Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

pupulka

Ahojte, aj ja patrím k tým čo ich trápi neprijemná depresia. Mám diagnostikovanú neurogénnu tetániu, nedostatok magnézia a vápnika a to je hlavný dôvod prečo u mňa táto potvora vyvrcholila.
Som optimista a preto verím, že si pomôžem. Nechcem byť odkázaná na tie strašné stavy úzkosti a strachu a preto som začala behávať :) venujem sa joge, občas pilatesu a začínam aj s meditáciou a môj stav sa zakrátko zmenil k lepšiemu. Pijem bilinkové čaje ( zelený, čierny, medovkový a od maja začínam s ľubovníkom bodkovaným )Je to hrozná choroba asi ako každá psychická záležitosť a veľmi ťažko to chápu tí čo to nepoznajú. Všetkým Vám držím palce a hlavne nezúfajte, poznám XY ľudí, ktorých trápia duševné choroby ale iné riešenie ako popasovať sa s touto chorobou neexistuje. Držím palce :)

RNG

Malickasom, magnesium=horcik potrebuje telo dodavat kazdy den, lebo sa z tela straca najma mocom.A urcite mnozstvo je ho potrebne na vedenioe nervovych signalov, rozne procesy v tele a samozrejme na kosti. Takze ked ho mas malo,alebo ti telo s nim nevie dobre hospodarit, musis si ho dodavat, hoci aj cely zivot.
Tvoje menstruacne problemy naznacuju , ze mas jemne vykolajene hormonalne hladiny.
Odporucam na napravu brat 2 gramy yamu dennem, neskor to mozes stlmin na gram denne.
A samozrejme ako kazdemu, selen, zinok, jod, vitaminy C,E a D-3 minimalne, tiez cistit si cievy lecitinom a brat hromadu mikrovlaknin a obcas probiotika.
Vitamin D-3 je protidepresny, zlepsuje imunitu a vselico ine, V zime ho ma kazdy nedostatok a je rozumne si ho doplnat.

Mozno mass poskodeny traviaci proces a z toho mas tie vsetky problemy. Na napravu travenia treba kyseliny enzymi a uz spomenute mikrovlakniny a probiotika.

malickasom

RNG aj ja by som sa chcela opytat nieco mozem magnezium brat dlhodobo?
Inak co sa depky tyka, u mna sa vyskytuje silna depka pred menstruaciou, je to hrozne a trva to niekolko dni, zaroven strasne trpim celu zimu tou tmou, som unavena a najradsej by som sa ulozila s medvedmi na zimny spanok Okrem toho roky trpim traviacimi tazkostami vsetkeho mozneho druhu a nikto mi nprisiel na to z coho a v poslednej dobe mam z toho depku tiez, a strasne stresy. uz ma to nebavi bat sa kazdy den ze co zjem a co mi spravi, pritom sa snazim stravovat zdravo a jest lahke jedla. Predstavte si ze mate dolezite stretnutie v praci ale musite sprintovat na toaletu. Moj alergolog si mysli ze je to skrizena alergia na 'nieco' robili mi krvny test na laktozu aj na celiakiu a nic mi nevyslo.Prave som niekde nedavno citala ze celiakia suvisi z depresiou.

Meretseger

@ Ahoj ;(
Týždeň je ešte krátka doba. Podľa toho, čo píšeš, mi to skôr evokuje začínajúcu závislosť na PC... Keby si mal depresiu, tak by si kašlal v podstate na všetko. Chýba ti sebadisciplína. Zahoď počítač a dokop sa k učeniu ;)
Sorry, asi to neznie povzbudivo. Každopádne by to chcelo upresniť: neučíš sa preto, že sa ti fakt len nechce? Alebo máš problémy s pamäťou a sústredením? Čo stojí za tým, že strácaš chuť? Nebaví ťa už ani žiť? Chceš sa zabiť?
Ak sa ti len a len nechce učiť, tak to by nás bolo viac než dosť...

tinkuska

zuzka nemohla by si sem hodit este raz ten odkaz ohladom toho pripravku na vyrovnanie hormonov Balance? nejak ho zasifruj :) pomohlo by to

Ahoj ;(

Ahoj, budem mať 15 rokov a neviem či sa so mnou niečo nedeje. Ako som si časť týchto komentárov prečítal, povedal som si, že aj ja sem niečo napíšem pokým nie je neskoro. Síce mám problémy len týždeň, ale už som fakt bez chuti žiť ;(, neviem či to je len chvíľková reakcia na okolie, alebo či to náhodou neprepukne do niečoho horšieho, preto píšem. Už týždeň som bez chuti, nič sa mi nechce, nerád sa rozprávam, ani sa neusmievam. S učením mám oveľa väčšie problémy. Som jednotkár, dvojkár, avšak teraz sa mám problém naučiť jeden predmet. Proste po 10-15 minútach sa mi už nechce a idem radšej na počítač ;(. Mám aj veľmi veľa zlozvykov, napr. po pri tom ako sa učím si obhrýzam nechty ;( - to trvá asi 2 roky; neviem sa priebežne učiť, vždy sa naučím len na jeden predmet, pretože na ostatné už nemám náladu a taktiež som aj dosť často na počítači, okolo tri hodiny denne. Chcel by som to výrazne všetko zmeniť, najmä to, aby som už nemal problémy s učením a aby som zredukoval dobu na počítači. Ale ja sa neviem prinútiť niečo takéto urobiť ;(. Už mám svoju budúcnosť jasne pred sebou, no popri myšlienke, že opäť som sa niečo nenaučil, zvyknem aj plakať ;(. Ako sa tohto zbavím? :(

eminka

Zuzana, aj ja by som potrebovala ísť ku psychiatrovi, aj mám nejaký kontakt, ale neviem sa k tomu dokopať. Skúšala som o tom hovoriť aj s mamou, ale tá to nejak odmieta a hovorí, že to som si len vsugerovala. Naozaj neviem ako to takto dlho vydržím a ešte k tomu mám aj hyper dieťa na ktoré sa mi neustále sťažujú učiteľky. Ja vážne niekedy nevládzem žiť. Pripadá mi to že, všetko a všetci sú proti mne a aj viem kto je zato zodpovedný. Jak keby som bola v bludnom kruhu a nie a nie sa z neho dostať...A to trvá už niekolko rokov.

zuzanal

Ešte ma tak napadlo, možno to niektorej pomôže, veľmi dobre vyrovnáva hormóny a tlmí depresie doplnok Balance -odkaz odstránený- s ním tie najlepšie skúsenosti. Ešte raz, držím palce a nebojte sa o tom hovoriť so svojou rodinou.

zuzanal

Dievčatá, tieto riadky sa až ťažko čítajú, o to horšie, že ste také mladučké. Ja som skončila na psychiatrii po dlhodobých zdravotných problémoch, kvoli ktorým som musela odísť z práce, a doma to tiež nebolo ružové. Dlhodobo sa to kopilo a začali depresívne stavy. Syn ma donútil ísť k psychiatričke a som mu za to vďačná. Antidepresíva mi síce robili veľmi zle, ale pomohli sedenia v stacionári (v nemocnici) - stretávate sa s ľuďmi s podobnými problémami a veľmi veľa sa naučíte. Chcem vás povzbudiť, nehanbite sa zájsť za psychiatrom, radšej skôr ako neskoro.