Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nešťastná

Príspevok v téme: nešťastná
vivihaba

Som veľmi nešťastná.Som rozvedená 5 rokov a mám jednu dcérku.Manželstvo skončilo kvôli manželovmu alkoholizmu a milenkám.Oporou mi boli rodičia, ktorí mi veľmi pomáhali, ale teraz sa to totálne všetko zrútilo.Pred tromi mesiacmi som sa dostala do vzťahu s mužom , ktorý bol odo mňa starší o 25 rokov, poznali sme sa dlhšie už z videnia, ale v tú dobu sme sa dali do reči a zistili sme že si rozumieme, máme si čo povedať. On bol sám, manželka odišla do zahraničia, kde si našla iného , ešte stále bol ženatý ale rovod chcel dotiahnuť do konca.Tento vzťah som tajila pred rodičmi, lebo som vedela, že oni s tým nebudú súhlasiť.Pred dvoma týždňami nás spolu videli a odvtedy som mám zo života peklo. Nedajú si nič vysvetliť, vzťah som ukončila, zostala som sama.Pre nich som mŕtva, lebo som im ublížila. Lenže ja som im nechcela ublížiť,chcela som, aby sme konečne boli šťastné a takto to dopadlo.Niekedy mám chuť skončiť so všetkým, ale drží ma tu moja dcérka, moje zlatko.

vivihaba

Som zúfalá, na pokraji zrútenia.Moji rodičia prišli k nám,a malá k nim nechcela ísť, ani čokoládu od nich zobrať, tak sa urazili.Poriadne mi zase vynadali a povedali, že sme pre nich mŕtve.Nechápem ich správanie. Nikdy takí neboli.Ja nechcem, aby to takto skončilo.Veď my nemáme nikoho, zostali sme samé.Nechcem už žiť, taký život pre mna nemá cenu.

wowo

Musis byt tvrdsia,tak ako ti radia aj ostatni.Ja som "v pohode" nedvyhala pol roka telefon rodicom.Pripadne som preventivne raz do mesiaca zavolala. ci je vsetko v poriadku zdravotne a pri prvom naznaku ze zas bude hadka,som zlozila a zas som sa neozvala,..,.a takto som rodicov za rok vychovala.My sme z mamou boli dominantne povahy, takze sa to inak nedalo.AK je tovja mama dominantna nijako jej to neublizi ze by plakala,,a tak,,skor sa zamysli aspona ty si oddychnes.To ze dcera telefonuje ,nechaj ju ,ale naco chodis k telefonu,povedz ze nemas cas na vycitky a zloz.

nioba

vivibaba, fakt ta lutujem, vyrastat s takou despotickou matkou to hodne da zabrat na sebavedomi a sile osobnosti. Jedine co ti viem poradit je vzopriet sa jej a bojovat so svojim strachom z nej. Nesmies brat ohlady na jej city pretoze ona neberie ohlad na tvoje. Musis ju zlomit aby konecne zacala chapat, ze ty si samostatna, nezavisla, slobodna osoba. Az potom moze vasa komunikacia nabrat ten spravny smer. Nenechaj si od nej nadavat. Povedz si svoje, pokojne ale pevne. Kazdy krok si dokladne premysli, aj komunikaciu s dcerou, lebo cez nu sa bude snazit sa ta vydierat. A je super ze mas takych skvelych surodencov. Spojte svoje sily.

juliena

netvrdim, ze mas na nich pred dcerou nadavat a neviem kolko ma dcera rokov. Ale napr. naco ide k telefonu ty ?? Dopredu vies, ze budu iba vycitky. Ved predsa nemusis pocuvat tych svojich rodicov na kazdy povel. Dokaz sa naucit povedat NIE.

vivihaba

milá Juliena,nečakám na problémy pasívne, ale zase nie som tá, ktorá bude brániť dieťatu stýkať sa so starými rodičmi a rozprávať jej o nich samé zlé veci.Ja jej nebudem brániť aby in volala, ked to ona chce, ona je dosť múdra na to, že vie čo všetko pre nu robím a čo pre mna znamená. A nedá na mna dopustiť jedno krivé slovo.

