Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zlcove kamene - operacia?

Zlcnikar

Suhlasim s Bronou. Je to dost nebezpecne a ludia si s tym uz narobili problemy. Ale kazdy nech kona podla svojho uvazenia netreba vsak odsudzovat rady druhych. Ja si tiez myslim ze to treba radsej prekonzultovat s doktormi.

Kycera

Broňa,
dúfam, že si uvedomuješ, že to, čo si tu uviedla, pomohlo len Tebe. Iným to môže u š k o d i ť!!!
A potrhané žlčovody, to je snáď vtip??? Tu sa nejedná o vek, ale o vedomosti a skúsenosti!!!

Brona671

Mily pan Zapper,
po prvé, za to, že má niekto 21 rokov, to ešte neznamená, že je neskúsený a po druhé lekári majú dostatočné znalosti, skúsenosti a najmä VEDOMOSTI. Keď Vám raz povedia,že je to nebezpečné a neraz sa stalo, že im prišli ľudia na poslednú chvíľu na urgent kvôli tejto kúre. Asi to niečo znamená ;). Gratulujem, že Vám to pomohlo, ale to čo Vám pomohlo, môže inému uškodiť a mať vážne následky. Ja som len upozorňovala na to, čo sa môže stať, ak to niekto preberie do vlastných rúk bez dohľadu lekárov. Prajem pekný deň :).

fezoj78

Napišem Vam skutočný príbeh.Jeden človek,sám seba dostal z rakoviny.Začal saˇtým zaoberať,rozširovať vedomosti,zbierať informácie na internete.Poznám ho.Viem,že by Vam pomohol,ale jeho meno,Vám sem napisať nemôžem,lebo to by už bola reklama.Čo mam teda urobiť?Otazka na ktorú neviem odpoveď.

fezoj78

Napišem Vam skutočný príbeh.Jeden človek,sám seba dostal z rakoviny.Začal saˇtým zaoberať,rozširovať vedomosti,zbierať informácie na internete.Poznám ho.Viem,že by Vam pomohol,ale jeho meno,Vám sem napisať nemôžem,lebo to by už bola reklama.Čo mam teda urobiť?Otazka na ktorú neviem odpoveď.

zapper

Brona, že potrhane žlčovody po pečeňovej kúre?
Si mladá a neskúsená, nezavádzaj ľudí svojou falošnou predstavou o žlč. kameňoch.
Mal som v ruke svoje vlastné kamene a boli veľké a mäkké a slizské, takže to ani nebolelo ani mi to nič nepotrhalo a robím to dva x za rok!
Pre zaujímavosť, kamene tie najväčšie, ktoré som si odložil, po pár hodinách stvrdli!!! Na kameň!

Brona671

Ahojte, mám 21 rokov a nedávno mi diagnostikovali kamene v žlčníku. (Mám ich tam približne 8 väčších a ešte zopár malých.) Tento príspevok píšem kvôli tomu, aby som pomohla tým, ktorí nevedia, čo je problémom ich tráviacich ťažkostí plus pár rád, ako žiť s týmto ochorením na nejaký čas.
U mňa osobne začali ťažkosti po mliečnych výrobkoch, ako je tvaroh, samotné mlieko, čokoláda, maslo a pod približne 1 - 2x do mesiaca. Bolo to ešte v lete v roku 2016. Najprv som to pripisovala črevnej chrípke, keďže ma sprevádzali hnačky, bolesti brucha, škvŕkanie a nepríjemné grganie, teploty a pocit na zvracanie. Nasadila som si probiotiká. Problémy však pretrvávali, tak som takmer úplne vylúčila takéto výrobky (mala som podozrenie na intoleranciu mlieka). Chvíľu bolo dobre, ale zase mi začali rovnaké príznaky po jedlách na oleji, cibuli, cesnaku a postupne sa to stupňovalo... Samozrejme, v decembri som mala skúšky do školy, tak som sa snažila jesť len také veci, po kt. mi nebolo až tak zle. Úplná bodka bola 24.12.2016, keď mi začalo byť zle z vône kapustnici s rovnakými príznakmi plus som sa začala celá triasť. Išla som na urgent, kde mi pichli niečo na pretrovenie a poslali ma na infekčné. Na infekčnom všetko negatívne, stadiaľ som šla na gastroentrológiu, kde mi robili sono brucha (kvôli zlatej sestričke, kto. vybavila rýchle vyšetrenie). A samozrejme zistili kamienky.
Momentálne ma čaká laparoskopická operácia žlčníka (vyberú celý žlčník). Moje momentálne stravovanie je nasledovné.
Môžem: odstáty chlieb (min. jeden deň), šunka - hydinová, REPÍKOVÝ ČAJ (dokáže robiť zázraky ;)), banány, citrusy, jablká, občas vianočka, ryža zemiaky, mäso len uvarené na vode alebo upečené žiadny tuk v akejkoľvek podobe, cestoviny a polievky.
Čomu sa musím vyhnúť sú: čokoláda, koláče, orechy, kokos, ovocie s malými jadierkami tak isto vynechávam zeleninu ako je napr. paprika, ŽIADNA CIBUĽA, CESNAK (v akejkoľvek podobe), samozrejme žiadny olej, masť, mlieko a pod.
A ešte posledná rada na záver,PROSÍM VÁS, ani neuvažujte o očistnej kúre žlčníka (Glauberova soľ s grapefruitom a inými blbosťami), môže Vám to narobiť obrovské problémy, ako sú potrhané žlčovody a následná okamžitá operácia BEZ LAPAROSKOPIE a predoperačných vyšetrení. Držím palce :), Broňa

MOKE

Pokiaľ sú žlčové kamene už stvrdnuté a sú ozaj kamene,tak každá rada o tom, že ich rozpustíte je zavádzajúca.Ak sú ešte len v nestvrdnutom tvare,ako zrazenina dá sa to riešiť aktiváciou žlčníka pomocou pečene a pestreca mariánskeho.Ako na to sa dozviete na webe pestrec.sk ,ale opakujem,pokiaľ kamene nevykazujú poslednú fázu a to stvrdnutie-vtedy operácia.A nedajte sa ohúriť niekým,kto vám bude radiť,že vám pomôže a zbaví vás kameňov.

kikarika1

ajlina tvoja maminka má obrovské šťastie...moja mamina nemala nikdy žlčníkové záchvaty, len tento rok ju raz pichlo pod pravým rebrom, nasledovalo USG a bum žlčníkové kamene ako vyšité, nasledovala laparoskopia, žlčníkové kamene vyzerali ako keby ich mala maminka v tele viac ako 20 rokov - pritom o nich vôbec netušila...nakoniec jej na histológii v stene žlčníka objavili zhubný nádor (kvôli žlč.kameňom)...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zlcove kamene - operacia? - Fórum - ZDRAVIE.sk