SUSEDIA.....

Príspevok v téme: SUSEDIA.....
[zruseny12]

Rada by som sa podelila o skusenosti z ludmi ktori,maju taky isty problem ako ja,ako ho riesia.Ja to stale ignorujem,len obcas sa ozvem,ale niekedy mam toho plne zuby.Byt sme kupili asi pred 4rokmi,od sameho zaciatku mam problem zo susedmi,podotykam,ze nemali najmensi dovod mi robit zle.Od sameho zaciatku mi robia naschvaly...a najhorsie na tom je to,ze chodia okolo po meste a ohovaraju potom mna atd.Nepomoze ani sa ozvat,lebo raz som sa ozvala,lebo suseda zacala kricat na dceru,ze posledny krat po nas upratuje za vytahom a pri tom my sme tam vobec nechodili.Vykricala ju pred detmi vonku,tak som sla za nou,nebola doma tak som povedala jej mame,ze druhy krat ked ma nejaky problem nech nekrici na dceru a nech pride za mnou,od vtedy pozera na mna ako vrah.Stale kolko krat mam sluzbu,tolko co ja doumyvam chodbu,nasype tam nejake smetie len aby nebolo cisto,ked oni umyju chodbu tak ja si toho ani nevsimnem.Posledny krat ma tak nastvala,ze som povedala,ze to smetie pozmetam a jej nasypem pred dvere-A TO CHODIA DO KOSTOLA,stalo sa par krat,ze pocuvali za dverami a potom robia pletky...No a dalsi problem je SUSEDA nad nami.Zacalo to z nicoho nic,tiez som jej nic neurobila,vecer je 22hod.23hoh.24hod.a oni tam skacu dupocu.Niekedy som sa prebudila o polnoci na buchoty,ako keby prestavovali nabytok...je to hrozne ked clovek chce spat a nemoze,a este do toho tie buchoty,teraz najnovsie vecer prestali a zacali skoro rano dupotat...a to nie je vsetko...nebudem tu vsetko rozpisovat,ale napisem jednu vaznu vec.Ked boli tie najvacsie suchoty ja som bola u rodicou a nebola som cez noc doma,prisla som druhy den domov a nasla som zhorenu gumu a ohorokok z cigarety tak sa to este raz opakovalo,ale uz nebolo tak sucho a nehorel.Vedia si stale nieco najst len aby robili zle,susede nad nami sa neoplati ani tolko nic povedat,lebo bola na psychiatrii a je to taka povaha,ze by na mna len kricala.Ale,tiez chodi po meste a roznasa pletky.Mam toto vsetko ignorovat,alebo nieco robit.Kto ma podobnych susedou?ta suseda nad nami chodi ako najvacsia dama po meste,a doma sa chova ako .....niekedy mam toho plne zuby...je mi nich zle,ako vedia cloveku robit zle a stale nieco vyvadzat...ma vyznam s takymi ludmi si spinit ruky?

[zruseny12]

su dni kedy mi to nevadi,lebo mam aj ja svojich starosti dost zo zdravim atd.sak to kazdy...ale su dni,ze by som to aj urobila,ale po case ma to prejde...a zase si dovolia, lebo vidia,ze nic nerobim...ale ak zacnem tak maju smolu...a to sa do toho pustim na plno...

[zruseny12]

mne to neberie rozum,doma robia poriadky a na chodbu by sa pomaly vysr.../ospravedlnujem sa/co to je za chovanie...ved to nedava ziadny zmysel,len to,ze mna chcu provokovat...

[zruseny12]

prave,myslim si ze su to taky ludia a nepomoze to...ja tiez sa mi stalo,ze sme sa na balkone bavili z druhom,ze potrebujem kupit viac kolikou a ta suseda z vrchu to zrejme pocula tak mi na balkon nahadzala koliky,tiez ma to nastvalo a odniesla som jej ich pred dvere...a nic som nepovedala...a teraz najnovsie sa chystam,ze tu spinu ktoru zase naproti suseda nazmeta na schody,pozmetam a vysypem jej to rovno pred dvere.keby sa aspon nerobili taky cistotny a poriadny,za vytahom urobia poriadok a ked uz maju smetie tak je im tak tazko ho dat na lopatku a vysypat,ale zmetu to na schody,a tiez to robia len vtedy ked mam sluzbu,a len cakaju kedy umyjem chodbu a hned idu oni robit poriadky...to ako keby sa dohodli s tou nad nami...alebo,raz som umyla chodbu a vysla suseda,videla ze umyvam,tak som na nu nereagovala,po chvili som isla niekde dole do sklepa,a na chodbe bola hlina vysypana z kvetinaca,co stal na chodbe...

