Ako sa zbavit chuti na sladke?

alickka

Ja sa chuti na sladké ani nechcem zbaviť, mám rada dobrôtky sladké ale vyberám si medzi nimi čo zjem, neládujem do seba hocičo. Zbožnujem belgické oblátky spojené karamelom, mozartové guličky, marcipánové , orieškovo/hrozienkovú čokoládu, ale nie hocijakú. Ja tomu jedlu veľmi neublížim, ale sladké si doprajem. Každá ma niečo, ja nepijem, nefajčím ale " žeriem " čokoládu. Zvláštne , že ani nepriberám, ale tiež ju neládujem na kilá len na 100-200 g :-)) .
Je to ako s dobrým vínkom, pohár červeného kvalitného vína zo mňa alkoholika nespraví a ani pochutnávanie na kvalitnej čoko so mna nespraví tučka. Aj keď s mierou u mňa pri čoko neplatí.

ataeb

umy si zuby ak mas moznost.. alebo si daj zuvacku.. nejaku mätovu.. alebo oliz citron:)..alebo si daj nejake ovocie.. alebo si jednoducho daj sladkost.. horalku.. nejake bebe..corny.. to uz zalezi na tebe po com siahnes ale hlavne sa snaz aby to nebola nejaka cukrovotukova bomba.. niekedy je lepsie zjest hoc aj pasik cokolady ako si to neustale odopierat lebo vies co pride potom.. nie pasik cokolady ale styri cokolady..treba si dat zo vsetkeho naco mas chut.. sle s mierou a rozumom..

mira

Chuť na sladké je vlastne túžba tela po uvoľnení.
Ľudia sú stiahnutí stresom, aktivitou, ale najmä potravinami ako soľ, mäso, syry, vajcia tvrdé pečené a tvrdé potraviny.
Niekto sa uvoľňuje alkoholom, niekto kávou, drogami a niekto cukrom.
Sú to všetko veľké extrémy a škodlivé. Múdry človek nezachádza tak ďaleko a drží sa miernosti.

poliewoocka

Susene ovocie,cerstve ovocie.Ak mas neprekonatelnu chut na sladke,skus zacat brat chrom.Sebaovladanie je klucom uspechu:)Ved zijes len raz a sladkosti su take dobre:)Nemusis ich vynechat uplne,staci si urcit primerane mnozstvo.Vsetkeho vela skodi.A pomaha,aj ked si umyjes zuby...

agina

Chuti na sladke sa nikdy nezbavis.Ak nedodas svojmu telu cukry, samo si ho vyziada. Najlepsie aj pri diete je, ked mas chut na sladke, dat si tablicku cokolady a dost. Nezjest celu cokoladu na posedenie. Alebo jeden keksik, tym si neuskodis. Ale zjest 5 keksov na posedenie, to uz je na uvazenie.Ak sa chces celkom zbavit takychto sladkosti, kupuj si fit tycinky, oriesky,susene ovocie.