je mozne zbavit sa alergie na potraviny?

lost

teda, abysom sa opravil, nie ze sa DA, ale ze JE tam sanca ze sa DA :)
uvidime...

aj keby nebola, kaslem na to, v malom mnozstve ma to snad nezabije :)

a ked ano, aspon umrem stastny :P

lost

Zaujimave prispevky.
Asi pred 2-3 rokmi mi zistili alergiu na:
mlieko, vajicka, soju, orechy, a este nieco ani neviem co.

Vtip je v tom, ze pokial by som mal dodrziavat tu dietu na 100%, tak by som mohol ficat len na vode, skoro. :)

Je velmi lahke povedat ze "nejest mlieko", avsak ako, ked uz tu bolo spomenute ze 98% veci v obchode obsahuje nieco s mliekom, atd...

Je celkom mozne sa stravovat v zdravej vyzive, ale bezny clovek si nemoze dovolit platit 5 eur za 1 kg chleba ;)
Podla tabuliek alebo coho, alergia nie je dostatocna choroba..

Ale uz som odbocil :D
.............................
- mne alergologicka povedala ze sa z toho DA vyliecit, pokial budem aspon 3-5 rokov dodrziavat dietu, co sa aj stalo, zatial aspon to dodrziavanie diety...
po 2 rokoch mi povedala ze mam zlahka zacat jest vsetko, pomalicky zyvsovat davky, a ak mi to nic neurobi tak mam ist este dalej.. tak so aj urobil a "nic" mi nebolo, no neviem je to tazko sledovatelne lebo moze vplyvat vela faktorov na napriklad unavu, vyrazky a podobne, ale zatial som nemal nic tragicke. len tak som si par krat skusil zjest pol kila sladkosti za den, plno mlieka a vsetkeho co nemozem, na druhy den som vstal :D ktovie co by sa stalo ak by som torobil kazdy den, asi nieco horsie..

udajne za par tyzdnov pojdem na krv a zistia ci este mam alerie alebo nie,

este mam alergie na take ako pel, prach, macka/pes, penicilin a podobne.. trava, no je to neprijemne, avsak ja to ignorujem. zvykol som si na to ze musim mat u seba aspon 10 vreckoviek a som v pohode :)

je to dilema,
zit ako "otrok" po dobu povedzme 50 rokov, alebo zit ako "chcem" po dobu 40 rokov, kedze mozno nedodrzanie alergie skrati zivot.

dalej co sa mi zda doslova nemozne je dodrziavat dietu na dovolenke. neviem si predstavit tam piect chleba, to by nebola dovolenka..

nezavidim ludom co maju este horsie kombinacie alrgii, ako slnko, coskoro bude alergia snad aj na tmu...

no co sa da robit :/

joni_

ja mam tiez potravinovu alergiu, doktorka mi nakazala drzat poctivo dietu, aby sa stale nedrazdil organizmus, a vravela ze vraj casom sa potravinove alergie menia, mozu mi zmiznut alebo vzniknut ine

usiko

z mojej skusenosti , zalezi na tom, aky typ alergie to je. Ja som mala na vajcia a citrusove plody a preslo to same od seba.....

Sex Godess

Equinex- a ja som si myslela, ze clovek je od prirody masozravec...Ci to mame jest surove maso ako nasi predkovia?

Equinox

Vsetky Vase problemy pramenia z absolutne nevhodnej stravy, ktoru konzumujete. Ludske telo je nicene masom, mliekom, pecivom a vsetkym co je tepelne upravene. Pre nas organizmus je prirodzena strava len ovocie a zelenina. Nas zaludok a travaci system je rovnaky ako u hominoidnych opic a mal by byt zasaditeho charakteru. Koren problemu je, ze ludstvo konzumuje prevazne kyselinotvornu stravu... Vsetko co je tepelne upravene je mrtve, enzymy znicene a nase telo na cele s hrubym crevom trpi.

andula

Ahojte, môj syn má alergiu na zemiaky, mrkvu, petržlen, zeler, všetky orechy a iné. Už dva roky držíme diétu. Tiež by som rada vedela, či sa toho niekedy zbaví. Je totiž aj peľový alergik, takže má skríženú reakciu. Prejavovalo sa to u neho tak, že ho bolievalo brucho a býval taký zahlienený, že mu tie niekedy až zelené hlieny vytekali z uška. Teraz má 8 rokov a alergia sa mu začala prejavovať, keď mal asi 4 roky. Som toho názoru, že diétu treba držať. Keď bol bábätko, tiež sa narodil s tzv. "neznášanlivosťou" na laktázu. Jednoducho mu tento enzým v tele chýbal, už sa tak narodil. Niekde som čítala, že ľudia, ktorí trpia touto neznášalinlivosťou na mlieko, v neskorom veku sa u nich prejaví aj potravinová alergia. U nás to zatiaľ funguje. Len dúfam, že sa z toho čo najskôr dostaneme, lebo už neviem, čo mám variť. Andula

RNG

cat, spravny enzym na mlieko je lactaza.
Ale aj ine silne enzymaticke zmesy su pomahajuce pri traveni mlieka.
Skus napr MultiEnzyme z mojich obchodov, alebo z inych, co obsahuje hodne proteolytickych a inych enzymov vcitane pankreatinu.

cat

ale ja si myslim, ze bielkoviny celkovo na kosti, zuby..treba, predsa zo strukoviny nemozem nikdy ziskat taku istu bielkovinu ako zo syrov.
.. tak neviem, ci mam jest syry a pockat si na nejaku reakciu a tiez umriet stastna, ze som sa nicoho nemusela zriekat.