Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

"""Materska Dov."""

milkai

no ved prave ze to bolo dohodou este ked som nevedela ze som tehotna :(
no a potom som sla na rizikovu PN a tak mi oficialne ukoncili az po ukonceni PN-co bol vlastne nastup na MD, ale teraz som zistila ze vlastne prvy polrok co sa mi dieta narodilo vobec nik za mna neodvadzal zdravotne ani socialne-dochodkove, mam s tym problemy, vlastne to zamestnavatel do tych vsetkych fondov aj na socialnej poistovni ukoncil ako sme sa povodne dohodli-k tomu datumu, ale ja som asi tyzden pred tym nastupila na PN ktora trvala az do MD/a tu PN -peniaze mi posielal na moj ucet zamestnavatel po cely cas/. Pracovny pomer na zapoctovom liste mam ukonceny k datumu nastupu na MD ale vsetky ostatne nalezitosti tykajuce sa poistiek v socialnej i zdravotnej poistovni mi vlastne NIK ,celych asi 7-8 mesiacov co som bola na rizikovom, neodvadzal!!!-(to som mal ist pocas rizikoveho tehotenstva co som lezala v nemocnici sa ist akoze na urad prace evidovat ze som akoze nezamestnana, ked som vlastne nebola-PN nebola ukoncena, nastupila som na nu este pocas pracovneho pomeru, a bola som v ochrannej lehote-teda aspon tak si to myslim) a tak mi to vsetko teraz chyba. zatial neviem co s tym, nemam ani cas za tym behat . uz som bola ale vsetci ma akosi odbiju/aj v socialnej/ a aj tu ziadost o dochodkove poistenie som si az teraz podala(co vysiel ten novy sialeny zakon ze do dvoch tyzdnov od porodu je matka povinna ist do poistovne a vyplnit podat prihlasku v socialnej poistovni ze sa jej dieta narodilo!)-lebo som o tom nevedela(zial, televiziu ozaj nemam cas sledovat a tlac uz vobec nie) takze aj to mi uslo... a vobec, cele je to hrozne, mam sa starat o dieta a nie o nejake papiere a tak. myslela som ze ked mi posiela STAT ci urad a socialka prispevok podpory v materstve -ked mi ho priznali, ze je jasne ze sa staram o dieta a odvadzaju mi aj zdravotne a socialne, ale ono to tak asi nebude, co je dost tragedia. teraz neviem co s tym urobim... :( neviem ci ste ma pochopili co som napisala

age44

nashira ma pravdu, ako je mozne, ze ti ukoncili prac. pomer po narodeni dietata? ak si mala prac. pomer na dobu neurcitu, si v tzv. ochrannej dobe a ukoncit ho mozu az po ukonceni rodicovskej dovolenky. len ak by si mala PP na dobu urcitu a prave by ti uplynula dohodnuta doba.

nashira

Ak si vydata moze si tvoj manzel uplatnit na teba nezdanitelnu cast ,ktora sa vypocita podla tvojho prijmu za minuly rok.Mal by to zabezpecit jeho zamestnavatel resp. ekonom. oddelenie .Ty k tomu potrebujes len z uradu soc. vypis prijmu za minuly rok co poskytuju na pockanie a bez problemov.

nashira

To sa teda cudujem ,ze ti ukoncili prac. pomer po narodeni dietata.Pochybujem ,ze je to v sulade so zakonom iba ak to bolo rozv. prac. pomeru dohodou.

age44

milkai, urcite nemusis podavat danove priznanie, nic sa neboj, nikto ta nebude nahanat :-)
SZCO je samostatne zarobkovo cinna osoba (zivnostnik)

milkai

age44,
som len doma na MD s 1,5 rocnym dietatom a inak som asi nezamestnana,lebo mi ukoncili prac.pomer ked sa dieta narodilo, ale poberam matersky-rodicovsky prispevok-nic viac, ziadny iny prijem nemam, ...neviem co je SZČO? ??? dufam ze nic podavat k daniam teda nemusi?aby ma potom nenahanali exekutorom a nepokutovaliza nic lebo TU je mozne vsetko!
inak dakujem aj ostatnym

enya

Ahoj, aj ja som na materskej, resp.na rodičovskej dovolenke. Daňové nepriznávame, nieje čo, máme malý príjem. Takže o jednu starosť menej.

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

"""Materska Dov.""" - Fórum - ZDRAVIE.sk