následne na ňom pomaličky pracovať, aj cez pády a prekážky.

Bohužiaľ mnoho ľudí aj napriek tomuto ochoreniu nemá žiadnu podporu, dokonca s tým ešte musia hodiny denne robiť v práci. Mne osobne pomohlo, keď som uveril v to, čo si želám, a začal malými krokmi postupne robiť, to, po čom túžim, alebo si nejako napĺňať sen. Snažte sa nebyť dlhodobo pasívny a bez aktivít a majte okolo seba fajn ľudí, ak je možnosť, lebo vás to znova pohltí, proste je niekde problém, niečo zlyháva, ak sa do toho stále a stále vraciate.

VOHI

dobry vecer prajem, na depresiu som ochorel pred cca 11 rokmi, po dlhododobej fyzickej a ps. zatazi az skoro do uplneho nervoveho zrutenia, po zahajeni prvej liecby AD som sa za cca 4 mesiace stabilizoval a prestal som brat AD, prisla dalsia faza depky a opat som zacal uzivat AD, tak sa to opakovalo niekolko rokov, v roku 2006 som vycestoval do Sever. Irska aj s rodinou za pracou, opat som vynechal AD, V ROKU 2010 som bol na tom horsie ako prvykrat, vsetko mozne som vyskusal napr. liecitelov, surova strava, posilnovanie, poz.myslenie, meditacie, ked som bol v koncoch,po precitani prispevku na fore ako ma Jezis uzdravil, obratil som sa na Boha, ten ma skrz Jezisa Krista pomaly a isto upne vyliecil, lebo Jeho ranami sme uzdraveni, On niesol na sebe nase chriechy na drevo a Jeho ranami som bol uzdraveny a 100 per. Vam vsetkym garantujem, ze to funguje pre kazdeho, Boh nie je prijimacom osob , my sme vsetci Jeho stvorenia a po prijati Jezisa Krista do svojho srdca ako osobneho spasitela, sa stavame Bozimi detmi