velmi mastná pleť...poradte čo na nu..čítajte...

Príspevok v téme: velmi mastná pleť...poradte čo na nu..čítajte...
lolitko

Chcem sa opýtať mám mastnu pleť ale že vraj sa nemá často umývať lebo potom sa ešte viac mastí a vzniká viac akné...je natom niečo pravdy? ....a ako často a čím si mám umývať pleť lebo už fakt neviem najviac sa mi osvedčila obyčajná voda s vodovodu...nič inéé....prosím poradte niečo..a ahlavne ako často si umývať pleť za den....

ela*

pleť si možeš samozrejme umývať normálne,ráno,večer.nemusím hovoriť o dokladnom odlíčení..to je jasné.len čistú vodu by som neodporúčala,tá sama o sebe vysušuje a nedokáže odstrániť maz a nečistoty,ktoré sa ti počas dňa na pleti zachytili.používaj čistiaci gel,tonikum určené na mastnú pleť(bez alkoholu)a mazoregulačný krém.značky tu nebudem písať,to už ti poradia v lekárni,alebo kozmetička.a ešte-je vela pletových tonikov na mastnu plet,ktore obsahujú alkohol,ale tie by sa mali používať len bodovo (na vyrážku)na dezinfekciu,aj ked reklama nam hovori nieco ine...
prave alkohol plet vysusi,plet je sokovana a zacne sa branit a tvorit maz.

lizanka

ja beriem zinok necele 2 tyzdne a plet sa mi masti o dost menej, vyskusala som aj 50mg tabletu nasiaknut trochou vody a kasicku natriet na tvar, celkom fajn, ale este lepsie je rozpustit tu tabletu v cca 0,5dcl vody a natriet postihnute partie a uz neoplachovat.

lian

Presne, na umývanie je najlepšia voda, prípadne na večernú poriadnu očistu voda a prírodné mydlo alebo lávová zem. Ak máš pocit prílišného vysušenia, môžeš si pleť natrieť jojobovým olejom alebo olejom z kukuričných klíčkov, ktoré harmonizujú.
Čistou vodou sa môžeš umývať tak často ako potrebuješ, dôležité je ale požívať čistý uterák.