Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

UZITOCNE

Neporiadok v črevách z vás urobí neurotičku

Súvisiace články
Koniec plastikám: Prsia sa zväčšujú samy
Záchvaty paniky: Môžete si bez pomoci ublížiť
Nafúknuté a citlivé na dotyk: Čo je vašim prsiam?
Čo je horšie na srdce: Mäso či mlieko?

Najnovšie výskumy potvrdili ďalšie výrazné prepojenie medzi fyzičnom a psychikou. Profesori kanadskej univerzity prišli s tvrdením, že významný počet črevných a tráviacich ochorení sprevádzajú duševné problémy.

Úzkosti a klíčiace depresie pritom nemajú byť zrkadlom toho, že z týchto nesympatických ochorení je nám nepríjemne. Niektoré psychické poruchy majú totiž priamo súvisieť s nevyváženým bakteriálnym obsahom v črevách. Ako teda súvisí chémia mozgu a chémia v črevách?

Dobré baktérie
V našom zažívacom trakte figurujú milióny miliónov baktérii. Sú dobrým mechanizmom proti infekciám a chorobám zvonka. Ich nedostatok môže viesť až k chorobám, ktoré ohrozia náš život.

Menej baktérii, viac nervozity
Pokusy na myšiach ukázali, že zmena normálneho bakteriálneho obsahu čriev privodzuje mozgu látky, ktoré vyvolávajú depresie. Návrat k normálnym hodnotám tieto látky znižuje.

Správate sa nervózne
Podobný vplyv malo črevné zázemie aj na správanie myší. Začali sa správať aktívnejšie. Aj keď na ľudské správanie je určite viac vplyvov, vedci dokázali, že ak nemáte stabilnú a vyrovnanú hladinu probiotických črevných baktérii, vaše správanie sa môže zmeniť. Brušné problémy môžu vyvolať depresie, úzkosti, či vnútorný stres a ten spätne negatívne pôsobí na vaše zdravie.

Stres ubližuje
Vystresovaný organizmus vyplavuje nadbytok adrenalínu a iných škodlivých látok, ktoré vám môžu po dlhodobejšom pôsobení vyvolať aj ochorenia rovné nejakému telesnému úrazu či zlých vplyvov z atmosféry. Stres ako náhle rozčúlenie nám zvyšuje krvný tlak a zrýchľuje činnosť srdca. Ak vás vtedy pichá pod pravým rebrom, máte nábeh na žlčníkový záchvat.

Stres sa prejavuje aj na tele – často močíte, telo máte v kŕči, preháňa vás či máte vyrážky. Telo si pri ňom vytvára obranné mechanizmy. Podľa lekárov nielen zaťažuje psychiku, ale aj zaťažuje vnútorné orgány a vyvolávala niektoré civilizačné ochorenia.
Autor: Mirka

zuzanakur

ahoj RNG uplne suhlasim, ja si myslím, že prírodne produkty dosť pomáhajú aj ked žial bohu som sa už nevyhla bratiu AD, pretože som už psychicky bola v koncoch... chcela by som počuť od teba čo si myslíš ty, o tom že mavam brnenie, znecitlivenie, mravcenie a tuhnutie svalov uplne každý den... z prírodných produktov užívam korolen od firmy energy, omega 3 2000 mg každý den,zentiva immune(to je zinok a vitamin c) a asi 3 tablety denne magne b6, aj tak sa toho neviem zbaviť, stiahne mi vsetko od hlavy po hrudnik, a v krku mi tie nervy tak pulzujú, že sa niekedy až dusím, tiež užívam pangamín, a raz do týždna chodím na inekciu milgammy... chcela by som vediet co by si mi poradil z dostupných prípravkov este aby som si kupila v lekarni, mam malo kreatinu, a inak mineraly v krvi mam ok, a predsa sa to deje... nechapem...

RNG

Moje obchody su uz skoro 3 roky zavrete, tj nic tu nepredavam. Nechapem, preco ma z toho stale obvinujete.
A keby som nemal volu ludom pomahat a sirit osvetu od lekarov, co maju iny pristup a prostriedky z prirody na liecenie,ako vasi lekari, tak by som tu nemarnil svoj vzacny cas uz davno.
Ked sa tu uz spomina Boh, nechapem, preco nechcete pouzivat jeho dary ale pouzivate neprirodzene a skodlive chemikalie vytvorene ludmi na extra zarobok
Patentovane lieky su totiz ovela drahsie, nez prirodne, lebo patent dava majitelovi pravo produkovat danu latku bez konkurencie druhych, tj moze za nu ratat cokolvek, co aj hojne vyuzivaju.
Preto sa snazia farmaceuti vyvijat len patentovane umele neprirodzene chemicke lieky a potlacit konkurenciu prirodnych rozsirovanim lzivych sprav o nich, zatajovanim vyskumu, prenasledovanim lekarov, co sa ich odvazia predpisovat atd.

zuzanakur

ahoj, psychiater mi diagnostikoval uzkostnu depresívnu poruchu... Chcem sa vás spýtať, mávate pri depresii fyzické obtiaže typu... tlak v hlave, mdloby, trpnutie, trnutie, mravcenie tvare... krku, noh, napätie svalov a podobne???... ja sa toho neviem zbaviť, úplne každý den mi to znepríjemnuje zivot, už je to rok...

bella12

jumail,
neboj sa, On je. A keď si čítal o Jóbovi, určite vieš, ako jeho príbeh skončil - Boh mu nakoniec dal dvojnásobok toho, o čo predtým prišiel. Len vytrvaj v tejto skúške...

leylaaa147

Ahojte, mam 20 rokov a uz minimalne tri roky trpim depresiou. Nic mi nepomaha. Lieky mi ako keby absolutne nezaberali ( vyskusala som ich uz nespocetne mnozstvo). Najhorsie na tom celom je, ze aj teraz pocitujem depresiu a uzkost, ako keby som sa chcela vymanit z tela, prepichnut si srdce a pritom vsetko je v mojom osobnom zivote super. Mam super frajera, kamaratov, chodim po diskotekach, uspesne studujem. V podstate mi nic nechyba, no aj napriek tomu sa neviem tychto pocitov zbavit. Nemam sa o tom ani s kym porozpravat, rodicov tym nechcem moc trapit, kamarati tiez nemusia vediet vsetko...preistotu. Budem rada, ak ma niekto z vas kontaktuje na chantalqa@gmail.com

asia

Kocicka odkial si a kolko máš rokov?Ja mám tiež depresie a tiež hladám takú spriaznenú dušičku s ktorou by som sa mohla priateliť a pomáhať si.

kocicka

Sad 20,Ahoj,mam tiez hroznu depresiu,matka mi umrela,posmievaju sa mi,nic ma nebavi,nechcem zit,stale mislim na samovrazdu.Chodim k psyhologovi nepomaha ani lieky,boli ma hlava a spanky az tri mesiace,pomozte mi prosim niekto,chcem aj nejakeho kamarata ci kamosku s tym istym problemom,najde sa niekto taky

jumail

bella12,

dakujem za slovo,
aj ked ja si pripadam skor ako job
a skor sa zacinam bat, ze nie je

ale dik za slovo, snad mas pravdu