co robit? vztah...?

Príspevok v téme: co robit? vztah...?
nenu

som mlada... mam rocny vztah. a vsetko je v poriadku az na to. ze moj priatel studuje a skola mu nejde je na vs po kazdej neuspesnej skuske.. sa vzda pritom je to silna osobnost. celkom uspesny az na skolu.. on vravi ze nema zmysel zivota ze ho nic nebavi ze nevie co chce ze mna miluje aj ja jeho velmi ale poradte ako ho donutit ucit sa ked to odmieta vravi ze je hlupi na ucenie.. ja ho podporujem dost pomaham mu ako sa mi da.. uz viac ale spravit nedokazem POMOZE MI DAKTO???????, prosim???

kalija

no nic. len ty pekne nanho tvrdsie.Neboj neubudne z neho.
Daj mu riesit nejake spolocne zalezitosti, nieco vybavit, zaistit. Nech ma chlapec aj povinnosti. A rozhodne mu nehovor, ty moj chudacik, je mi ta luto a pod., to totiz rad pocuva. Vyhovuje mu, ze si pravdep. silna osobnost a on sa vezie. Ved ty mas tiez svoje povinnosti, mozno pracu alebo skolu.

nenu

dakujem dakujem za rady.. vies ale rita23 ty chces pracovat ale jeho rodicia su v podstate dost uuuspeny a on je nic uz je na 4 skole VS lebo oni ho dali tam tam tam.. na pravo a tak ale on prosto na to neni.. atak tam odisiel a znovu odisiel a dali ho na dalsiu ale on to nechce studovat to ho tam rodicia dali pri tom ani nema na to vlohy na to co studuje a povedal ze sa mu tym cely zivot posral lebo pomaly pat rokov skoly o nicom a uz nema chut na nic nevie co chce lebo cely jeho zivot zalezi od rodicov oni mu ho organizuju oni vravia co ma robit on sa im musi podriadovat i ked je dospely... a tak nema chut pracovat nema chut studovat nevie vlastne co chce ja viem ze je to zvlastne ani ja ho nechapem.. ma kvazi len mna a mna Miluje keby mal odist prec ze odite odomna ale nech ide ale nech robi aspon daco dobre neviem som v koncoch

nenu

on mi povedal ze si ma nezasluzi ze sa trapim ano trapim ale dnes som to vzala z inej strany som mu povedala nie raz ze jeho problemu si nic ale on vravi ze to je jeho svet a ze sa mu vsetko sere a tak a dneska som mu povedala ze to je jedno ze nech sa pozbiera a zacne mysliet dopredu.. a nech sa sustredi na to co bude ze to opravi.. nejak a ze nejak bude

rita23

Tvoj problem je sity na mna.Ibaze ja studujem a moj priatel pracuje. Chodime spolu 1,5 roka a lubime sa. Ja som v tretiaku na VS, ale studujem nasilu. Priatel ma velmi podporuje, vravi, ze som sikovna. Len mne sa do toho nechce. Ved ked som mala pred tazkou skuskou, a neucila som sa, priatel bol z toho nestastnejsi nez ja, cely cas sa trapil, ze nedokoncim skolu. Tak sa chystam prerusit na rok skolu, ze si oddychnem a zarobim.
Co tym chcem povedat? Chapem tvojho priatela a chapem aj teba. Moja rada znie: Musis ho nechat, nech robi to, co bude chciet sam. Na mna rodicia tlacili, aby som studovala, a uz treti rok trpim. Dovol mu, aby si nasiel sam svoju cestu a v kazdom pripade ho v jeho vybere podporuj (samozrejme neratam, ze ho budes podporovat vo flakani sa po vonku, alebo vylihobvani na gauci). Ak nechce studovat, nech ide pracovat. Rovno sa ho spytaj, co by chcel v zivote robit a skus mu poradit. Vsetko zacina u otvorenej komunikacie.

kalija

ja viem , ze som ti nalozila dost nepekne. Mozno by bolo lepsie, keby sa spoliehal sam na seba a asi by sa pozbieral sam. Takto sa ti vyzaluje a tymto pre neho hasne. Citi urcitu podporu a vie , ze ho budes mat rada aj takeho aky je.
Naopak, mozno by pomohlo ist nanho tvrdsie.
Nrdfat mu javavo lutosts alebo ze ho chapes, musi mat pocit, ze stojis o riadneho chlapa.

nenu

tak to si teda tymzo aj mna podporila ja ho moc milujem! chapes to? no proste no ja viem ze je hlupi ked sa nedokaze postavit a kracat vpred.. no ale ako mu stym pomoct aby sa nevzdaval ja som uz spravila asi vsetko!:(

kalija

v com je prosim ta silna osobnost?
Chodi na VS a skusky nerobi.
Ak je silna osobnost, tak nech odide zo skoly a najde si nieco ine , co ho bude zaujimat.
Silny clovek nevyplakava u partnera, ze ho nieco nebavi ale riesi to sam.
Zacni rozmyslat nielen o tom ako mu chces pomoct ale aj o tom co je to za "osobnost"