agina

Mas to tazke mariaa. Cim viac sa budes stazovat, tym ti budu robit viac a viac naprotiven.My so susedmi s vedlajsieho panelaku mame tesne balkony skoro pri sebe, deli nas asi 50cm panel a z tohto vedlajsieho panelaku o poschodie nizsie su fajciari, ktori ked sa nudia, rozhadzuju spaky po balkonoch cudzich ludi. Aj mne sa sem-tam objavil spak na balkone, niekedy aj nedohoreta cigareta. Velmi radi to robia preto, lebo mame na balkone koberec....a v nom asi styri vypalene diery od cigariet. Tak som sa rozculila, ze som vsetky spaky pozbierala a nebol problem im to prehodid spat na ich balkon.Dokonca raz ked som nasla krabicku od cigariet na balkone, tak som vzala tampony a adlakovac, odlakovala si cervene nechty a sup s tymi tamponmi na ich balkon. Odvtedy som nemala ani jeden spak na balkone.
Inak moji rodicia tiez maju so susedmi problem.Mama vzdy ked da do okna vetrat periny, tak ta koza nad nimi zacne prasit koberce apodobne voloviny...proti tomu sa neda robit absolutne nic. X-krat im boli nasi dohovorit a myslis, ze to pomohlo???
Ale ako sa hovori, ked sa chces pomstit susedom, predaj byt ciganom.

launa

ahoj, Mariaa ty chodis do kostola? Mozno prave v tom je ten problem pre tych ludi, ze nechodis- niektorí veriaci su takí chorí ze neuznavaju nic ine. Nabuduce tej zenskej rovno povedz ze hlavne ze do kostola chodi a ani 10 bozich prikazani nedodrziava- ze na to jej ani spoved nepomoze ked robi naprieky. Ze si nezelaz este raz aby nieco hovorila tebe , tvojej dcere a ohovarala ta pred inymi- to sa da totiz riesiet aj sudnou cestou- je to poskodzovanie dobreho mena . Skus jej to len tak spomenut, zrejme sa zlakne a da ti pokoj. Povedz ze si si zistila co sa da proti tomu podniknut a ze ti nejaky znamy policajt poradil obzalobu na nich, ked este raz poskodia tvoje meno. Nenechaj si skakat po hlave.

[zruseny12]

nad tym som tiez rozmyslala...lebo,to uz je vrchol ked Ty im nic nerobis oni Ti urobia zle a este behaju po meste a roznasaju pletky...a vyslovene vydno,ze musia pocuvat za dverami,lebo vela krat sa mi stalo,ze napr.som povedala jednej ked bola u nas,ze musim vycistit koberec,a nepresla ani hodina a uz bola jedna pani u nas a pytala sa na kluce od pradelne a bola velmi neprijemna,ze kazdy si berie kluce od pradelne,nezapisuje sa a potom oni musia platit za vodu.Ja do pradelne nechodim,lebo mam tepovaci koberec,ked videla,ze nemam kluce tak sa ospravedlnila a zmizla zo slovami,ja chodim po celom panelaku,ale to nemohla byt nahoda...tomu neverim.Oni nic ine nerobia len nacuvaju bud za dverami,alebo nad nami suseda ked mame otvotene okno...zacuju len nieco a len si to poskladaju ako skladacku,a robia pletky...u mna je to chore,co robia...nemozem tych ludi pochopit,ale ja som im nic neurobila...nastahovali sme sa tu,do bytu...a nesnazila som sa s nimi nejak zle vychadzat...

[zruseny12]

nie do kostola nechodim,lebo viem,ze kostol este nerobi cloveka,ale do 14-nastich rokov som chodila kym som nezacala vidiet rozdiely...presne aj ja toto hovorim,ze co oni maju vlastne zo spovede,ked sa idu vyspovedat a hned na to robia zle,a stale to iste...tak aka spoved,ved ani pan boh im to neschvali...ale inak ja v BOha verim...len nechodim do kostola...