Volne dostupné lieky proti stresu?

Príspevok v téme: Volne dostupné lieky proti stresu?
smea

existujú nejaké voľne kúpiteľné lieky, ktoré mi pomôžu zvládnuť stresové situácie? som totiž neskutočne stresujúci človek, nebojím sa, že niečo nezvládnem, ale som sociofobik, takže sa celá trasiem, keď mám vystúpiť aj pred pár ľuďmi...a zakokcem sa, som úplne mimo....ale pritom sa nebojím toho, že na to nemám a že to nezvládnem, len sa bojím prezentovať svoje myšlienky....je to hlúpe, ale neviem si s tým poradiť, dokonca ani psychológ...potrebovala by som niečo, čo by mi trochu dodalo odvahu, alebo taký ten "salámizmus"..s tým sa mi veci oveľa ľahšie riešia...je na to nejaký liek, doplnok stravy alebo tak nejak? niečo bez receptu...

RNG

Stress niekedy stupnuje nespavost. Na spanok okrem svetla cez den a tmy v noci treba aj dostatok spankoveho hormonu melatoninu. A ten sa vytvara zo serotoninu a serotonin zase z 5-HTP.
Takze je to niekedy zviazane a niekomu na stress pomoze aj doplnok 5-HTP.
Ale pridam sem nieco ine proti stresu, ako SAM-e, L-theanine, GABA a Picamilon a podobne.
Destresuju ciastocne aj mnohe adaptogeny.

lk12

pri strese je potrebne doplnat b komplex a magnezium + spanok. Proti stresu je najucinnejsi betablokator. Deprim je na depresiu povzbudzuje a skor sposobuje este vacsi stress. 5-HTP nema so stresom nic spolocne odstranuje smutok.

Bari

Priateľ vždy na večer dostane akýsik záchvat. Mý dyspnoe, niekedy nauzeu, tachykardie, už som mu párkrát povedala, že je hypochonder ale nemyslím si už. KeĎ niečo zie ma ťažobu, cíti úzskosť. Neviem ako mu mám pomôcť, poradili by ste mi nejaký postup, alebo nejké lieky? ďakujem

mysljenka

pomoze hodenie do vody ???????? citujem: \"Proti stresu z velkeho publika je najlepsi sposob, tzv. hodenie do vody. To znamena, ked si prinutena hovorit pred velkym publikom a nemozes uz pred tym ujst. Ked sa ti to raz podari a zvladnes to, tak na druhykrat uz to nebude take hrozne a cim viac takych prilezitosti bude, tym menej budes mat potom strach.\" toto moze poradit iba niekto kto fakt nemal nikdy problemy..vies co sa mne stane, ked ma niekto hodi do vody (bez toho aby som v sebe mala nieco na ukludnenie) ? zacnu mi po licach tiect slzy skor ako sa vobec pokusim rozpravat..a z kazdej takejto situacie mam len novu traumu a vobec to na druhy krat nie je lahsie.. mimochodom tiez ma prave cakaju statnice, tak mi drzte palce..dufam ze ja a moj sedatif PC to zvladneme..najradsej by som si skocila k doktorke po nieco na predpis, ale mam panicky strach z doktorov a k mojej doktorke vôbec nechodim - takze to bude problem..