Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zarastený necht

Príspevok v téme: Zarastený necht
ingrid

tak dnes som to konecne absolvovala po pol roku odhodlavania. po navrate z porodnice sa zacali moje problemy so zarastenym nechtom na nohe. zo zaciatku som si to nevsimala ale ked som sa uz nemohla obut navstivila som lekara. predpisal mi bactroban a nejake antibiotika trocha sa to ustalilo ale len n akratku dobu. potom som zacala navstevovat pedikerku, ta mi vystrihavak necht, davala som si ichtyolovu mast na to betadine, kupel v repikovom caji. po dlhej dobe som to dostala do stavu povediac prijatelneho. ale zacalo mi rast tzv. dive maso, nastupilo lapisovanie- je to velmi bolestiva procedura a nepomohla.a tak mi nic ine neostavalo ako navstivit chirurga. kto sa stale odhodlava na tento krok nech nevaha, zakrok nie je az taky hrozny. palec sa umrtvuje a za 10 minut je to hotove.ked mi dr. ukazal ten obrovsky kusisko zarasteneho nechtu nechcela som verit vlastnym ociam ako to tam mohlo take narast.trocha to boli ked prestane ucinkovat bolest ale da sa to vydrzat a ked to boli velmi treba si vziat paralen. na druhy den je potrebne ist na prevez a za tyzden ste fit.aspon moj dr. mi to slubil......takze odvahu priatelia.....zdielajuci podobny problem..........

Čítajte viac

DominikaHU

Presne viem, o čom hovoríš. Je to až smiešne, akú galibu si vieme narobiť obyčajným zlým zastrihnutím nechta. Najskôr som sa hanbila, o tom niekomu povedať, aby sa na mňa nepozerali tak, že si neviem, ani strihať nechty, no keď ma prst začal veľmi bolieť, opuchol a celý sa zapálil, už som nemala na výber. Našťastie, dodnes spomínam, akí boli v Nu´Clinic ku mne ústretoví, milí a nedali mi ani na sekundu pocítiť, že "som trubka, čo si nevie strihať nechty." Vyliečili mi ho a naučili ma aj správnu techniku strihania. Veľká spokojnosť.

Jakub U

Vám všetkým čo máte problémy so zarastajúcimi nechtami
Ja som mal 4 roky problémy so zarastajúcimi nechtami ,riešil som to najprv rôznymi masťami a močením nohy v repíkovej vode,no nepomohlo mi to ,začal som to riešiť inak,išiel som ku chirurgovi ktorý mi to spravil,to nebolo všetko necht zasa dorástol ,nepáčilo sa mi to lebo som sa tešil,že stým budem mať pokoj,a zasa sa mi rezal do palca ,potom som našiel iného chirurga ten mi to urobil ale odbornejšie,ale aj tak nebudete mi veriť ale na ďalšom palci sa mi to stalo tiež išiel som teda k chirurgovy ,spravil mi to ,zasa sa to vrátilo na obidvoch palcoch na nohách-veľká bolesť ,poznáte to,takto to trvalo ešte 4 krát(chirurgicky zakrok) ,už ma to fakt nebavilo tak som povedal,že do dverí chirurga už viac nevstúpim,tak som to nechal ,jeden príbuzdný z rodiny stým mal problémy ale počul som ako to riešil,tak som to spravil aj ja ,vraj šiel na pedíkúriu v leviciach,tak som teda išiel,pani čo mi to robila tak sa stým veľmi vyznala ,zneškodnila infekcciu a iné problémy avšak bezbolestne ten necht upravila(žiadne rezanie ani bolesti) ,necht podložila tzv. chirurgickým drôtikom (33euro),ktorý držal necht aby ďalej nerástol ten necht mi tvrdne,na kontrolu o 5 mesiacov,hovorím bezbolestne!!!!!!!!!!!!,a teraz necítim bolesť ani mi z boku nerastie necht ,ničoho sa nemusíte báť podotýkam bezbolestné ,povedala mi keby ma začalo niečo bolieť tak sa mám nahlásiť už to mám dva mesiace-chirurgický drôtik ,tá pani sa fakt vyzná,poradí vám určite,URCITE SKUSTE POMOZE VAM NA 100% ,dám vám aj adresu ,nemusíte sa ničoho báť ,aj keď ten necht máte v nahoršom stave tak vám tá pani určite poradí ,hlavné je sa nebáť a prísť oznámte to aj iným známim ktorý tento problém majú,ja hovorím z vlastnej 4ročnej skúsenosťi a tá adresa:vebová stránka je: www.pedikurastudio.sk presná adresa je aj nastránke ale pre istotu Kontakt
Business Hotel Astrum Laus****
1. posch., vľavo od reštaurácie
P. O. Hviezdoslava 2A
934 01 Levice
telefón: +421 908 839 483
e-mail: info@pedikurastudio.sk
Prepáčtemi moju gramatiku mám 17 rokov ,chcem vám poradiť aby ste stým nemali problémy skúste to ,je to milá pani ktorá vám pomôže URCITE :)
Ďakujem vám za moje vypočutie a dúfam že som vám pomohol.....

