Vedľajšie účinky Roaccutane

Príspevok v téme: Vedľajšie účinky Roaccutane
jjajo

je tu niekto kto bol lieceny tymto liekom? ake ste mali vedlajsie ucinky?
aa ho uzivam 3 mesiace akne sa mi velmi zlepsilo uz mam ovela menej aj tych podkoznych pupakov.Lenze sa asi zacinaju prejavovat vedlajsie ucinky co sa tyka psychiky.Som velmi naladovi v niektorich chvilach som akoby uplne iny clovek.Dokazem sa nahnevat za akukolvek hlupost a aj na samovzradu myslim dost casto a niekedy mam obrovske nutkanie to spravit.A to nutkanie je dost silne a to len z malych problemou.Naozaj je ten liek takto schopny ovplivnit cloveka? Mal tu niekto podobne priznaky?

GorillaZ

@jjajo
fuha, hned 40mg brat je podla mna dost. To sa nedivim ked ta to tak potom aj prehana naladami. Ono je to tak ze ked beries vacsie davky tak potom liecba trva ovela kratsie. Skus to znizit na 20mg to by malo pomoct, a URCITE SA PORAD S TVOJOU DERMATOLOGICKOU !!!

@M1rushiq8
Ten liek ti len vyhubyl akne, nic viac. Jazvy ostanu ALE urcite sa daju odstranit. Koza je specialne tkanivo ktore po case odumiera a je nahradene novym - to znamena ze tvoje jazvicky sa casom stratia - mozes tomu pomoct aj chodenim do solarka a opalovanim v lete. A tie chlpky, tak tie si musis oholit :D

@nikkki
Pravda, je to brutal zataz na organizmus a moze to spachat zverstva na nasom zdravy. Zalezi od davkovania a dlzke. ALE na trhu su uz aj miernejsie vyrobky ako napriklad Aknenormin ktory je statisticky ovela miernejsy ako Roaccutan a dokonca sa moze podavat aj zadarmo !!

@iva2222
Nevies o com hovoris. Akne moze byt dokonca aj smrtelna choroba, samozrejme nie kvoli fyzickym nasledkom ale tym psychickym !! Nemas ani paru o tom co to robi psychike. Nanestastie sa taky ludia ako ty stavaju aj dermatologmi a potom to aj tak vyzera !!

tdvw

iva2222, s tym plodenim deti trepes uplne somariny!!! Muz moze splodit dieta aj pocas uzivania roaccutanu a zena musi pockat 1-2 mesiace po ukonceni liecby!!! Ked neovladas zakladne veci, nepis na web sprostosti!!!

iva2222

Nečítala som celu diskusiu o roacutane,
ale chcem len povedať, ze ten, kto ho uzival, by nemal pocat ani splodit dieta aspon rok po jeho vysadení. A ktovie či ne aj navždy. Je to riadna pecka do organizmu.
To by mali brať len ozaj zúfalci, čo sú stále celý vyhádzaný a zapálený. Priznám sa strašne ich ľutujem, ale mali by to riešiť inak. Hlavne mladí. Akné je normálne. Problém nastane až v naskoršom veku, keď stále otravuje. Zvykne to byť dôsledok nejakej vnútornej poruchy buď so žalúdkom alebo nejakým iným orgánom.
A hlavne vysledujte, či sa nevyhadzujete po nejakom jedle. Môže to byť alergická reakcia.

nikkki

Roacutan je jeden z najhorsich liekov. taka silna chemia oslabuje celeho cloveka...a co uz je to za liek ktory ako jediny na svete berieme na vlastne riziko??ked z neho mozme mat nevysvetlitelne zmeny nalad,depresie,sklony k samovrazdam??
Podla mna je to jed a jedien o co ide je biznis..ta firma ma obrovske niekolko miliardove zisky..
Preto neodporucam ziadne lieky,antibiotika chemiu..nie nadarmo sa hovori ze priroda lieci...na trhu je uz celkom slusny vyber prirodnych preparatov,kvapiek,byliniek..
Nikdy mi nepomoli antibiotika ani roacutan mozno nachvilu no skutocna pricina je inde a tu treba najst! Priroda lieci...nie chemia!!

M1rushiq8

Ahojte akne mam už pomerne rok aj pol aa.. zazila som teda prešla som touto liečbou ROACCUTAN už som bo liecbe ale mam take chlpi na tvari a zostali mi jazvyyy na tvari aj flaky cervenééé čo mám spravit abi mi aj to zmizlo?:(

macqo

no ja som zacal z roacutanom asi pred dvoma tyzdnami a dost by ma zaujimalo kedy asi?? sa dostavia nejake viditelne vysledky??? inac zatial pocitujem iba suche pery a troska ma stipu oci, asi su suche:)

lea123

ahoj ja beriem 20 mg a uz mam 8. balenie, takze uz sa tesim ked skoncim, moj jediny vedlajsi ucinok bola vysusena pokozka - musim si vkuse kremovat ruky a pery inac same pozitiva. nemavala som depresie (ma na tom podiel moj priatel)