Moze to byt epilepsia?

Príspevok v téme: Moze to byt epilepsia?
katka29

Ahojte!Precitala som si vela clankov o epilepsii.Pise sa, ze jej druhy a prejavy mozu byt rozne... Ja mam taky problem, ze z nicoho nic (vacsinou ked som v klude) ma chyti hrozna nervozita,napnu sa mi svaly,akoby mi isla buchnut hlava a citim sa ako v inom svete, aj ked realitu si uvedomujem, len je to pre mna velmi namahajuce. Najradsej by som vtedy niekam utiekla. Trva to par minut az hodinu, alebo viac. Vacsinou to prejde, ked zmenim cinnost, miestnost,... Nemoze to byt nejaky druh epilepsie? Ak mate niekto podobny problem,alebo o nom nieco viete, budem velmi rada, ked sa mi ozvete. Dakujem!

mates 7741

tyhlety stavy mě trápi od 17 let a ted je mi 22. probíhá to nějak tak to : Nemusím spát aniž bych se do nich dostal ale máto spojitost se spankem akorát se mi to stane před ním, jdu si lehnout a někdy sotva co zavřu oči se začnu propadat do postele mám nával starchu, takový strašně nepříjemný pocit, že jsem hodně zranitelný.chci vždycky někoho upozornit na to že se mi to právě děje např. když "jakoby spím" vedle mé přítelkyně snažím se křičet ale nevýjde ze mě ani hláska a když chci pohnout s tělem tak to taky nejde jednou se mi ji podařilo upozornit tak že jsem začal funět přerušovaně nosem, všimla si toho dychání a chytla mě zaruku protože už věděla ž jsem v tom stavu trvá to cca pár desítek sekund možná i minutu, někdy se to zase stane jednou za večer a někdy raději vstanu protože je to pokaždé co zavřu oči taak pořád zasebou. nějak si s tím nedělám hlavu ikdyž bych možná asi měl jelikoš jsem málem díky tomu umřel protože jsem si jeden večer takhle lehnul dám si ruku přes obličej jenže tak neštastně že mi zabranovala dychání nosem a a taky pusou a dostal jsem se do toho stavu nemohl jsem pohnout rukou a to jsem měl oprvadu strach že se udusím... já nwm neřeším to ale pokud bude te tak hodni rád bych slyšel názor lékaře jinač jsem naprosto zdravej člověk snad tedy :)

zuditka

Ahojte, ja sa tiež liečim na EPI,beriem depakine a kepru,a mavam zachvaty typu, ze spim na chrbte, zrazu mi dvihne panvu, neskutocne bolestive krce do noh a chrbata,ruky su tiez v krci a vsetko si uvedomuje,normalne pocas zachvatu rozpravam,teda skor kricim od bolesti.trva to mozno 15s, niekedy aj kratsie.mam ju 3 roky, z toho 2,5 roka som bola uplne bez zachvatov a potom co som videla auto po autonehode nasich tak sa mi vratili,zo zaciatku som mala mesiac 20krat kazdu noc,potom mi zmizli a teraz sa mi po mesiaci zas vratili,ze vraj zo stresu z diplomky

katka_n

Katka 29, tiež si myslím, že je to jeden z typických príznakov epi. Tiež sa liečim a mala som asi 12 rokov aury podobného typu ako opisuješ ty. Potom prišlo stresové obdobie ktoré vyvolalo záchvat. Ako som povedala, liečim sa a niesom v riti ak zembi. Prišlo to, je to tak s tým treba žiť...Aj keď musím povedať, že mám lahšiu formu epilepsie a odkedy beriem lieky je to super, žiadna aura ani záchvat. Ale predpokladám, že ty už si vyriešila čo to je, lebo príspevok ktorý si písala je z roku 2008...v každom prípade držím palce.

zemby

nechcem Vas deptat mne sa taka aura stavala casto na chvilu sa mi zdalo ze tento moment som uz prezil teraz uz bohuzial viem ze sa to vola dejavu a ze je to jeden z typickich prejavov epi liecim sa uz asi od 1990 a teraz mam 40.a som uplne v ri.i

lilhhh

Katka 29:
nieje to epi, ja mam (teda mala som) EPI, a toto so mi zacalo stavat ked prisli zachvaty ktore lekari nevedeli vysvetlit, nieje to nic z lekarskeho hladiska, ale duchovneho, skus hladat pomoc tam

andula

Ťažko povedať. Ja sa liečim na EPI viac ako tri roky. Párkrát som mala "auru". Počula som rôzne zvuky /sanitku, hlasy ľudí a podobne/. V novembri som si dala zmeniť lieky, nakoľko z tých predchádzajúcich sa boleli kĺby. Teraz mám zas iné problémy. Stáva sa mi, že keď sa ľudia rozprávajú, som síce pri vedomí, ale ako keby som ich nevnímala. Keby sa ma niečo opýtali, neviem im odpovedať, lebo neviem, o čom sa rozprávali. Potom to samo prejde. Alebo raz sa mi stalo, ako by som bola v nejakom sne, lebo ľudí, ktorí sa medzi sebou rozprávali, som počula ako "z diaľky". Nevedela som sa vôbec sústrediť na to, o čom sa rozprávajú. Nepamätala som si tie vety. Potom to zase samo prešlo. Neviem teda, či aj toto má s EPI niečo spoločné. Radšej choď na neurológiu a povedz, čo sa Ti stáva. Sama som zvedavá. Andula