SUSEDIA.....

Príspevok v téme: SUSEDIA.....
[zruseny12]

Rada by som sa podelila o skusenosti z ludmi ktori,maju taky isty problem ako ja,ako ho riesia.Ja to stale ignorujem,len obcas sa ozvem,ale niekedy mam toho plne zuby.Byt sme kupili asi pred 4rokmi,od sameho zaciatku mam problem zo susedmi,podotykam,ze nemali najmensi dovod mi robit zle.Od sameho zaciatku mi robia naschvaly...a najhorsie na tom je to,ze chodia okolo po meste a ohovaraju potom mna atd.Nepomoze ani sa ozvat,lebo raz som sa ozvala,lebo suseda zacala kricat na dceru,ze posledny krat po nas upratuje za vytahom a pri tom my sme tam vobec nechodili.Vykricala ju pred detmi vonku,tak som sla za nou,nebola doma tak som povedala jej mame,ze druhy krat ked ma nejaky problem nech nekrici na dceru a nech pride za mnou,od vtedy pozera na mna ako vrah.Stale kolko krat mam sluzbu,tolko co ja doumyvam chodbu,nasype tam nejake smetie len aby nebolo cisto,ked oni umyju chodbu tak ja si toho ani nevsimnem.Posledny krat ma tak nastvala,ze som povedala,ze to smetie pozmetam a jej nasypem pred dvere-A TO CHODIA DO KOSTOLA,stalo sa par krat,ze pocuvali za dverami a potom robia pletky...No a dalsi problem je SUSEDA nad nami.Zacalo to z nicoho nic,tiez som jej nic neurobila,vecer je 22hod.23hoh.24hod.a oni tam skacu dupocu.Niekedy som sa prebudila o polnoci na buchoty,ako keby prestavovali nabytok...je to hrozne ked clovek chce spat a nemoze,a este do toho tie buchoty,teraz najnovsie vecer prestali a zacali skoro rano dupotat...a to nie je vsetko...nebudem tu vsetko rozpisovat,ale napisem jednu vaznu vec.Ked boli tie najvacsie suchoty ja som bola u rodicou a nebola som cez noc doma,prisla som druhy den domov a nasla som zhorenu gumu a ohorokok z cigarety tak sa to este raz opakovalo,ale uz nebolo tak sucho a nehorel.Vedia si stale nieco najst len aby robili zle,susede nad nami sa neoplati ani tolko nic povedat,lebo bola na psychiatrii a je to taka povaha,ze by na mna len kricala.Ale,tiez chodi po meste a roznasa pletky.Mam toto vsetko ignorovat,alebo nieco robit.Kto ma podobnych susedou?ta suseda nad nami chodi ako najvacsia dama po meste,a doma sa chova ako .....niekedy mam toho plne zuby...je mi nich zle,ako vedia cloveku robit zle a stale nieco vyvadzat...ma vyznam s takymi ludmi si spinit ruky?

