Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Čítajte viac

tarotos

Metódou EFT, ktorá je založená na odstraňovaní energetických blokov spôsobených potlačovanými negatívnymi zážitkami, sa veľmi efektívne a rýchlo dá zbaviť rôznych prejavov sociálnych fóbií. Je to obdoba akupunktúry ale sa nepoužívajú ihly iba sa ťuká na určité body na tele. Bezbolestné, účinné, bez vedľajších účinkov. Po 1 asi 2 hod. sedení odchádza 90% úplne vyliečených, ostatní absolvujú podľa potreby ešte nejaké sedenia. Za vyskúšanie to určite stojí

RNG

Prejdi z rybacich olejov na ovela ucinnejsi olej z rackov, krill, 1.5 gramu denne.
Poskodenia nervov su hlavne z nasich vlastnych virusov, ktore nosime cely cas v tele, radim kazdemu si zvysovat viralnu imunitu nuz a pochopitelne travenie a vyzivu celkove.Lebo telo moze pracovat len s tym co vie do seba dostat , absorbovat a pouzit.
A zdoraznujem aj doplnovanie selenu, zinku jodu vitaminov C, E a D-3 a tiez probiotik. To vsetko ma na zdravie vcitane nervov a regeneracie velky vplyv.

zuzanakur

ja si skor RNG myslim, že som prekonala nejaku infekciu a že nervy ešte nie su v poriadku, chcem si objednat teraz javor poľný a tiež asi zvýšim davky omega 3 plus doplnim nejake Bečka... čo by si mi poradil, ako zmiernit ešte tie neurologicke prejavy, resp. co je dobre na obnovu regeneraciu nervov???

RNG

Tie rozne "navaly" su najcastejsie hormonalne.
Trpnutie je ine, je to nedostatocna vodivost nervov, kde sa nervove signaly nedostavaju z mozgu ci chrbtice do svalstva.Sval bez nervovych signalov je necinny=strpnuty.
Niekedy jedno vedie do druheho, tj strpnutie vylaka, z toho je stress, zvysena spotreba mineralov, zrychlene dychanie tj aj panika a pri tom telo spotrebuva hromady extrta neurotransmiterov a ked vycerpa zasoby nastava utlm= depresia.
Preto lekari casto nevedia poriadne urcit pricinu, pozeraju len na symptomy a adresuju ich chemikaliami, miesto aby adresovali priicinu prirodnymim latkami, ktore telu chybaju a pre to ma tie rozne problemy.

zuzanakur

ahoj RNG dakujem za odpoved, je mozne ze mi trpne napriklad len lytko a hlava, teda tvar, jazyk, a krk???...a to skoro neustale??...a mavam pri tom zatuhnutia, alebo tlaky v tej hlave???... tetania, od rana do vecera???,,,predtym som mala navaly na mdloby, a strašny pot, v kuse

leylaaa147

SaskiaX: Ja ho užívam už niekoľko rokov, mám s ním celkom pozitívnu skúsenosť. Ako jeden z mála AD ma netlmí, no na druhej strane mi asi ani moc nepomáha :D

saskiaX

WELLBUTRIN SR prepísali mmi tento liek na depresiu. Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti so spomínaným liekom

RNG

Zuzanakur, popisujes ti priznaky tetanie, tj nedostatok mineralov . Ten sa da napravit napravenim travenia, alebo docasne aspon branim dobreho komplexneho doplnku mna kosti, ako napr Bone essentials od vyrobcu Swansonvitamins.com

UZITOCNE

Neporiadok v črevách z vás urobí neurotičku

Súvisiace články
Koniec plastikám: Prsia sa zväčšujú samy
Záchvaty paniky: Môžete si bez pomoci ublížiť
Nafúknuté a citlivé na dotyk: Čo je vašim prsiam?
Čo je horšie na srdce: Mäso či mlieko?

Najnovšie výskumy potvrdili ďalšie výrazné prepojenie medzi fyzičnom a psychikou. Profesori kanadskej univerzity prišli s tvrdením, že významný počet črevných a tráviacich ochorení sprevádzajú duševné problémy.

Úzkosti a klíčiace depresie pritom nemajú byť zrkadlom toho, že z týchto nesympatických ochorení je nám nepríjemne. Niektoré psychické poruchy majú totiž priamo súvisieť s nevyváženým bakteriálnym obsahom v črevách. Ako teda súvisí chémia mozgu a chémia v črevách?

Dobré baktérie
V našom zažívacom trakte figurujú milióny miliónov baktérii. Sú dobrým mechanizmom proti infekciám a chorobám zvonka. Ich nedostatok môže viesť až k chorobám, ktoré ohrozia náš život.

Menej baktérii, viac nervozity
Pokusy na myšiach ukázali, že zmena normálneho bakteriálneho obsahu čriev privodzuje mozgu látky, ktoré vyvolávajú depresie. Návrat k normálnym hodnotám tieto látky znižuje.

Správate sa nervózne
Podobný vplyv malo črevné zázemie aj na správanie myší. Začali sa správať aktívnejšie. Aj keď na ľudské správanie je určite viac vplyvov, vedci dokázali, že ak nemáte stabilnú a vyrovnanú hladinu probiotických črevných baktérii, vaše správanie sa môže zmeniť. Brušné problémy môžu vyvolať depresie, úzkosti, či vnútorný stres a ten spätne negatívne pôsobí na vaše zdravie.

Stres ubližuje
Vystresovaný organizmus vyplavuje nadbytok adrenalínu a iných škodlivých látok, ktoré vám môžu po dlhodobejšom pôsobení vyvolať aj ochorenia rovné nejakému telesnému úrazu či zlých vplyvov z atmosféry. Stres ako náhle rozčúlenie nám zvyšuje krvný tlak a zrýchľuje činnosť srdca. Ak vás vtedy pichá pod pravým rebrom, máte nábeh na žlčníkový záchvat.

Stres sa prejavuje aj na tele – často močíte, telo máte v kŕči, preháňa vás či máte vyrážky. Telo si pri ňom vytvára obranné mechanizmy. Podľa lekárov nielen zaťažuje psychiku, ale aj zaťažuje vnútorné orgány a vyvolávala niektoré civilizačné ochorenia.
Autor: Mirka

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Depresia - Fórum - ZDRAVIE.sk