Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

norton

Ahoj, ked mas samovrazedne myslienky, OKAMZITE k psychiatrovi. Bez AD v takomto stave si sama nepomozes. Moze nastat SKRAT a myslienka moze byt aktualizovana. Mam depresiou mnoho rocne skusenosti. Ak mozes cvicit bolo by to ok. Cvicenie, praca ktoru oblubujes ta vytvara ENDORFINY (dobru naladu entualizmus....) Tiez endorfiny tvoria chilll papricky, da sa zvyknut na stiplavinu zvanu KAPSAICIN, ktory ma mnoho pozityvnych ucinkov. Slavny psychiater J. Ferguson pise vo svojej knihe: Sam proti sialenstvu aj toto az 70% veriacich v Boha sa vyliecia. Velmi pomaha modlidba. Prosba k Panne Marii, aby orodovala u svojho syna Jezisa. Treba sa pozriet na Cenacolo Italia (je aj na Slovensku) Terapia: praca a modlidba. Poz. zdrzovat sa na slnku, ktory tvory SEROTONIN nedostatok = depresia. Bolo by mnoho pisania. Su aj atypicke dep. ktore vyvolavaju somaticke bolesti ako bolest hlavy, zaludka, chrbata dokonca aj klbov.Bojuj zo sebov,lebo najvadsie vytaztvo je vytaztvo nad sebov. Dobrotivy Boh ti pomahaj.

altengottern

ahoj layla,
trpím depresiami už 2,5roka. Na začiatku som vôbec ani len netušila, že sa k tomu približujem, až som do toho spadla úplne. Známym nezostávalo nič iné, ako vyhľadať ich kamaráta - kolegu, psychiatra. Potom mi dali číslo naňho a povedali:"keď chceš, zájdi za ním, on vie o tebe. je to teraz na tebe, či to urobíš, alebo nie." Nechali ma slobodne rozhodnúť sa. Preto, nechávam aj ja teba, aby si sa slobodne rozhodla. Ale pred tým porozmýšľaj nad mojím návrhom: 3dni som sa zvýjala na posteli v kŕčoch, nejedla so nepila som, ani som sa napokon nedokázala pohnúť z toľkého nedostatku energie. Bola som na tom rovnako , ako ty: nechcela som brať lieky, ani ísť k "cvokárovi". Keď som však už nedokázala ani dýchať, rozhodla som sa ísť. 2,5 roka už beriem lieky a navštevujem terapie. Ešte nie som ani zďaleka v pohode, ale nikdy som už nezažila ten stav, čo som tu opisovala. Rada by som ti poradila, ako človek človeku, aby si zašla k psychológovi, na začiatok to stačí. Uvidíš, že po niekoľkých sedeniach, sa budeš cítiť lepšie. Je dôležité, aby si v ňom získala dôveru. On ti podrobnejšie opíše postup celej liečby a aj to prečo je dôležitá. POtom sa rozhodneš.
Veľmi ti držím palce!

tarotos

Metódou EFT, ktorá je založená na odstraňovaní energetických blokov spôsobených potlačovanými negatívnymi zážitkami, sa veľmi efektívne a rýchlo dá zbaviť rôznych prejavov sociálnych fóbií. Je to obdoba akupunktúry ale sa nepoužívajú ihly iba sa ťuká na určité body na tele. Bezbolestné, účinné, bez vedľajších účinkov. Po 1 asi 2 hod. sedení odchádza 90% úplne vyliečených, ostatní absolvujú podľa potreby ešte nejaké sedenia. Za vyskúšanie to určite stojí

RNG

Prejdi z rybacich olejov na ovela ucinnejsi olej z rackov, krill, 1.5 gramu denne.
Poskodenia nervov su hlavne z nasich vlastnych virusov, ktore nosime cely cas v tele, radim kazdemu si zvysovat viralnu imunitu nuz a pochopitelne travenie a vyzivu celkove.Lebo telo moze pracovat len s tym co vie do seba dostat , absorbovat a pouzit.
A zdoraznujem aj doplnovanie selenu, zinku jodu vitaminov C, E a D-3 a tiez probiotik. To vsetko ma na zdravie vcitane nervov a regeneracie velky vplyv.

zuzanakur

ja si skor RNG myslim, že som prekonala nejaku infekciu a že nervy ešte nie su v poriadku, chcem si objednat teraz javor poľný a tiež asi zvýšim davky omega 3 plus doplnim nejake Bečka... čo by si mi poradil, ako zmiernit ešte tie neurologicke prejavy, resp. co je dobre na obnovu regeneraciu nervov???

RNG

Tie rozne "navaly" su najcastejsie hormonalne.
Trpnutie je ine, je to nedostatocna vodivost nervov, kde sa nervove signaly nedostavaju z mozgu ci chrbtice do svalstva.Sval bez nervovych signalov je necinny=strpnuty.
Niekedy jedno vedie do druheho, tj strpnutie vylaka, z toho je stress, zvysena spotreba mineralov, zrychlene dychanie tj aj panika a pri tom telo spotrebuva hromady extrta neurotransmiterov a ked vycerpa zasoby nastava utlm= depresia.
Preto lekari casto nevedia poriadne urcit pricinu, pozeraju len na symptomy a adresuju ich chemikaliami, miesto aby adresovali priicinu prirodnymim latkami, ktore telu chybaju a pre to ma tie rozne problemy.

zuzanakur

ahoj RNG dakujem za odpoved, je mozne ze mi trpne napriklad len lytko a hlava, teda tvar, jazyk, a krk???...a to skoro neustale??...a mavam pri tom zatuhnutia, alebo tlaky v tej hlave???... tetania, od rana do vecera???,,,predtym som mala navaly na mdloby, a strašny pot, v kuse

leylaaa147

SaskiaX: Ja ho užívam už niekoľko rokov, mám s ním celkom pozitívnu skúsenosť. Ako jeden z mála AD ma netlmí, no na druhej strane mi asi ani moc nepomáha :D

saskiaX

WELLBUTRIN SR prepísali mmi tento liek na depresiu. Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti so spomínaným liekom

RNG

Zuzanakur, popisujes ti priznaky tetanie, tj nedostatok mineralov . Ten sa da napravit napravenim travenia, alebo docasne aspon branim dobreho komplexneho doplnku mna kosti, ako napr Bone essentials od vyrobcu Swansonvitamins.com