Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

pre skusenych vodicov

Príspevok v téme: pre skusenych vodicov
lucia20

je to otazka pre skusenych vodicov ohladne teorie este nie som zapisana ale pomaly sa ucim na vodicak aby som mala zaklad tak vyuzivam peenku na ucenie ale mama problem urcite veci pochopit a moj priatel odisiel za pracou aby mi to vysvetlil problem mam s krizovatkou akosi ju nemozem pochopit kedy ktore auto ide a tak aj ked viem ze sa mam riadit pravidlom pravej ruky ale aj tak na testoch ani v knihe nemam vsade vyznacenu hlavnu tak ako zistim ktora to je?a uz vobec neviem ked su 4 auta na krizovatke a uplne bez znacky da sa to nejak jednoducho vysvetlit?co sa zyka riadenia to je super paci sa mi to ale co tie krizovatky ved to vo vyhlaske nie jeviem ze mi to v kurze vysvetlia ale aj tak vie mi to niekto polopate vysvetlit?

gon

Veru, na čo sa to teraz učíš. V autoškole bude času...
Teraz trošku odbočím: ja som robil vodičák aj v USA. No tak to Vám poviem, to je iné kocúrkovo:)) Jedna taká pikoška: prednosť má ten, čo príde prvý:)))) a kopec podobných "vymožeností":))) no hrúzaaaaaa

žena

:-)))keby si bola počkala kým začneš chodiť do kurzu,tak by si sa to nemusela pýtať a uvidíš,že sa ti to bude zdať velmi lahké.Máš na mysli križovatku s dvoma oproti sebe električkami.Všimni si,čo električkám svieti-riadia sa svojimi signal.zariadniami,teda majú stop!červenému a modrému autu svieti zelená,jeden môže ísť rovno a druhý chce ísť do lava-tam mu svieti zelená v tom rožku,takže má volno.Je to jediná "ťažká" križovatka,teda každý sa na nej mýli...ale je jednoduchá,vždy má na nej prednosť červené a modré auto-ostatní majú červenú...

lucia20

dakujem za vysvetlenie pri jednoduchsich krizovatkach som sa nepomylila ani ked boli 4 auta ale tie elektricky a tak nechapem ale to sa doucim hadam to pochopim niektore veci su dost komplikovane tazko to pochopit tak zlozito to je pisane este poriadne nechapem co je to priebezny a pripajaci pruh ako viem ktory je aky ale to mi snad priatel vysvetli si dobry v tom ze vies tazke veci tak polopate vysvetlit:-)nie zeby som bola hlupa ale ako som pisala tak je to zlozito pisane a nie vsetko je tam ale dakujem za ochotu

aďo

Lucka,napisal som ti vycerpavajucu odpoved a ked som klikol na pridaj,tak to zblblo a vymazalo sa.Tak snad inokedy,ked bude viac casu.

aďo

Mila Lucka!Cez net je to tazko vysvetlovat,ale pokusim sa.Co sa tyka 4aut na neoznacenej krizovatke,je mala pravdepodobnost,ze sa take daco stane.Ale ak by,musia sa dohodnut,alebo si kyvnut,kto pojde prvy.Ked prvy opusti krizovatku,tak jednemu z nich sa po pravej strane uvolni cesta.Ten ide ako druhy.Jednoducho povedane,prednost ma ten,ktory z pravej strany nema ziadne auto.Ak si na hlavnej,tak toto neplati.Ides prva.Ale pozor,ak si aj na hlavnej a odbocujes vlavo,musis dat prednost vsetkym protiiducim vozidlam.Vies,kazda krizovatka ma svoje specifika.A to uz ani nevravim,ked su tam elektricky.V autoskole ti to vysvetlia.Ale pochopis to naplno,az ked budes jazdit.Ja som pri prvej jazde nestihal sledovat ani znacky.Teraz uz mam natocenych par sto tisic km,hlavne vonku.Soferovanie je uz potom rutina.Neboj,zvladnes to.Drzim palce

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

pre skusenych vodicov - Fórum - ZDRAVIE.sk