dadah

je mi vazne luto, ze jedna zena sa musi zivotom pretlkat sama a ked sama nie je ma na krku muza, ktorý ju týra.mozes verit tomu,ze nie si jedina. dnesny svet totiz neni normalny, ale nikto dopredu nevie komu sadne na lep. aspon nieco je na tom cele pozitivne, ze mas v bratoch oporu a spojenectvo. verim tomu, ze tvojho brata sa im nepodari postvat proti tebe. uz ked ti pomaha aj napriek ich nevoly... aj tak si to vsetko musite vyriesit sami. verim, ze tato verejna komunikacia je pre teba utechou a rada si precitas kazdy jeden prispevek a ze ti ludia drzia palce.

juliena

nehnevaj sa na mna,ale zacinam mat z teba taky pocit, ze upadas do problemov pasivne a v celku ti to niekde v podvedomi vyhovuje, ze si ta ktorej niekto krivdi.
Uz ti tu par ludi povedalo , aby si prerusila kontakt napr. telefonicky a ty vzapati oznamis, ze dcera volala domov. Co robis preto, aby tvoju dceru nemanipulovali proti tebe?? Doteraz som sa to nedozvedela. Neviem aka je velka dcera, ale v kazdom veku sa da nieco riesit, aby mala obmedzeny pristup k starym rodicom

vivihaba

Milá dadah,viem že bratovi narozprávali kadečo, ale on so mnou riadne komunikuje, voláme si, píšeme si cez net, zháňa mi nejaké veci, zavolá či mi niečo netreba, ked niečo dobré objaví v obchode, hned volá, ale nie je ešte samostatný, študuje na VŠ tak musí aj ich rešpektovať. Sľúbil mi, že sa pokúsi nejako ich spracovať, ale nevie či sa mu to podarí.Mám ešte jedného brata, ten je po DMO, ale ten im povedal, že mám pravdu a to ich privádza do zúrivosti.Nie je v tom nič iné.Dokonca ma začali obvinovať z rozpadu manželstva, hoci ja som ten rozpad nespôsobila. Uvažovala som nad rozvodom už dlhšie,ale snažila som sa udržať rodinu kvoli malej, ale ked ma bývalý manžel dobil tak, že mi hrozilo ochrnutie, vtedy som povedala dosť.No a po tomto nepodarenom vzťahu som, takpovediac dostala zákaz nových vzťahov.

dadah

asi to vsetko korení v tom, ze vlastne oni nemali v zivote to co chceli a takto prenasaju svoje nedostatky, svoje nesplnene sny na teba a preto ta porovnavaju. asi neboli dost tvrdy na seba a preto su tvrdý na teba. ale jednoznacne pochadzaju zo starej skoly a stareho psa novym kuskom nenaucis. rodicov nezmenis nech sa o to pokusas ako chces, len mi nie je celkom jasne ako sa mohli oni odrazu takto zmenit, ked pises, ze pred tym podpora z ich strany bola. a to akoze rozhoduju aj o zivote tvojho brata? on nemoze prist k vam?? on si tiez musi pytat priepustku? to vas dve teraz chcu uplne izolovat? myslim si, ze keby ste s bratom spojili sily boli by ste silnejsi, lenze rodicia ho urcite spracovali proti tebe. hladaj utechu v tvojich priateloch. priatelia su ludia na to stvorení. kazdý z nas je priatel niekoho a preto neni od teba egoisticke poziadat priatelov o pomocnu ruku. ved oni tiez raz potrebovali tvoju pomoc. ale nejako sa mi to cele nezda. neni v tom aj nieco viac?

markyta

AHOJ VIVIHABA....napisem ti tolko mam 35 som rozvedena a mam dve deti a mam rodicov,ktory mi tiez dost kafrali do kadecoho.....no nehnevaj sa ale to je uz privela co si dovoluju tvoji rodicia na teba...uplne ta znicia a ty im to dovolis.JE TO VSETKO NA TEBE DOVOLIA SI TOLKO KOLKO IM DOVOLIS!!!!

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nešťastná - Fórum - ZDRAVIE.sk