trávenie

tina

mam 25 rokov a doporučenie by som určite dostala od mojej obvodnej lekarky lebo raz mi ho uz davala, ale ako som spominala, zo strachu som nesla na to vysetrenie :-((. Takze to by nemal byt problem.
Dakuejem este raz, neskutocne mi pomahas.

gigia

No diagnóza znela jasne. Ťažká gastritída, gastriálny reflux/časté refluxové epizódy/ helikobaktery v celom traviacom trakte.
To že máš obavy je úplne normálne. Ja keď som bola prvý krat na gastre/bola som pri vedomí/ tak mi gastrom odťali ľavú mandlu, bola to neskutočná bolesť a nemohla som sa ani pohnúť, lebo mi sestrička držala hlavu a druhá nohy. Keď som mala ísť na to druhý krát, tak som bola hospitalizovná. Dr mi robila dr. Čiljaková. vynikajúca lekárka. Začala by som asi unej. Tak tá mi vybavila aby ma pri gastre uspali. Vtedy ma len doviezli a keď som sa prebrala už som mala potom
Tina ešte sa ťa opýtam. Koľko máš rokov a či máš napísané doporučenie na gastro. ak hej tak by sa s tým dalo niečo robiť. pa a odpíš

tina

gigia, to by som bola velmi rada keby si mi dala kontakt a este sa chcem spytat, ze aku diagnozu ti urcil lekar lebo mne sa k tomu stale nikto nevyjadruje a vlastne neviem co mi je resp. sa vsetci tvaria, ze vlastne mi nic nie je :-((. Moj dedko mal problemy so zaludkom v mladosti mu cely zaludok vyoperovali a urobili mu z dvanastornika zaludok a nakoniec aj na to zomrel. Strasne sa toho bojim!! A donkoca zomrel pri gastrofibroskopii, to je ten dovod preco sa tam neviem dokopat :-(.
Dakujem si mila!

gigia

Ahoj Tina!
Vitaj v klube. U mňa to tiež tak začínalo. najhoršie sú tie bolesti a vracenie a absolútna bobma je, keď ťa to chytí v škole. Viem o čom hovoríš, ja som na tom rovnako, trvá to už vyše roka a stále tomu neni koniec. Brala som rôzne atb, a iné sajrajty. Skúšala som čaje všetko. Nakoniec dr. zhodnotil, že najlepšia je operácia.
mne gastro robili v Martine. Sú tam veľmi skúsený lekári. Pomohli mi už so všeličím. napr. pred tým, ako mi robili gastro mi robili ph metriu. Dr totiž povedal, že ak neni ph metria pozitívna neni dôvod robiť gastoro.
Mala by si to skúsiť možno tam. Viem je to diaľka, ani ja nie som od tiaľ. ak chceš, dám ti kontakt na dr. Sepeovú, alebo prof.Miklera.

tina

Gigia, začalo to bolesťami žalúdka, napínaním na zvracanie, koľkokrát sa mi stalo, že som sa v noci zobudila na to, že budem zvracať, niekoľko krát ma naplo a nakoniec ma prehnalo. Úplne zvláštne. Nehovorím o tom, že teraz keď zjem niečo ťažké a mastné, tak mi je strašne zle väčšinou to zaženiem pankreolanom. Ak nie a začnem zvracať, tak je ďalší problém na svete lebo neviem skončiť. Zvracám neustále každú chvíľku a keď nemám čo, tak aj žlč...nastúpi dehydratácia a vo väčšine skončím v nemocnici na infúziach. Lekár to potom zhodnotí ako podráždený žalúdok. Niekedy mám pocit, že už nemôžem nič zjesť od všetkého mi je ťažko :-((( začínam byť zúfalá. Ak sa môžem spýtať kde ti robili gastroskopiu s uspaním lebo ja som sa dozvedela, že mi to urobi v Nových Zámkoch, nejaké súkromné centrum. Som z BA, tak by som bola radšej keby sa tu niekto našiel a aj by som to podstúpila. Ešte taká informácia, že z krvi mi nezistili helicobaktera.
Som šťastná, že som Vás tu stretla lebo ja si sama už naozaj neviem rady. Ďakujem.

anonym_6981

ja som bola trikrát preliečená na helicobactera, mala som zápalk žalúdka a takmer vredy...trikrát endoskopia, nič príjemné...musím mať občas diétu, ako by som len brala operatívne riešenie...hned by som išla!

gigia

Ahoj Tina!
Príznaky sú pestré. Začína bolestami žalúdka, pocitmi na vracanie, vracaním, potením, bolesťami hlavy, pálením záhy...
Gastra sa neboj ja som na tom bola už viac krát. Prvý krát, keď mi to robili mi dosť ublížili, preto pri druhom raze ma uspali.
Ak máš teda veľký strach skús popýtať dr. o takúto možnosť. Hlavne sa neboj.
napíš, aké máš príznaky. pa

tina

Ahojte dievčatá, chcela by som sa spýtať ake ste mali príznaky toho ochorenia?? Lebo ja sa uz trapim hodnu dobu problemami so žalúdkom a neviem si pomôcť. Po trošku ťažšiom a masnejšom jedle je mi vždy zle a lekárka mi predpísala pankreolan forte. Mala som ísť aj na gastrofibroskopiu, ale tak strašne som sa bála, že som to odvolala. Viete mi poradiť??? Ďakujem

janík

vyhľadaj najskôr akupunktúru,tá by si s tým mala poradiť a vyhneš sa operácie.Si mladá a preto by liečba nemala dlho trvať