ANGEL-DEMON

mne zarastal necht na palci nohy... vyliečila by som si to sama... ale raz mi v skole ked som mala 15 jedna krava nan stúpila a ten prst mi zaliala krv... a to bol zaciatok problemov niekolkorocných a bolesti...
zoperoval mi to chirurg, ku ktoremu nechapem preco ma zobrali rodicia ked vedeli, ja v tom čase nie, že je ožran!!
ten jeho pristup ako sa so mnou bavil..ako koko*t...
a z jedneho nechta mi hajzel spravil dva,... tak mi rastli 2... potom mi to zarastat zacalo zase a dive mäso sa mi urobilo...
už som bola na strednej...asi po roku mi to zoperoval druhy Dr...
vyčistol to a to bolo všetko... chvilu bolo dobre potom zase to zarastlo...ani na lyiarsky som nemohla ist, lebo ma tlačila lyziarka na ten prst, stale som sa aj bala na ulici, v obchode, v skole ze mi nan niekto skočí... nenormalne bolesti..
Tak akoze 2 doktori si nevedeli dať rady s jednym nechtom...!!!
tak potom mi ho zas tretí raz operoval tretí Dr... a ten konečne!!! mi pomohol , urobil mi tzv. "plastiku nechtového lôžka" tak, že necht mi na kožu nedolieha v tom "rohu"

Nata007

Mam len 12 rokov Tak ze ja mam taky isti problem na lavej nohe som mala zarasteny necht bala som sa nevedela som co to je :\. Mala som to pol roka a moji rodicia dufali ze mi to vylecia nedalo sa asi..:( tak sme isli k mojej doktorke ona ma poslala k chirurgovi tak som sla a on hned povedal ze treba zakrok bala som sa ale musela som . Posla som pichly mi injekciu no 4× podla toho ci ty 1 zabere pockal 5 min a isiel ma operovat operacie trvla okolo 15-20 min. Mna bolelo iba to jak učinkovala injekcia no ja uz prestala učinkovat tak mi mamka dala tabletku kazdy den som chodila na previaz a po 7 dnoch mi vybral stehy a po par mesiacoch mi toto iste zacalo na lavej nohe tak to nam teraz uz 4 mesiac a mala som ist na operaciu 6.7.2016 ale nesla som preto lebo sa daco stalo... :( tak od vtedy som nebola u doktora ale musim ist dokedy nieje škola ale uz sa tak ani nebojim lebo som to uz pocitila :) a to co sa mi stalo no nie len mne kopu ludom tak vam radim chodte cim skvorsie a budete to mat zasebou...aj ja uz pojdem ;) drzim vam place a neprajem to nikomu.

bolelo to ako.....

Dobrý deň, aj mám takýto istý problém so zarastaním nechta na palce na ľavej nohe. už som to mal aj roky predtým no sa mi to objavilo po pol roku. asi další pol rok som sa snažil to vyliečiť sám, palec som mal zarastený nechtom na obidvoch stranách nechtu, používal som gafor ichtylovú masť, sem tam som si ho vymáčal v repíkovom čaji, ale nepomohlo, tak som sa snažil sam o chirurgický zákrok, ale ako som sa odhodľal tak som to hned aj vzdal lebo to neuveriteľne bolelo.... po daľsom mesiaci som sa rozhodol ísť ku chirurgovi. vedel som že mi pômože ako po minule. ako som bol u chirurga tak sa mi na to pozrel a hned konal... jeho zákrok na môj palec bol neskutočne drastický.. bez umrtvenia zobral chrirugické nožnice (s tým takým zakriveným koncom) a vrazil mi ich pod necht aby mohol vystrihnuť ten necht... taká neuveriteľná bolesť to bola , že to neprajem nikomu zažiť.... ani nepriateľovi. jednou výhodou bolo, že som zacítil tu najväčsiu bolesť ale ako som to mal už zafašované v obväzi, cestozu domov to už bola len ustúpujúca bolesť, nie ako po minule mi dal umrtvujucu injekcia a cestou domov po účinku tej injekcií som odpadaval od bolesti.. v niečom to je výhoda a vniečom nie... teraz v po ndelok pojdem na kontrole, som zvedavy čo povie chirurg po 4 dnoch regenerácie po zákroku, jedine čoho sa bojím je aby mi nakoniec nestrhol celý necht, aby mohol lepšie rásť. ak to bude treba urobiť tak jedine s injekciou najprv umrtviť mi ten palec, lebo by som to nevzdržal..... jeiná nevýhoda je že ako čakam na tu kontrolu tak mi ten palec smrdí ako hnilé mäso :-/ (nemožem si ho odbaliť od obväzu, povedal chrirug, že sním nič nemám robiť, a mám si davať pozor na vodu, takže sa sprchujem so sáčkom na nohe čo je dosť obmedzujúce a trápne... len tolko mojej skusenosti s so zarasteným nechtom, chodievajte na pedikúru :-)

T i n a

Ak mate tento problem ako aj ja vyskúšajte túto metódu skúšam to už druhý deň ale mam pocit, že to bude fungovať naozaj sa to tkanivo pomály oddeluje od nechtu.

m.nechty-dajana.webnode.sk

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zarastený necht - Fórum - ZDRAVIE.sk