budeme moct mat deti?

Príspevok v téme: budeme moct mat deti?
kyblik

casto nad tymto rozmyslam a chcela by som vediet naozaj pravdu lebo neikedy to beriem len ako zastrasovanie...
kedy vlastne moze dojst k neplodnosti v ramci PPP? ked niekto dlho hladuje? alebo ked niekto strati menzes? ci ked ma uz kriticky nizku vahu? ked organizmus nema dostatok latok a zivin?
co je vlastne to hlavne ohrozenie?

zuzana82

ja som nemala menzes 3roky a objavil sa mi az teraz po vystupeni mojej vahy na 50-51kg.uz som si zvykla na zivot bez neho a vyhovovalo mi to,ale pravdupovediac ma jeho objavenie potesilo.tak dufam,ze som ok,aj ked stale mam ppp

hlupana

Ja som asi pred rokom chytila zachvat chudnutia...schudla som 12 lg za 1,5 mesiaca asamozrejme menzes siel do haja,odvtedy nemam nic.Radila som sa aj s doktorom a ten mi povedal,ze musim trocha pribrat:to sa mi velmi nepaci,ale chcem naspat moznost mat deti a tek teraz zerem jak prasa,ale nie som schopna pribrst...nech zjem cokolvek,nepriberiem..stale mam este nejaky psychicky blok,aby som nepribrala,a pritom viem ze musim...mam zo seba depky,lebo som si tak skazila zivot..pomozte niekto !!!

rockerka

Kazde s kazdym. Ked mas nizky hmotnosty index, je takmer na 100pro iste ze stratis menstruaciu. To je ten prvy znak toho, ze nieco neni v poriadku. Ked sa nespamatas, menzes uz nikdy dostat nemusis...

vecernica

Ked hladujses stratis menzes, koli tomu ze nemas ani energiu na menstruaciu.To znamena ze nemas ziviny ani na to aby si ovulovala.AK by si aj otehotnela hrozi ti potrat ,lebo dieta sa nemusis uzivit v tvojom tele.Hladovanim si uplne mozes znicit telo a stratit ovulaciu(dozrenie vajcika),nehovoriac ani o tom ze mozno nemas v krvy dostatok zeleza a inych mineralov, CHod za lekarkou a daj si urobit odber krvy. Mozno uz mas kriticke hodnoty tychto mineralov.Pripadne skus o celom probleme povedat lekarovy. mozno ta posle za dietologom, kde ti vymyslia stravovaci rezim.

zuzana82

ahoj kyblik,ja som prehnanym dodrziavanym delenej stravy stratila m...hned prvy mesiac.bola to moja chyba,nechcela som chudnut,len sa zdravo stravovat a neuvedomila som,ze prijmam velmi malicko KJ.A prave od januar.2008 sa mi asi po 3r.znovu objavila.Ale to som mesiac predtym prijmala obrovske kvanta potravy a zaroven to vracala.
Tiez som sa pytala,ci budem mat raz deti,[popravde stale neviem ci ich chcem]ale ked na to pride,dufam,ze ano.
Skor sa obavam toho,ake nasledky zanecha tehotenstvo na mojom tele,ako napr.kosti,zuby,chrbica a ci bude dieta zdrave...

kyblik

tomu rozumiem, neplanujem mat teraz deti, ale bojim sa ze si budem buchat potom hlavu a preto chcem zistit realne priciny neplodnosti ohladne PPP

mandy21

baby, hlavne sa dajte najprv do poriadku a az potom je cas na deti. dieta potrebuje celodennu starostlivost a silnu matku. starostlivost o dieta prinasa aj velku zodpovednost a kopu starosti, s tym treba ratat, aby sa ppp este viac nezhorsila. drzim vam palce.

mirečka

no, tak ja mám strach už iba, keď sa strašne prejem a všetko ma bolí, aj orgány, ktoré nemáju so žalúdkom nič spololočne. vtedy ma vždy napadne a budem môcť mať vôbec deti? dúfam, že ano