Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

00001

bola som u odborníkov, bola som hospitalizovaná ale aj tak nič nepomáha...mne zjavne pomôže len jedno...A Ak je dobre tak je to je len chvíľkový pocit

depresia

nellka máš pravdu aj myšlienky môžu byť nebezpečné.Pokiaľ ich 00001 ozaj má,tak treba s tým niečo robiť,navštíviť odborníka.

depresia

Neliečené úzkosti pokračujú aj fóbiami a depresiami.Zdraví ľudia v určitých situáciách tiež podliehajú panike a strachu.Kým obyčajný strach a tréma dokážu človeka vyburcovať k väčšiemu výkonu a teda im prospievajú,dlhotrvajúce úzkosti majú práve opačný efekt.Zjednodušene povedané, v podvedomí človeka zostanú ako čosi NEDOKONČENÉ.Človek ani nad nimi nezvíťazil,ani neutiekol,ani sa s nimi nevyrovnal.Zoči-voči ním je akoby ochromený.Pri úzkosti sa dedičnosť nedokázala.Takýto naučený strach sa ľahšie rozvíja u ľudí citlivých.Štartom úzkosti môže byť traumatický zážitok,dlhodobá únava,nespokojnosť so životom.Ak sa neliečia,preniknú postupne do toľkých oblasti života človeka,že ho úplne pohltia a stanú sa jeho jedinou životnou témou.Psychoterapeutická liečba sa orientuje na postupy,pri ktorých sa pacienti učia včas rozpoznávať príznaky nastupujúcej paniky a odvrátiť ju. Z liekov sú to anxiolytiká, betablokátory,ktoré po najmenej 12 týždňovej liečbe zlepšujú stav až o 90 percent, 50 percent sa záchvatov zbaví úplne.Lieky treba vysadzovať postupne.Svoje miesto má aj alternatívna liečba,ľubovník, kozlík lekársky,vylúčenie kávy.Pomôže aj autohypnóza,sugescia,počúvanie hudby.

nellka

Pre toho, čo má samovražedné myšlienky...určite vyhľadať odbornú pomoc, na niektoré veci človek sám nestačí. Aj myšlienky sú nebezpečné.

ochjoj

Neviem, kto je depresia alebo postreh, nemam s nimi nic spolocne :-)
Myslim, ze ti to nie je jedno, kedze si tymi mailami niekoho oslovil. Inac, neviem, preco mas pocit, ze tou poznamkou som ta chcel urazit...

Navy

Ochjoj, som rád, že nemáš nič proti môjmu prístupu, a je mi úplne jedno, či sa na to niekto vy...alebo nie. Pre mňa je rozhodujúce, aby sa dostala informácia k tomu, kto ju potrebuje, a myslím si, že zopár takých sa nájde aj tu.