Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

mastná pleť....

Príspevok v téme: mastná pleť....
lolito

Prosím vás...chcem sa opýtať...mám mastnu pleť...bojím sa aj niekde odísť na dlhšie alebo niekde cestovať vlakom napr celu noc..lebo som počul že ked je dlho mastna tak sa robi akne neviete nieco poradit?...mne sa robia take podkožne najviac kde sa mi najviac masti a to na čele...prosim poradte mi...prosím!:)

Vladimir :)

Mastná pleť je problém, ktorý závisí od mnohých faktorov, ako je napríklad ročné obdobie, teplota, vlhkosť a koncentrácia exhalátov v ovzduší, stravovanie, stres i množstvo spánku, mohol by som pokračovať... Nepíšeš, koľko máš rokov, ale predpokladám, že si v období adolescencie, keď sa seborrhoe objavuje v najväčšej miere. Pre zdravú pleť je potrebné absolvovať niekoľko krokov, ktoré tvoj problém môžu zmierniť, v lepšom prípade úplne odstrániť.

1. Jedlo. Dávaj si pozor na to, čo ješ. Prehnane mastná, ale aj nízkotučná strava spôsobuje zvýšené vylučovanie kožného mazu. Ak sa k tomu pridá nečistota, ktorá upcháva pór, je vyrážka na svete. Skús obmedziť niektoré potraviny. Odsledoval som si na sebe, že kvalitu pleti zhoršuje najmä mlieko a mliečne výrobky, všetky pikantné jedlá a v menšej miere paradajky. Fámy okolo čokolády sa nepotvrdili ani mne, ani výskumom, takže tú si môžeš dať. Samozrejme, ak nejde o čokoládu, v ktorej je "pohár plný mlieka" :)

2. Spánok. Spi aspoň 8 hodín denne a výraznou mierou prispej k zlepšeniu stavu pleti. Opäť som si na sebe overil, že po "4-hodinových" nociach a stavoch mastnej aknóznej pleti mi 8-9 hodinový spánok veľmi pomôže.

3. Kozmetika. Nemám priame skúsenosti s užívaním tabliet, predpísaných dermatoveneorológom, ale spolužiakovi, ktorého pleť bola roky naozaj v hroznom stave, sa po niekoľkomesačnej kúre Aknenorminom akné VYLIEČILO a už rok som u neho nespozoroval čo i len náznak vyrážky, či mastnej pleti. Mne osobne veľmi pomáha kozmetika z lekárne, konkrétne BIODERMA, rad SÉBIUM. Môžeš vyskúšať SÉBIUM MOUSSANT GEL (naozaj zmatuje pleť na takých 6-12 hodín), resp. pleťovú vodu SÉBIUM H2O (nevysušuje tak, ako penivý gél, ale je vďaka micelám takisto pomáha). Na ošetrenie použi večer krém SÉBIUM AKN, ktorý robí naozaj pokroky v regulácii mazotoku a eliminácii nedokonalostí. Píšeš, že sa ti robia podkožné vyrážky - predpokladám, že tie väčšie a hlbšie. Mohol by ti pomôcť lokálne aplikujúci sa krém SÉBIUM AI, aj keď neviem, či by dokázal odstrániť aj hlbokú vyrážku. S týmto problémom sa obrať na kožného lekára (buď toho svojho, alebo sa poinformuj o naozaj kvalifikovaných medikoch, pretože taká moja dermatologička ani nevstane spoza stola, aby sa mi na to pozrela). Dobre ohlasy má tiež značka Eucerin.

4. Čistenie pleti v salóne. Určite nezabúdaj na pravidelné návštevy kozmetického salóna (spravidla každé 4 týždne), kde ti pleť vyčistí kvalifikovaný pracovník. Ošetrenie výrazne pomáha redukovať výskyt nedokonalostí v budúcnosti. Kozmetičke stačí dobre ostrá ihla a odstráni aj tie najhlbšie vyrážky:)

5. Holenie. Keďže si muž/chlapec, určite sa holíš. Vo všeobecnosti je odporúčané používať namiesto žiletiek a britiev elektrické holiace strojčeky, ktoré pleť tak nedráždia a nepoškodzujú vrchné vrstvy epidermy. Aj drobná ranka je miestom vnikania baktérií (p. acnes), ktoré sa množia a dostávajú do hlbších vrstiev kože. Tzv. čierne bodky, ktoré nie sú odstránené, sa môžu kedykoľvek zmeniť na červené boľavé miesta - zapálené bursa (ložiská), ktoré v tom lepšom prípade hnisajú, v horšom (to je asi ten tvoj) sú hlboko v koži a spôsobujú nepríjemnú bolesť. Dôležité je pri holení používať penu na citlivú pokožku s ochrannými zložkami (ak sa holíš žiletkou) a krém/vodu po holení. Pozor si treba dať na čisto alkoholové vody, ktoré nie len štípu, ale aj dráždia kožu a tiež mazové ložiská. Takže len v malom množstve, alebo radšej ten balzam po holení, najlepšie bez obsahu alkoholu.

Verím, že tieto rady pomôžu všetkým s podobným problémom.

simonicka

Hej, to som si aj ja vsimla ze to tam nikde nie je napisane. Az pocas objednavky to pisu, ze postou su to nejake 3 eura a kurier stoji 5 eur. A teraz maju napriklad akciu, ze nad 30 eur postovne neplatis a balzam zadarmo.

simonicka

ja by som ti odporucila kozmetiku z Indie - Himalaya. V obchodoch ju u nas moc nedostanes, ale skus co maju internetovy obchod - www.mojahimalaya.sk

Maju vela veci na plet, specialne na mastnu, suchu pokozku a veci proti akne.

bobčo

používaj kozmetiku od OCEANIC, na mastnú pleť AA MAT EFEKT aj antibakteriálny makeup. Uvidíš ten rozdiel.
nájdeš na zdravakrasa.sk alebo na mimibazar.sk

lana334

nepocula ani google mi to nenasiel..akurat mi to vyhodilo ze to je priezvisko nejakeho fr. spisovatela a potom nejakay pripravok pre rastliny

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

mastná pleť.... - Fórum - ZDRAVIE.sk