kokoskajka

ahoj mariaa,mavate schodze v panelaku?Koho mate spravcu?Treba sa ozvat, lebo to je pre teba kazdodenny a zbytocny stres ,aj pre tvoje deti.Nespominas ci sa na nich aj niekto druhy stazuje, ved tam nebyvate len vy?Ked su to ludia, ako ich opisujes ,museli mat nieco aj s inymi, povaha sa nezaprie.Nespominas, ci ti robia zle aj partneri tych susediek,videla by som aj tam problem.Staci, ze ta niektorej muz pochvalil ,aka si sikovna ,mlada ,pekna a uz mas problem, o ktorom ani netusis.Vies robila som cisto v zenskom kolektive a vselico som pocula aj zazila.Neviem, ale citim ,ze si chce silou mocou dokazat ,ze je lepsia ,ako ty a tesi ju ti robit naschvaly, zavist a zloba su katastrofalne , urcite skodi aj sama sebe, preto spominas tie bozie mlyny.No musis s tym nieco robit ,uz len koli tomu, ze je hrozne ,nechat takychto ludi vam ublizovat.Ani po prestahovani nemas istotu na koho natrafis.Ak mas fotak s datumom a casom ,odfot si to ,ked upraces a hned ako ti to urobi -odfot to znova ,nastrazte jej pascu.Musis mat svedkov, alebo dokaz na svoju obranu, lebo ty sa asi zo svojou povahou sama neubranis.Ja mam hornu susedu ,co ma mladsieho muza o 12r.deti nemaju a ona ma zachvaty ziarlivosti take,ze ju pocuje cele sidlisko v lete ,ked su otvorene okna.Najhorsie, ked ju to chyti v podvecer ,trva to do jednej druhej v noci.Je mi luto jej muza ,aby sa ukludnila odchadza z domu a vrati sa az ,ked zaspi.Ona je vazne chora .Uz je chvilu pokoj, lebo som im do schranky dala odkaz sice s pochopenim, ze aj mi vsetci obcas mame manz.vymenu nazorov, ale ak sa to bude opakovat, zavolame policiu.Napisala som to v mene vsetkych, ale mozno tusi ,ze som to bola ja.Zdravi a sprava sa akoby nic.Je to proste nestastna a chora zena a ja mam obavy ,aby tam nedoslo k tragedii.Medziludske vztahy su velmi tazke, slusny clovek nema cenu a hyenam sa dari.MARIAA pokus sa to riesit s ostatnymi z bytovky ,cez domovnika ,byt.druzstvo a hlavne si pri kazdom incidente privolaj svedka, nie deti ani partnera ale z bytovky a fotografuj!!!!!Staci, ze ta uvidi s fotakom, mne to pomohlo na chalupe, ked zacal sused stavat a nerespektoval stav.zakon.Aj vlastnici bytoviek musia dodrziavat urcite zakony ,pozri si to v zmluve.Neboj sa dotoho ist.Drzim ti palce a ozvi sa naozaj.

[zruseny12]

no prave,oni to najprv robili cez den a po nocnom klude,tak som to brala normalne ma malu dceru,potom postupne cez den bol klud a zacalo to iba vecer po 22hod.akurat jak trebalo ist spat...a to niekedy bolo aj o 24hod.tak som sa zacala ozyvat,spomenula som aj nocny klud atd.tak teraz to urobila tak vycurane,ze uz asi 1-2mesiace rano zacala buchotat,vstane skoro a bucha,slapoce jak...slon.No a to je uz nad ranom tk neviem ci je to uz rusenie nocneho kludu...je velmi vycurana,a myslim,ze jej radia aj rodina a rodicia,lebo uz som o nich pisala.Len neviem co vsetko im narozpravala,ale ono budu vsetco asi rovnaky.Len mala sestru ona je v mojich rokoch a ta bola velmi dobra kamaratka so mnou,len teraz som uz ju dlho nevydela a neviem,ci sa nezmenila...a jeden jej syn,jak raz robil zle,ja som sedela na balkone,nieco zase vytrasala tak ju na to upozornil/pocula som,ako jej povedal/MAMI NEROB TO.Ale ona to aj tak urobila,je to chora zena,a viac ako chora...

beb

Ahoj, tak ja by som povedala, že v prípade tých oproti asi nenarobíš nič. Tých treba asi ignorovať, samozrejme okrem prípadu, ak by ubližovali Tebe alebo deťom. A v prípade tých hore by sa bolo treba poradiť s políciou alebo bytovým družstvom a potom dať oficiálnu sťažnosť o rušení nočného pokoja. Na to sú určité zákony alebo pravidlá . Alebo zavolaj rovno políciu, keď tak budú vyvádzať. Inak sa asi s nimi nedá. Prajem veľa úspechov a napíš, ako to dopadlo. Bea.

