Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kedy opakovať očkovanie ?

sobik

liana ja som nezanedbala nic,na ockovanie som prisla presne po 10 rokoch,dokonca este aj na ten isty den,takze som to mala presne do dna.

panika

www.zdravie.sk

ale ako tak pozeram, aj vzhladom na narastajuci pocet ochoreni na TBC uz to je akesi pomenene. Ale byvalo to tak, ze este v cca18tke si pozyvali na testy a ked bolo treba, tak ockovali. Inak na test (tuberkulinovu skusku) mozes ist aj sama , u pluciara

majka_

inak je nejake povinne ockovanie, ktore sa ockuje v 18. roku zivota? pretoze ked som mala asi 12 alebo 13 rokov, tak som bola na nejakom povinnom ockovani a lekarka hovorila, ze zatial to su vsetky ockovania, ale ze v 18. tke budem este na nieco povinne zaockovana. ale nebola som. zrusili to? o co islo?

liana

nie, je to v poriadku. Ty si asi neprisla presne po desiatich rokoch na zaockovanie. To iste sa stalo aj mne, mala som prist o dva roky skor, aby bola dodrzana ta 10rocny odstup - a preto sa vtedy musi ockovat 3krat. Je to uplne normalny postup, ziadny biznis. Biznis je tak s chripkovymi vakcinami a s vakcinami proti rakovine krcku maternice... Tu je to ozaj opodstatnene. Inak poznam dvoch ludi v mojom zivote, ktori umreli po otrave krvi, lebo zanedbali ockovanie proti tetanusu.pa

sobik

A este som zabudla dodat ze som vlastne ani nemala este na to ockovanie ist,lebo vraj sa to malo pocitat az pol roka od druheho ockovania a ja som pocitala pol roka od prveho ockovania tak som vlastne prisla o 6 tyzdnov skor a povedala ze no co uz,to nevadi.Nieje to cudne?

sobik

No panika tak som tam dnes bola lebo zajtra vraj neordinuju.Povedala som sestricke ze preco mam dostat este tretiu davku ked niesom babatko ale dospela,ze som predsa mala dostat iba jednu a ona mi na to ze kde som nabrala take rozumy.A pekne ma zaockovala,tak neviem . . .

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kedy opakovať očkovanie ? - Fórum - ZDRAVIE.sk