Znizena telesna teplota pod 36 a menej

Príspevok v téme: Znizena telesna teplota pod 36 a menej
marienocka

Chcela by som vediet ci je normalen ked mam teplotu ked som zdrava 35,4.Teplotu nad 36 som mala ked som bola mensia (teraz mam 15) a dva krat v zivote som mala 37.8.Neviem ci je to normalne ale mne sa to zda divne a ked uz som chora tak mam teplotu 36 o nic viac.Da sa to nejako zmenit alebo liecit ak to je choroba?Dakujem

hafo

Ahoj, měl bych jeden dotaz. Dejme tomu, že mám normální tělesnou teplotu 35,5 a můj kamarád 36,5. Pokud vím, dospělý člověk umírá, pokud jeho tělesná teplota překročí 40 stupňů. Já i můj kamarád dostaneme nemoc a oběma nám stoupne teplota o 4 stupně. Ve výsledku on zemře, jelikož bude mít 40,5 stupně a já ne, protože budu mít jen 39,5 stupně. Zdá se tedy, že mít 35,5 stupňů je docela výhoda, ne? Nebo je to tak, že nezáleží na výšce teploty, nýbrž na počtu stupňů, o kolik se mi zvýšila teplota? Pak bychom tedy zemřeli oba, pokud by nezáleželo na tom, NA kolik se mi zvýší teplota, ale O kolik se mi zvýší teplota, ne? Díky za odpověď.

lDenzl

ja- su este aj nove liehove,ale asi ani tie nebudu neviem ake presne. Skus sa popytat v lekarni,ze ake podla nich maju hodnotenie.

lDenzl

Normálna telesná teplota ľudského organizmu sa pohybuje od 35,5 až po 37,5 stupňa. Tento rozdiel je spôsobený miestom na tele (prípadne v tele), kde došlo k meraniu teploty. Skutočná teplota v rôznych orgánov je rozdielna a je závislá od momentálnej aktivity. Telesná teplota jadra, ktoré je reprezentované orgánmi brušnej dutiny je 39 stupňov.

lDenzl

ja- asi. :)
skratka je velky rozdiel merat to v ustach a pod pazuchou.Ortutove boli ovela presnejsie.
A este co sa tyka od firmy Hartman....uplne na prd aj pod jazykom. Omron som odskusal a kupil a oproti ortutovemu je rozdiel len o 0,1 stupna.

tjrnf

nechcem sa hrat na chytraka :) to nemusim ja predsa som.. ale nie koniec srandickam, podla mna si to zle meriate :) pretoze to je podchladenie mam taky dojem :)