Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

damian

Jancit, ano, avsak, ako sa oise, je mozne, ze v niektotych pripadoch a hlavne v zavislosti od discipliny efektivity liecby pankreas moze byt stimulovany natolko, ze moze sam zacat vylucovat inzulin.

DiabetikIvo

To: tadam

Diabetes vziká nielen ak sa "pankreas vyčerpá"...

Diabetes Mellitus je autoimúnne ochorenie, ktoré vzniká v prípade DM typu 1. telo prestane produkovať dostatok inzulínu nevhodným účinkovaním imunitného systému, ktorý zničí tzv. beta bunky pankreasu.

Diabetes 2. typu je charakteristický tým, že telo môže vytvárať vlastný inzulín, ale organizmus ho nesprávne používa, pretože receptory buniek sú menej citlivé na inzulín, ktorý dokáže pankreas vyprodukovať a preto je potrebné podávať tabletky zvyšujúce citlivosť buniek na inzulín, upraviť stravovací režim diabetika s DM2 a prípadne zvýšiť objem inzulínu v organizme podávaním inzulínu injekciami...

To je v kocke charakteristika DM1 a 2, existujú ešte ďalšie typy diabetu, ale toto základné delenie pre pochopenie úplne stačí...

Aspoň inteligentným ľuďom áno. Neznášam keď niekto hovorí akú mám Ťažku cukrovku keď si musím pichať 4x denne inzulín a on má cukrovku ľahkú lebo berie iba tabletky... Taký človek vie o diabete veľmi málo na svoju škodu!!!

DiabetikIvo

Po odoslaní predchádzajúceho príspevku musím pochváliť editor diskusných príspevkov za korektné a fungujúce uloženie a zobrazovanie internetových odkazov na stránky...

DiabetikIvo

Pre všetkých diskutujúcich na tomto diskusnom fóre:

"Viete niečo o kategorizácii zdravotníckych pomôcok?"

Prečo sa pýtam? Preto lebo teraz prebieha pripomienkové konanie k Návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok a ak Vám záleží na tom, aby ste zo svojho zdravotného poistenia dostali od štátu maximum podpory na materiálne zabezpečenie pomôcok pre liečbu diabetu ako sú glukometre, prúžky do glukometrov, inzulínové perá a pumpy bez doplatkov, je potrebné zapojiť sa do pripomienkového konania.

Viacej informácii o tom ako postupovať nájdete na internetových adresách:

www.diabetikinfo.sk

www.diador.sk

alebo

sk.diabetacek.cz

Pridajte sa aj vy a pomôžte dosiahnuť podporu viacej ako 500 platných hlasov Hromadným pripomienkam.

Ďakujem každému, kto sa zapojí do aktivít slúžiacich k zlepšeniu materiálneho vybavenia diabetikov žijúcich na Slovensku.

(Neviem ako budú adresy po odoslaní servrom zobrazené, preto upozorňujem, že celá adresa jedného odkazu je v kuse bez medzier, niektoré servre v diskusných skupinách totiž pri dlhých odkazoch vkladajú nezmyselne medzery ... :-( )

DiabetikIvo

To jancit,
mýliš sa keď píšeš "este ze to osud zariadil inač,lebo inzulin bol objaveny až v 60-tom roku last storocia."

Inzulín bol objavený v 19.storočí a na začiatku 20.storočia bol vyrobený prvý inzulínový preparát.

Leonard Thompson (1908 - 1935)bol prvým človekom, ktorému dňa 11. januára 1922 bol aplikovaný extrakt z pankreatických buniek. O dva týždne neskôr už dostával čistený (purifikovaný) extrakt ktorý vyrobil Dr. J.B. Collip. Thompson žil ďalších 13 rokov s inzulínom. Zomrel ako 27 ročný na komplikácie diabetu. (link:"www.dlife.com")

Takže počas druhej svetovej vojny inzulín už bežne existoval...

tadam

skor sa jedna o tu hypoglykemiu,ktora je vyprovokovana u zdraveho pankreasu prave vedsim mnozstvom sladkeho
pankreas sa nakoniec z toho naporu sladkeho aj tak unavy a zacne strajkovat
moj foter napriklad je strasne vela sladkeho na moj vkus a stale ma okolo 4 mmol cukru v krvi co je spodna hranica normi cukru v krvi,cize ta teoria ze sladke vytvara hypoglykemiu funguje....ine je ak sa pankreas vycerpa,potom uz nevyraba inzulin a na svet pride diabetes.

klingo

Ahojte. Jedaval som vela sladkeho a teraz uz skoro nic,snazim sa "zdravo" stravovat. lenze ked dlhsie nic nejem alebo nieco robim ked som hladny tak pocitujem chvenie v celom tele. ked sa najem alebo si odychnem tak to prejde.Ine tazkosti nemam. jedna sa o Hypoglykémiu alebo cukrovku? Alebo staci upravit jedalnicek a castejsie jest? dakujem

jancit

damian z toho co pises o vitaminoch B and C mi vychadza,ze ak nechcem aby mi kolisala glymka pri rovnakom pichani inzulinu aj rovnakom dennom mnozstve stravy,treba brat tie vitaminy PRAVIDELNE...tak? ...lebo ak ich prestanem brat tak potreba inzulinu sa podla tejto teorie zvysi a naopak ked ich zacnem uzivat,tak potreba inzulunu sa znizi ako si pisal...

damian

POsielam Ti velmi dolezity a odborny clanok. www.doctoryourself.com

V knihe ortomolekularnej mediciny, z ktorej cerpam, sa pise, ze po komplexnej liecbe (hlavne b komplex a vit C) niekedy pankreas po niekolkych mesiacoch moze pankreas zacat fungovat a zvysit tvorbu inzulinu.

Komplexna zmena stravy je potrebna, navodenie jemne zasaditeho stavu organizmu a pod. To vsetko stimuluje pankreas.

Taktiez pozorne precitaj clanky o urinoterapii, pretoze pri urinoterapii okrem usetrenia na vysokych davkach vitaminov, aj uspech na liecbu je podstatne vyssii. Vid -odkaz odstránený-

Ak sa aj nepodari inzulin uplne vysadit, malo by sa dospiet do stavu, kedy ho pacient potrebuje omnoho menej a taktiez nehrozia komplikacie z cukrovky, ktorymi pacienti postupne trpia, kym ich choroba uplne nepolozi.

POZOR, pri B komplexe a vit C je potrebne velmi pravidelne merat cukor v krvi a podla toho znizovat inzulin, lebo ak vitaminy a urinoterapia sposobi znizenie cukru a neznizi sa inzulin, hrozi hypoglycaemia, to iste vies.

zubik

ako dlho u vas trvala remsia? lebo moj cukor sa v poslednom case zblaznil, glukomer mi ukazuje cisla ako 17,14,11...a to si picham a jem tak ako predtym..dufam, ze ma remisia neopusta, nechcem si pichat vacsie davky...