Zostali by ste s ním?

Príspevok v téme: Zostali by ste s ním?
bezradná7

Mám problém, mám 23 rokov, chodím s jedným chalanom, s ktorým si veľmi dobre rozumieme, poznáme sa už viac rokov. Keďže ten vzťah je vážny, on už uvažuje o svadbe a tak, som sa zľakla. Je totiž chorý, čaká ho operácia a život potom bude s ním úplne iný..bude na invalidnom dôchodku, atď..a dopredu sa nevie, koľko rokov má presne pred sebou:(.. Chcem sa spýtať, brali by ste ten ťažší život s ním s riskom, že o niekoľko rokov už aj s deťmi ostanete sami alebo mu mám ponúknuť priateľstvo a rozísť sa s ním? Strašne ma to zožiera a neviem čo by bolo správne rozhodnutie..Moje blízke okolie je dosť proti tomuto vzťahu. Ďakujem za odpovede..

jaja

napr. ja som sa rozišla s bývalým, potom ochorel vážne na srdce, ale si našiel priateľku , kt. s ním prekonala ťažkú operáciu a ktovie čo ešte, a svadba bude čo nevidieť- tak tam je vdaka+láska? neviem, neriešim, ale ak ľúbiš, nevzdávaj sa.... ak je to iba ľútosť, rýchlo preč...!

troglodyt

Ak tam je laska niet co riesit, ale kedze uvazujes takto asi tam velmi nebude... aj ked to bude kruta tak daj radsej ruky prec inak to draho zaplatis

benadika

Nechaj si cas,nikam sa neponahlaj,nevies ako dopadne operacia,nie je to vypocitavost,ale strach-a ten ma predsa kazdy clovek...predovsetkym on by ta nemal do nicoho tlacit,vsetko ukaze cas.

ritaa

Laska je naozaj v dobrom aj v zlom. Ty uz dopredu uvazujes ako zostanes sama s detmi, moja este ziadne nemate a ver mi zivot sa moze obratit zo dna na den aj den po svatbe mozes zistit ze chorobu mas ty. A po narodeni dietata ta moze zrazit auto a zostane s dietatom on atd... To su take abstraktne priklady, ved nikto naozaj nevie co bude zajtra. Podla toho co pises si bud vypocitava(co sa nevyplaca) alebo ho vobec nemas rada. Ja som sla do manzelstva s clovekom, ktory bol tiez na invalidnom dochodku a dnes po desiatich rokoch je z neho uspesny podnikatel a mame sa dobre!

blublu

ahoj mas to tazke ale myslim,ze ked ste spolu tak dlho a poznate sa boli by pre neho velmi tazke keby si ho opustila...mozno to bude znasat velmi zle...vravi sa,ze ak ides s niekym do manzelstva tak si s nim aj v zdravi aj v chorobe ty vies co ho caka tak si to premysli dobre...drzim ti palce:-))) a usmievaj sa usmev ja nadherny dar...ja by som s nim urcite ostala ak by som ho velmi milovala

lolita22

mne sa zda ze si sa uz aj rozhodla byt jeho priatelkou ale nie manzelkou, lebo nikdy ani na sekundu by si nad tym nezauvazovala a isla s nim do manzelstva aj navzdory ostatnym... tom u sa povie laska...a to je vsio, vela stastia

dadinka

ja suhlasim s qui....ked vahasm znamena, nieco nieje v poriadku...nechcem ta urazit, ale ani vztah zo sucitu nie je dobry, priatelia mozte byt vzdy, asi tvoje oklie nechce, aby si trpela....aj ked je to sebecke, ale ...

mbsjbj

nerozumiem, mne by bola v rovnakej situacii odpoved jasna - budem s nim v dobrom aj zlom. ak ti odpoved jasna nie je po niekolkorocnom vztahu, zrejme to nie je laska. keby som bola chora a moj "snubenec" takto uvazuje, poslem ho do certa a uz o sobas s nim nestojim.

verutazke

nechodite predsa spolu 2 mesiace, ale viac rokov. Preco o tom takto rozmyslas, predsa ho mas rada. Skusam sa vzit do tvojej situacie, a stale mi vychadza, ze by som od neho neodisla. Asi to bude tazke, ale zivot nie je len o majetku.Nie je predsa alkoholik, gambler alebo nieco pod.

qiu

si viac menej v nezávidne hodnej situáci, avšak v takejto sa môže ocitnúť ktokoľvek z nás aj bez toho aby o tom vedel. Ty máš tú "výhodu" že o tom vieš. Je ťažko hovoriť čo by som spravila na tvojom mieste, lebo ako sa hovorí, keď to človek nezažije nevie. Ale asi by som mu ponúkla priateľstvo a snažila sa ho presvedčiť o tom, že mu budeš vždy na blízku, ochotná pomôcť. Aby si nevyzerala, že chceš zdrhnúť pred problémami. Lebo je fakt, že plánovať si budúcnosť s človekom, ktorý ju sám vonkoncom nemá jasnú je ťažké. Preto ak ťa má rád tak ťa za tvoje rozhodnutie nebude súdiť, ale pochopí ťa. Držím palce, aby si sa dobre rozhodla. :)