Clexane 4000 - dlzka uzivania

Príspevok v téme: Clexane 4000 - dlzka uzivania
katka185

Potrebovala by som poradit ohladom lieku Clexane. Priatel ma zlomenu nohu a lekar mu predpisuje pocas liecby clexane. Povodne mal C.6000, teraz mu znizil na Clexane 4000. Picha 1x denne jednu injekciu, uz vyse mesiaca. To, ze ma chodit na vysetrenie krvi mu nikto nepovedal. Docital sa to z letaku. Krv ma v poriadku. Neviete, ako dlho sa moze Clexane 4000 uzivat? Moze sa Clexane kombinovat s liekmi od bolesti, napr. Ibalgin alebo Panadol Extra?

danka777

ahojte som tehotna,mam probllemy s cievami a tak mi doktor pedpisal clexane injekcie picham si uz 5 dni a v oblasti kde si picham sa mi objavili modriny.Neviete ci je to v poriadku mam z toho trochu strach.ma niekto skusenosti s clexane v tehotenstve?

lek

Dlzka ako aj davka podavania Clexane zavisi do,priciny, preco to dostavate, to by vam mal lekar povedat, aby ste tmou celemu rozumeli. Clexane je jeden z liekov, ktory ovplyvnuje zrazanlivost krvi - znizuje ju. V plnych davkach sa pouziva ak ma pacient trombozu (upchatie zili zrazeninou) alebo plucnu emboliu,vtedy je to liecba. V nizsich davkach sa pouziva na prevenciu trombozy u pacientov, u ktorych z nejakeho dovodu je riziko alebo vznikne riziko trombozy. Uraz ako je zlomenina - asi ide o zavaznejsiu zlomeninu vedie napr.imobilizacii pacienta a tak vznika riziko trombozy. Davka 0,4ml sc 1x denne je prevencia trombozy.Dlzka liecy zavisi od dlzky imobilizacie a pripadnych komplikacii pri´zlomenenie.Pri tejto davke moze uzivat aj Ibalgin. Ked nebude mat nohu fixovanu a bude v priebehu dna viac chodit ako lezat a nebude komplikacia v suvislosti so zlomeninou moze sa Clexane vysadit.O tom ale rozhodne osetrujuci lekar.
Pre elenku1978 - tie modrinky su v poriadku, pri vpichu sa poranili drobne podkozne cievky a podkrvacali.

house

Moja matka tiez uziva CLEXANE 4000, ale po 30-40 injekciach by mala byt prestavka, aspon tak mi to povedal cievny lekar.Je to vynikajuci liek ,zachranil jej nohy pred amputaciou.Ale neberie ho non-stop, iba ked sa stav zhorsi.Pokial viem tak moze sa kombinovat s agapurinom jedno co by sa nemalo, natierat modriny z vonku heparoidom pri uzivani CLEXANE ,lebo
dochadza k vzajomnemu kontraposobeniu.

elenka1978

ahojte aj ja si picham clexane. dnes to bola druha inj. na mieste vpichu sa mi urobili modrinky. sice male, ale su tam. je to v poriadku? mate s tým niekto skusenosti? dakujem