Každodenné hnačky a nafúknuté brucho!

cat

ano spravne, to mi bolo tiez doporucene imunologom, probiotika spolu s antibiotikami, vit C, B-komplex, do toho som brala este ine antibiotika od gynekologicky, takze som si pribadala ako moja babka - chuderka, co brala 3x denne konske davky liekov, s tym rozdielom, ze ona mala 80r..ja o zhruba o 60 menej...ale opakujem, moj zdravotny problem nebol v traveni, len sa mi potom akosi pokazilo travenie - spolu s tymi liekmi. Ja mam znizenu imunitu uz od malicka a prave preto si myslim, ze to mali lekari zohladnit predtym, nez mi napredpisovali co oni chceli!!!

RNG

Cat, mozes mat nedostatok zaludocnych kyselin(prejav je naduvanie v zaludku a pala)
Ked nemas dost zaludocnych kyselin, nezbiju bakterie na jedlach a tie sa ti dostanu cez zaludok rovno do krvi.
Mnoho ludi s hypochlorhydriou=nedostatok zaludocnych kyselin je casto chorych. Okrem toho to znamena aj zle travenie, zlu absorbciu zivin a celkove oslabenie=podvyzivenie tela na niektore latky(vedie to k hormonalnym a panickym porucham, tetanii a osteoporoze, tiez znizenej imunite)
...
To sa da lahko napravit branim Betain HCL s kazdym jedlom

RNG

Po atb treba brat masivne davky probiotik, pri dlhsich braniach atb treba brat probiotika aj pocas brania atb inac sa nemoze telo z problemov dostat.
Teba medzi ne dat pauzu aspon 4 hodiny, najlepsie je brat probiotika na noc s jablkom, aby sa pocas noci mohli poriadne rozmnozit.A treba brat zmes mnohych kultur a masivne davky, mnoho miliard v kapsuliach, ktore sa rozpustia az v crevach.
Miesto jednych skodlivych bakterii sa inac premnozia ine skodlive: kvasinky a plesne

cat

ja ked mam zle travenie, pouzijem zivocisne uhlie, vzdy mi zaberie a vsetko co mi drazdi zaludok vytiahne. mozno by som si dala taky bananovy polden, alebo ako za starych komunistickych casov - suchare. neskor ryzu - nesolenu s kuracim masom atd..urcite by som sa nenapchavala liekmi, b-komplex...alebo aspon taka je moja skusenost s liekmi/lekarmi. Pre iny zdravonty problem som bola pol roka na antibiotikach a 3 mesiace injekcie, nic sa nevyriesilo, akurat som si poriadne znicila crevnu mikrofloru, cize nabehli kvasinky, bolenie brucha atd..dnes uz maximalne homeopatika a citim sa 100x lepsie!!!!

[zruseny12]

jasne,ale kazdemu ten stress poskodi nieco ine...ja ich beriem stale,lebo lekar mi povedal,ze B-vitaminy sa stressom odburavaju z tela tak je dobre drat kazdy den...A caj pijem tak raz do tyzdna...a ked mam hnacku tak aj 2x,ale uz som ju dlho nemala...ale aj tak preventivne 1x do tyzdna vypijem caj,lebo ma aj nejake dobre ucinky na hnilobny proces v crevach,ale musi to byt porcovany nie ten na kupele-hemoroidy.caj zo zihlava je skor na alergie a na cistenie krvi,aspon ja ho pijem preto v jari ked je mlada zihlava.A k tomu stressu,kazdy je iny,kazdy znasa sterss inak a 80%chorob je zo stressu.Ja som mala prave zo stressu take slabe creva,ze niekedy som nemohla ist ani von,lebo som nevedela kedy a kde ma to chyti.A po uzivani tych tabletiek B,sa mi crave a vobec aj telo jak tak ukludnilo...no ja som pocula,ze aj cierne uhlie je dobre,ked si neskusala...viem,ze musis byt velmi bezradna,lebo sama som to zazila...a aj teraz obcas,ma to chyti,lebo stale nemam este spravne travenie,ale uz je to celkom ok,len musim byt trpezliva...a je to niekedy tazke...sak ked Ti raz skodi jogurt,tak si kup tie tablety,co si spomonala,ved v lekarni Ti to povedali,ale predat Ti to musia...

barbinka

tak ja som zbavila hnačiek dvoma spôsobmi: 1. smecta, 2. zmiešaj si ocot s vodou 1:1 a nepôjdeš týždeň na veľkú potrebu.

anonym_92

mariaa tak v strese sme uz asi vsetci ale ja som v strese uz s tohto tu lebo sa neviem toho zbavit. A tie B-komplex ti pomohli?a ako dlho si ich brala?
ja som si raz pytala v lekarni Probiofix to su podobne tablety si myslim a povedali mi ze to sa mi ani neoplati kupovat ze to nahradim jogurtami. A ako dlho si uzivala a uzivas ten cas s dubovej kvory? ja som pila caj zo zihlavy ale nejako sa to nemenilo.