Biele škvrny na nechtoch

javka

Suhlasim s Dusanom, tiez mam odpozorovane ze nadbytok cukru a bielej muky mi sposobi ze sa po case objavia biele skvrnky. Dlhodobo som fungovala bez lepku a s minimalizovanim cukru v strave, a dalsie zdrave zasady, a bola som bez akychkolveklych problemov, vlasy, koza, nechty na jednicku, bez ekzemov, bez akne,.... Odporucam kazdy stvrtrok si spravit aspon 3 tyzdnovu ocistu.

karle

Nehladajte priciny bielych skvrniek v nicom. Nie su nicim podmienenne,ziadnym nedostatkom. Su lo len vzduchove vacky. A aj ked niekedy mozu pretrvavat roky,zmiznu.

katusa 82

Mam biele skvrny na zaciatkoch nechtov na nohach ? Mozem to mat z toho ze ich mam dlho nalakovane? Poradte . Dakujem

natusha;)

ahojte,ja mam tiez na nechtoch biele skvrnky nwm z coho to mam jem celkom dost ovocia tak potom neviem...:( PLS poradte :)

spaceboy

Ahoj, mal som podobny problem, uz davnejsie. Pravdepodobne ti v strave chyba zinok, kalcium a fosfor, mala by si si pridat do jedalnicka ryby, mlieko, jogurty. Dolezite tiez je v akej casti nechtov sa tie skvrny nachadzaju, ci pri konci alebo na zaciatku. Tvoj problem vsak nemusi spocivat len v nedostatku nejakej latky v tele, moze byt symptomom nejakej choroby. Neviem, v akom si veku, mala by si navstivit detstkeho lekara alebo obvodneho lekara, alebo ak si starsia, mala by si ist k dermatologovi. Tiez pripada do uvahy, ze si volakedy mala nejake zranenie, alebo dosledkom manikury, nechty velmi pomaly rastu a preto sa mozu tie skvrny u teba stale vyskytovat. Mozna je aj nejaka infekcia alebo alergia na nieco. V kazdom pripade by si mala ist k lekarovi.

arman

No neviem, kym som sa stravoval nezdravo, mal som tie skvrny casto.
Teraz som si spatne spominal, kedy som mal naposledy skvrnu, a nic take som uz snad rok nemal. Takze podla mna to suvisi so stravou, a je to sposobene deficitmi mineralov.
Podla mna kandidatmi su zinok a kremik, ale mozno aj nieco ine. Samotny vapnik ani nie, to je casta chyba doplnat vapnik... pricinou nedostatku vapnika v tele je takmer vzdy to, ze chyba nieco ine, vdaka comu sa vapnik dokaze zuzitkovat (horcik, vitamin D, atd...), a zvysenim dodavok vapniku sa iba riskuju zlcove kamene, pretoze ked telo nevie zuzitkovat istu hodnotu vapniku a doda sa este dvojnasobna, jasne ze sa ho telo musi zbavovat, a takmer vzdy ho vytlaca do pecene a obliciek.

dusan

No ja ked som u babky a jem vkuse kolace a sladkosti tak tiez sa mi robia skvrny na nechtoch, takmer vsetky nedostatky mineralov su sposobene cukrom a mozno bielov mukov ktora ma tiez velky GI