Depresia, panicka porucha a tetanie

Príspevok v téme: Depresia, panicka porucha a tetanie
RNG

Tieto choroby-ci vlastne nedostatky- su uzko spojene.
Tetania je hlavne sposobena nedostatkom mineralov. Pri utoku su priznaky rozne krce, ktore vedu k panike, hyperventilacii a tym podstatne zvysenej spotrebe mineralov a vitaminov B a zvysenej spotrebe neurotransmiterov a hormonov.
To situaciu vystupnuje az do totalneho vycerpania nervovej sustavy=depresia
...
Dovodom pre nedostatok mineralov je alebo nespravna dieta(vyberavost, nedostatocna rozmanitost a chudnutie!), alebo poruchy travenia a absorbcie(ulepene creva, plynnatost, pala, nedostatok enzymov)
Pri zlom travenii a absorbcii ako aj pri nespravnej diete nie je len nedostatok mineralov, ale aj inych latok, z ktorych si telo vyraba neurotransmitery, hormony a pod.
Takze takto je to vsetko zopate do jedneho kruhu-ci vlastne dole smerujucej spiraly.
...
Jediny naozajstny sposob, ako sa z toho dostat je zlepsit vyber stravy, zlepsit travenie a absorbciu alebo aspon si dodat vo forme doplnkov chybajuce latky

llm

ahoj kmx, napis na email suzyc4@azet.sk...ja mam tiež mineraly presne v strede a predsa mi na EMG diagostikovali tetaniu a tiež PP moje stavy su dost zle, alebo ak mas pokec tak na nick suzyc4

kmx

Mam tetaniu a panicku poruchu, brali mi krv niekolko krat aj teraz pred dvoma tyzdnami a doktorka mi povedala ze taku krv aku mam ja este ani nevidela,vsetky tie hodnoty som mal presne v strede....ja sa do toho nevyznam ale tak povedala ze krv mam super.....Tetania a PP ma aj tak stale kosí a uz neviem čo so sebou...berem vapnik sumivy, b -komplex a Magnezium, nerozumiem ze kde sa tie mineraly stracaju ked na krvi nic nevidno.a vzdy mam vsetky vysetrenia OK az na EMG kde mi zistili tetaniu.A chcem sa spytat co treba na to travenie a absorbciu lepsiu.DAKUJEM