Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

majo..

Navy, prosim ta, za kolko dni ti prislo DMSA. Ja som ho objednal presne pred tyzdnom a zatial nic nechodi. Tak teraz neviem, ci som to spravne objednal a mam cakat, alebo ci to mam znova objednat. Prislo ti na mail potvrdenie objednavky? Lebo mne nie. Vdaka.

gapetini

Elessar pri tvojích vedomostiach sa čudujem tvojmu poslednému príspevku. Po prvé ak budeš brať lieky nebudeš v klídku ako píšeš. Ono AD ťa nezbavia choroby, akurát Ťi pomôžu preklenúť najhoršie obdobie pri epizóde, respektívne pri ďalších epizódach budeš mať ľahší priebeh choroby či dlhšiu pauzu (AK SA JEDNáA O CHRONICKú CHOROBU). Veď práve veľa ľudí je prekvapených keď poctivo papajú lieky ale nič viac proti chorobe nerobia, že sa ím aj tak vracia... a potom si naozaj môžeš myslieť že ti žiadne nezaberajú, čo je totálny nezmysel.

face

Jeee, dobre:) Ved aj ty sa ozvi, ak budes chciet.
Inak, ja som sa taaaak dala dole na ten stuzkovej. Som sa strepala zo schodov a vyliala som riaditelke na hlavu mineralku. Takze trapasov bolo hodne:)Fasa :-D Sakra, po dvoch rokoch som si zapalila:/

elesar

FACE... zabudol som ti povedat, ze ak by si kedykolvek potrebovala pokecat alebo popisat, kludne mi zavolaj, posli mail alebo sms...ak este mas cislo :)))

face

Elessar, neboj, nebol si velmi ukecany:D Bolo fayn, musim povedat, ze aj ty si v pohode. Ale to tu tiez vsetci vedia:) Ja som za depkarsku chatu a jasne, ze mozu ist vsetci strihnuti z tohto fora:D
Tak sa zaradte:D

elesar

OOO... no neviem, akurat som mal uplynule dni trosicku viac casu na to, aby som sem opat nieco napisal.
...na stretko mozu ist vsetci...osobne razim teoriu, ze depka, uzkost, soc. fobia, ppp atd., to vsetko su len odrody toho isteho "ochorenia". takze neboj sa, ak sa nieco zorganizuje, nevynechame ta :)))

elesar

RENCAA... vidim, ze to na nas vsetkych nejako dolieha, nech robime co robime. niekedy vo mne vyvstava otazka, ci to vlastne stoji za tu energiu, ci skutocne nezajst sa psychiatrom, dat si predpisat lieky a byt v "klidku". z coho mam vsak najvacsiu paniku je to, ze co ak zacnem brat lieky a postupne sa dostanem do stavu, ze mi ziadne nebudu zaberat... a aj preto kym to pojde, budem sa snazit fungovat bez liekov.
...hlavy hore vsetci, skusime to prekonat :)))

elesar

ADAME... a okrem toho, co pisal RNG, aj z 5-htp si telo vytvori melatonin, nielen serotonin, staci si ho dat vecer a nie cez den.

RNG

adame, z L-tryptophanu sa katalyzou v tele vyrobi 5-HTP a z neho dale 5-HT co je serotonin.
Ziadne vitaminy sa z L- triptophanu nevyrobia.
Definicia vitaminu je totiz ze je to latka potrebna pre telo, ktoru si telo nevie vyrobit.
Kedze 5-HTP je blizsie k serotoninu, ako L-tryptophan a katalyza je znacne neucinna, z 5-HTP staci brat ovela menej, ako z L-tryptophanu na rovnaky ucinok.