Klub chudnúcich

ilinko

milá cat,
malá porcia nie sú len dve lyzice :)
si myslim, ze ukážka môjho jedálnička je dostačujúca na dostatočný prehľad veľkosti porcií.

cat

podla mna to ma logiku, jest v malom mnozstve a vsetko:) a co je to male mnozstvo? snad nie 2 lyzice..ja neviem,ja by som mala asi taky problem, ze keby som natrafila na nieco, co mi fakt chuti..asi by som zdlabla viac ako 2 lyzice.. :)) a preco tak skoro jes? sucast diety??

ilnko

reakcia na príspevok od cat:
Tie cestoviny som si nedal plánovane na raňajky, ale ked som si chystal stravu do práce a varil som si cestoviny, tak mi ich dosť ostalo, tak som sa to rozhodol zjesť ráno :)
Mojou diétou je základ dopriať si všetko vrátane nezdravých vecí, ale samozrejme, v malom množstve, pretože keď to tak vezmeme, každá strava má pre nás dobré i zlé obsahové stránky.
Kedže som s diétou začal ešte len pred 3 dňami, tak sa sanžím zo začiatku vyhýbať nezdravým jedlám, ale časom im si ich doprajem v malých množstvách.
Takže niečo aktuálne: cítim sa super, len mi robí problém zo sledovať čas na jedenie.. a hlavne sa sledujem pri jedle, aby som pomaly jedol a dlho žuval stravu, resp. aby som si to všetko vychutnal..
Pre info: pokračovanie včerajšíeho jedálníčka:
-13:30 cestoviny s tuniakom
-15:30 presne tak ako v čase 7:30
-17:30 slepačia polievka
-19:30 zopár bryndzových halušiek
dnes 14-2-2007
-5:30 obyč. rohlík, maslo, saláma, paprika
-7:30 2 tenké krajce chleba, paštéta, paprika
-9:30 ako 7:30
-11:30 ako 7:30 a 9:30
-13:30 morčacia bageta bez dressingu
Pijem ďalej len neperlivú minerálnu vodu a nesladený zelený čaj.
No ďalej ukáže čas...
Poteším sa ďalším reakcíam :)

cat

wow..no ja kebyze zjem o 5:30 cestoviny s tuniakom...kto vie ako by to neskor dopadlo... a fakt ti to takto funguje??

lucinda18

ahoj veika, kasli na to. ja mam toho teraz vela v skole, ale dnes po tom co som mala fakt brutalny den a nedarilo sa mi, tak som skocila na latte a zmrzlinovy pohar so slahackou, a skvele som sa uvolnila a teraz som si spravila kakao a cokoladovy zavin papam, takze dnes som sa ani ja nedrzala tohoco som si predsavzala. ale hlavne ze je mi super a som v pohode. niekde som raz citala - chudnutie sa zacina v hlave... :)) a tak potrebujem, cistu a jasnu nevystresovanu mysel :) ale zajtra o 10 minut dlhsie cvicim

ilinko

Dobrý deň, sa chcem len podeliť s mojími skúsenosťami.
Pred cca rokom som schudol 15kíl pravidelnou stravou, pitným režimom, čiastočným odopieraním tukov a cukrov a občasným cvičením, trvalo mi to 4-5 mesiacov.
Získaním práce som moje zvyklosti začal prerušovat s dôvodu častých pracovných ciest. Váha sa ale stále držala na normále, možno s dôvodu časovej naročnosti zamestnania. Pred cca 3 mesiacmi som zmenil prácu na sedavé zamestnanie.
Práve zmenou zamestnania som začal priberať, t.j. 7 kg. Nastali "kvázi" chyby ako, nepravidelná strava, žiaden pohyb, slabý pitný režim, atď.
Tak som sa znova rozhodol, že upravím svoju váhu na normál. Včera som si dal tzv. "reštart tela", raňajky som si doprial, ale behom zbytku dňa som už len prijímal minerálnu vodu (mierne perlivá, neperlivá) a zelený čaj. Večer som sa venoval príprave jedla do práce.
Začal by som dnešným jedálničkom.
-5:30 cestoviny s tuniakom (vo vlastnej šťave) s platkom syra, 1/2 rajčina, 1/2 paprika
-7:30 tmavý celozrnný rožok, syr, saláma, uhorka
-9:30 2 tenké krajce chleba, maslo, horčica, saláma, plátok syra, rajčina, paprika
-11:30 ako predchádzajúce+zelený čaj
No k obedu som sa samozrejme ešte nedopracoval (cestoviny s tuniakom), ale ako vidíte dal som si odstup v podobe 2 hodín od jedál. Moje posledné jedlo bude o 19:30, kde bude prevažovat viac zeleniny. Samozrejme, v budúcnosti budem ďalej informovať o mojej situácii vrátane môjho "jedálnička".
K mojím plánom do budúcnosti vzhľadom na chudnutie je viac pohybu. Nepreferujem fitnescentrum, ale skôr aktívny pohyb po prírode, prechádzky, plávanie, jazda na bycikli a pod.

Tak by som vám všetkým chcel popriať veľa štastia k vysneným telám :) a rád sa prečitam vase názory na môj príspevok, kde budem ihneď reagovať.

mirov

Veika, ja denne chodím cvičiť, upravil som stravu a odchádza týždenne asi kilo. Neočakávaj rozdiely váhy denne.

Ak sa ti tak rýchlo zmení váha, je to len voda. Celý deň nesoľ a zajtra budeš ľahšia aj o kilo. Ale nie o kilo tuku.

-odkaz odstránený-

Prípadne pozri aj sem, tu píšem skúsenosti: www.schudnem.sk

veika

CAW no ty kokso ja praveze som to akosi vzdala jedla som dnes donutku cokoladovu a ani necvicim...najskor cista plet potom chudnutie...:((

lucinda18

ahoj veika. tak ako sa dari? ja som si dnes nasla konecne pol hodinu na cvicenie a nejedla som sladke. som na seba pysna :)