Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Preco mam z ginka depresie?

Príspevok v téme: Preco mam z ginka depresie?
spleen

Viackrat som sa pokusal zacat uzivat ginko(original na predpis - Gingio),ale zakazdym som po nom mal strasne navaly smutku a unavy,apatie.Myslel som,ze mi to zlepsi naladu,ale naopak,pri jeho brani sa moje depresivne stavy este viac prehlbili.Ked som ho vysadil,vsetko sa vratilo do normalu.Vie mi niekto vysvetlit,preco ginko moze spustat depresiu?

RNG

Pri tej prilezitosti som si pozrel to Gingio.
Nie je tam ziadna extremna davka, je to 120 mg extraktu s 26-32% ginkolidov, ja obvykle pouzivam 250 mg, 25% gingkolidov kapsule, ti spoluziaci mojho syna pouzivali 2 gramy, tj 8 kapsuli.
....

Co mi na tom Gingiu ale extra vadi je extrakcia s acetonom!
Aceton je pre telo velmi skodlivy.
V USA sa prevadzaju extrakcie hlavne alkoholmi a najnovsie tekutym CO2, ktory nezanechava ziadne zbytky v extraktoch, ktore by mohli niekomu skodit.
-odkaz odstránený-

RNG

Pri tej prilezitosti si spominam, ze mi syn onahdy rozpraval, ze niektori jeho spoluziaci na vysokej skole pouzivali velke davky gingka pred skuskami na zvysenie mozgovej aktivity, aby dostali lepsie znamky. Samozrejme, to bolo hrube predavkovanie, niektori pocitovali az stav euforie.
Samozrejme v takomto stave zvysenej aktivity telo pracuje na 200%, vycerpa si rezervy roznych zivin a inych latok a nasleduje utlm, co sa u niektorych moze prejavit ako depresia.
Toto je na podporu predoslej cistej spekulacie.

RNG

Tentokrat cista spekulacia-neberte to vobec ako fakt.
Jedno mozne z vysvetleni je, ze ked ginko zvysi cirkulaciu v mozgu, zvysi sa mozgova aktivita aj spotreba serotoninu(reuptake), cim by sa mohla znizit jeho hladina teroreticky.
....

Mozno mas serotonin na kriticky nizkej hladine a toto je ta "posledna kvapka z ktorej pretecie pohar"
....
Skus jest jedla zname s vyssim obsahom L-tryptophanu(mlieko, maso-hlavne moriak) alebo si to obcas dopln 5-HTP, 50 mg na noc.

alti

Depresivny stav neviem vysvetlit. Ale aj ja patrim k tym, co gingo nemozu. U mna vyvola roztrasenie vo vnutri celeho tela a od takeho stavu nie je daleko mozno ani k depke. Staci pocit strachu v takomto stave. Prilisne roztiahnutie ciev, prilisne prekrvenie - aspon v mojom pripade. Cize neber ho, do konca ja nemozem ani caj.

spleen

Nemyslim,ze to bol placebo efekt.Skusal som aj rozne ine preparaty na bylinnom zaklade,ale neamli taky negativny ucinok ako prave ginko.A aj ini mi potom,ked som ho bral,a nevedeli o tom,vraveli,preco som taky smutny a depresivny.Mozno by vedel poradit RNG.

trinity

možno prvý krát to bola len zhoda náhod, že si mal depku a potom to bol už iba placebo efekt. Tým ale nechcem povedať, že si to vymýšlaš alebo to zlahčovať. Len môj názor:)

karla1

no to je divne lebo ja ked som ho brala vlastne aj beriem ale zo zaciatku som mala vzdy dobru naladu,ovela lepsiu nez obvykle

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Preco mam z ginka depresie? - Fórum - ZDRAVIE.sk