Heligobakter- čo stým?

Príspevok v téme: Heligobakter- čo stým?
tiny

Neviem ako sa to správne píše, ale tento vírus mi pred nedávnom zistili, mám antibiotiká bolesti v brušku, ktoré asi neustupujú, ak niekto má stýmto skúsenosti poradte mi ako ste sa stravovali, čomu ste sa vyhíbali a či sa to nakoniec vyliečilo, prípadne či ste mali tiež bolesti v brušku a ťažkosti s trávením či únavu, za každú odpoveď a radu som vopred vďačná.

ethel

teraz to prejednávame ale inde...Ja som sa liečila 8 rokov,teda nebrala som stále ATB.Ale vymenila som 3 doktorov.

karla

Ja som sa tiež liečila na HP 3 krát, ale bezúspešne. Hlavným príznakom HP je zápach z úst nakazila som ním aj manžela a deti je mi to ľúto no neviem si rady. Je to veľmi nepríjemne keď sa nemôžete poriadne s manželom ani pobozkať. Najhoršie na celej veci je, že nám nevie pomôcť ani doktor- gastroenterológ ktorý to lieči. Čítala som, že HP sa lieči aj rok no neviem či je to pravda. Toto je dosť častý problém a mali by sa zapojiť a pomôcť aj ľudia z gastra. Prosím pomôžte

pipa

Poculi ste niekto o lieceni helicobaktera pomocou rastliny s nemeckym nazvom Muskatellasalbei latinsky Salvia sclarea. Citala som o tom v istej knihe od Hildegard z Bingen. Mali by sa brat kvapky alebo tinktura. Skusam to ako prirodnu sancu po zlyhani trojitej antibiotickej terapie.

silvias

Čaute všetci aj ja som mala Helikobaktera asi pred 3.rokmi,dali mi 3.kombináciu liekov,mala som hrozné bolesti vyliečili mi žalúdok ale dobabrali mi pľúca od vtedy mám problémy z dýchaním a mám neustále hlieny!!Začalo sa mi to všetko na 4.den po užití 3.kombinácie tabletiek,takže ja také prípady sú!!!To je moja skúsenosť!!!

palina

ja som mala asi dva krat helikobaktera a tiez mi to liecili antibiotikami. Popri tom mi aj zistili Celiakiu a tiez som mala zaludocne problemi. Teraz mam bezlepkovu dietu a dufam ze aj bacila vylieceneho, lebo sa citim fajn. Treba len trpezlivost pri liecbe, lebo tie lieky su dost silne.

nik

skuste pit Kombuchu (kvaseny caj) a po par tyzdnoch, respektive max. mesiacoch je po Helikobakterovi. Vyhnete sa tym roznym chemickym svinstvam ako trojkombinacia a v nej obsiahnutej chemoterapii, ktora urobi viac skody ako uzitku

evika

Helikobaktera mi zistili pred 10 r.,vždy absolvujem po hrozných bolestiach a tráviacich ťažkostiach nepríjemnú gastrofibroskopiu(asi 5x).Po preličení trojkombináciu ATB problémy prestanú.Vydrží to tak 2 roky a helikobakter dá o sebe vedieť.Dávam si pozor na stravovanie v reštauráciách (hygiena), je pravda, že je treba mať iba svoj príbor a iba
svoj pohár.Zákerný helikobakter má schopnosť prežiť určitý čas aj na zle umytom pohári.Čo sa týka jedla,osvedčila si mi dieta č.2, ako pri dvanástorníkových vredoch.Treba ju doržiavť najmä počas ATB liečby.Podstatou boja proti tejto pliage,je podľa mňa zabraňovať prekyselovaniu tráviaceho traktu.Vždy , keď opomenie užívanie Helicvidu, Costi a lebo nejakých antacíd (maloox, tumps) ochorenie sa prudko prejaví.Som sestrička, pracoval som na onkológii a viem z vlastnej praxe, že protivný helikobakter j ejeným z faktorov vzniku rakoviny tráviaceho traktu.

angelika.b

Prave mi diagnostikovali po 5 x helicobaktera, lekár je už zúfalý, lebo nevie ktoré lieky by mi už konečne pomohli. musím povedať, že ešte nikdy ma tak silno nebolelo brucho ako teraz. Skutočne neviem ako si pomôcť. Vred mi napriek častému bacilu nediagnostikovali a mám podozrenie, že ani nikdy nebol uplne preč z môjho tela. nemôžem sa zmieriť s tým ,že ho budem mať stále.

jojo1

Po využívaní antibiotik som mal 8 týždňov problémi.Čo najskor si kup a zacni uzivat B-vitamíny ak ti nepredpisala lekárka. Lekárka by ti mala predpisat: B-vitamíny - kyselina listová.Neváhaj.