Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

mirka283

layla aj ja tiež mám stále pocit že mi nikto nerozumie. čo je vlastne aj pravda, veď niekedy ani ja sama sebe nerozumiem, tak ako mi môže rozumieť niekto iný.. ale treba nejako prekonať tú depresiu, musíš robiť niečo čo ťa baví, určite je takých vecí plno. (hoci veľmi dobre poznám tie stavy keď sa ti nechce robiť nič, ani to čo ťa baví, proste nič, len tak sedieť a do ničoho sa ti nechce.. veľmi dobre toto poznám..) ale teraz som už prišla na to že v takých stavoch sa proste musíš prinútiť niečo robiť, aj keď sa ti spočiatku nechce tak začni, a po chvíli ťa to začne baviť a zabudneš na depresiu. ináč ja tiež strašne rada počúvam také depresívne pesničky.. ale keď som na tom zle a počujem tie pesničky tak mi je ešte horšie potom, lebo tie pesničky sú strašne smutné.

dada2

Ľudia...prosim nepodcenujte depresiu!!!Moj bratcek si pred mesiacom zobral sam zivot... podcenili sme vsetci jeho depresiu...urcite sa treba liecit

vecernica

Ja som mala nieco podobne v 16 tich ,len to pramenilo z realnych problemov.Ale pamatam si ze som mala stavy ked som chcela plakat a nevedela som pre co.Myslim si ze to je stale dospievanie ,ked sa menis na zenu.Urcite z toho vyrasties.Od 16-20 je podla mna dost krizove obdobie.Ale zivot je dlhy neboj a pekny uvidis ked vyrasties

mirka283

Ahoj.ach som rada ze mi niekto odpisal a asi to nie je odo mna pekne ale je mi trosku lepsie ked viem ze nie som v tom sama a ze su aj ini ludia s rovnakym problemom...dnes som mala obzvlast tazky den,v skole sa vobec nesustredim len cumim do blba a zozieram sa...mam skvele kamaratky ale tie ma bohuzial nechapu.no ja sa nicim este viac a to tak ze pocuvam same depresivne pesnicky lenze bez nich si zivot neviem predstavit...aj dnes som asi hodinu vkuse plakala..nemam nato konkretny dovod,v skole a doma je vsetko v pohode..proste si pripadam taka sama,nikto ma nechce,nikto ma nechape,nikto mi nevie a ani nechce pomoct a este zavidim vsetkym tym ludom,ktori sa dokazu tesit z malickosti,vedia sa uprimne smiat aj ked nemaju nejaky extra skvely zivot beru ho taky aky je..ale..ja ho tak neviem vidiet..mozno je to naozaj tak ze depka je sposobena tym ze mame menej nejakej tej latky v mozgu..lenze ja nechcem cely zivot stravit na antidepresivach,pretoze tie to len potlacia ale nevyliecia..

mirka283

ahoj ja mám podobné problémy, asi pred mesiacom to bolo so mnou naozaj zlé, mala som také neskutočné depresie že som nemohla nič robiť, bolo mi hrozne. stále mávam často depresie, a neviem ako sa ich mám zbaviť. niekedy na chvíľu prejdú, ale potom prídu znova. proste ja sa neviem tešiť zo života a neviem ani nájsť žiadny zmysel života. u psychológa som zatiaľ ešte nebola, nejako sa neviem k tomu odhodlať, a neviem či by mi pomohol. ale teraz už je to so mnou lepšie ako pred mesiacom, snažím sa z tých depresií nejako dostať lebo takto sa proste nedá žiť. keby si si chcela písať tak si rada s tebou popíšem.