[zruseny12]

mimi.a dakujem,aj ostatnym...
caku-to meno sa mi zacalo kazit uz pri rozvode,a najhorsie to bolo vtedy ked zamestnavatel dal precitat moj rozvodovi list inym a pravdaze to,co bolo v nom naoisane nebola pravda napr.ze som robila upratovacku,v zivote som upratovacku nerobila a vela inych klamstiev.No a teraz,este toto...a presne ako pises,dam na sud a moze sa to este zhorsit.ja cakam na jeden jediny sud A TO BOZI,BOZE MLYNY MELU POMALY ALE ISTO.No ked sa dcera vyuci tak sa pokusime ist do rodinneho domu,ale nemam istotu,ze tam tiez na nejakych susedou zlych nenatrafim....no uvidim...ale dakujem za rady...

caku

no tuto situaciu ti vobec nezavidim....absolutne......ale viem sa vzit do tvojej situacie lebo ja nieco podobne mam doma..neustale naschvaly a sirenie klebiet o mojej osobe....uz toho mam po krk.....podla mna su len 2 riesenia....

1. SUD

mozes ich zalovat za to ako sa spravaju..za porusovanie nocneho kludu...za hanobenie dobreho mena atd. atd....ale musis sa zamysliet nad tym ze ked bude sud tak sa bud zacnu spravat uz konecne normalne alebo sa budu spravat este horsie

2.ODSTAHOVANIE
To je najlepsie riesenie podla mna....ale je pravda ze vyzaduje peniaze a taktiez clovek nema rad zmenu bydliska.....

je to tazke..tak ti drzim palce aby sa to nejako vyriesilo

mimi.a

mariaa.. tak potom naozaj predaj byt najhorsim asocialom akych najdes a kasli na susedov.. teba si tam aj tak nikto nezastane. Este raz pevne nervy...:))

[zruseny12]

mimi.a diky,to mi ona jeden cas robila tiez v sobotu,ked som mala pradlo na balkone tak stale upratovala,tak som prestala v sobotu davat pradlo na balkon a aj ona prestala prasit,to take ovcie runo a z neho som vsetko mala na pradle...oni su prasteny nej=vjdes s nimi na jednu cestu,a kricat kricim,ale nic by som nedosiahla keby som sla do nich,len sebe by som poskodila,lebo ja mam mat klud...takze preto uz nekricim a dnes ma tak nastvala,ze som si povedala daj ju na internet...inak ja malo kde take veci rozpravam,lebo mam ine starosti,a mozno preto si viac dovolia,doma u rodicou uz vobec ,lebo este mi povedia,nechaj to tak nevsimaj si to,a je vybavene...je to tazke...ale urcite ma nebudu utlacat to nie...

mimi.a

mariaa, ja si myslim, ze si na teba dovoluju prave preto, ze sa nebranis. Mozno by si mala odlozit slusnost bokom a ked ti na buduce naprasia na balkon, tak ist hore, zatrieskat jej riadne na dvere a riadne jej vynadat.. a co, ze ta bude cely dom pocut.. na hrubu dieru hruba zaplata. A s druhymi susedmi to iste... v tejto dobe sa uz tusim slusnost nenosi. Ja som byvala chvilku u svokrovcov v panelaku a nam horna suseda prasila von oknom koberce. tak jej to raz svokor chytil a potiahol.. keby ho nebol jej syn pustil, vypadne z okna.. A vzdy v sobotu poobede, ked bolo poupratovane.. a z kazdej izby prasili zvlast.. no, blazni:)) Ale odvtedy prasili vonku na stojane. Pevne nervy Ti prajem:)

[zruseny12]

vies oni su take povahy,ze asi ich nic nenastrasi.A sused je kostolnik tak je svaty...nevies ako to chodi,ved kto ma pravdu vacsiu_rozvedena alebo kostolnik.A ta nad nami pracuje na mnv,lebo minula sa chvalila jej dcera pred bytovkou,oni vedia preco si to mozu dovolit,ale aj tak ja sa nevzdam...to je jasne...