Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie

Príspevok v téme: Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie
cooldjkai

Ahojte, kúpila som si Pharmatex (vaginálne kapsule), no ešte som ho neskúšala,no napíšem sem najdôležitejšie informácie, ktoré mi na tomto fóre chýbali. Informácie sú z príbalového letáku.
Cena: kapsule-226sk, gel-180, obe sú na 10 použití.
Kapsule:
Lokálne kontraceptívum so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom (pôsobiacim pri niektorých pohlavne prenosných infekciách).
Pharmatex začne účinkovať 5 minút po zavedení do pošvy a od tohto okamihu posytuje antikoncepčnú ochranu minimálne počas 4 hodín.
Odporúča sa ore všetky pohlavne aktívne ženy alebo:
-dočasná alebo trvalá indikácia perorálnej antikoncepcie
-kontraindikácia pre použitie vnútromaternicového telieska
-po pôrode,počas dojčenia,po potrate,pred menopauzou
-pri príležitostnom pohlavnom styku
-počas perorálnej kontracepcie v prípade,že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletku (do konca cyklu treba užívať obe antikoncepčné metódy)
Súčasne s touto antikoncepciou sa nesmie používať in vaginálny prípravok. Pharmatex sa neodporúča používať spolyu s mydlom,lebo spermicídny účinok sa mydlo ničí. Musíte zabrániť kontaktu vagíny s mydlom a to ako pred stykom, tak aj po ňom,lebo mydlo i v stopových množstvách ničí liečivo.
Dávkovanie a spôsobo podávania:
Pred každým pohlavným stykom použite novú kapsulu,bez ohladu na odobie cyklu.
1-asi 5 minút pred stykom zasuňte kapsulu ukazovákom kapsulu čo najlepšie do pošvy
2-pri opakovanom pohlavno styku zaveďte novú kapsulu.
Upozornenie:
Hygiena vonkajsich pohlavných orgánov po pohlavnom styku je možná bez použitia mydla. S výplachom pošvy treba počkať minimálne 2 hodiny
Obe prípavky (kapsule aj gél) sa môžu používať v kombinácii s kondómom.

pomôžte mi

ahojte neviem či sem ešte niekto dáva príspevky ohľadom Pharmatexu ale chcela by som ho začať používať vzhľadom na to, že som mala nedávno zlé pečeňové testy a musela som prerušiť antikoncepciu bude mi niak Pharmatex vplývať na tú pečeň alebo to vôbec s tým nemá nič spoločné?

RNG

Aj ked sa to nazyva chemicka antikoncepcia, prakticky to vobec nezasahuje do hormonalnych hladin a nema ziadne vacsie skodlive ucinky. Je to len prostriedok, co ciastocne zvysi kyslost v posve na pomerne kratky cas, co zabije spermie.
Takze je to pre telo ovela lepsie, nez pouzitie HAK.

evoli

ahoj my sme s priatelom isty cas pouzivali Pharmatex a normalne sme sexovali bez akejkolvek dalsej ochrany. Vyskusali sme aj krem aj cipky, ale cipky mi viac vyhovovali. Pokial sa bude manzelka drzat navodu, tak sa nemate coho obavat :)

cin

Pozeram ze sa tu uz nepise dlhsie ale predsa.
NAJDE SA TU NIEKTO KTO ESTE STALE POUZIVA PHARMATEX?

S manzelkou nim chcrme nahradit kondom.
Pouziva ho niekto BEZ KONDOMU a BEZ PRERUSOVANEJ SULOZE?

divne mi je udavany Pearl index:

PHARMATEX udava: 0,68 – 2,8
Spermicidne prípravky 4 – 25
Mužský kondom (prezervativ) 2 – 15

nieje to predsa spermicid tak akoto ze je tak ucinny ako bezne spermicidy?

rita31

Ja pouzivam cyclotest 2 plus. Kazdy mesiac viem kedy mam plodne a hlavne neplodne dni. Odmeriam si bazalnu teplotu, pozriem displey a je to! Merat treba len kym ti neukaze neplodne a dni.. very easy!
kupila som si to len raz a potom uz ziadne ine vydavky! ;-))

AdyLady

Kapsulky sa rozpustia za 5 minut..ja som to tak priblizne dodrziavala..v pohode, vsetko sa da v ramci predohry :)
Trochu to vyteka ale je to o.k.

Inak nechapem na co pouzivate dvojite ochrany..ked pouzivate Pharmatex tak ako treba, naco inu ochranu..vsak kondom vam moze prasknut a kedze neverite uplne Pharmatexu, naco ho beriete..

AdyLady

Ahojte!
Chcem len povzbudit zeny, baby, ktore sa boja vyskusať Pharmatex, aby ho kludne pouzivali. Ja som ho pouzivala aj cez plodne dni, naplno, bez inej ochrany a tehotna som nezostala. Treba dodrzat navod, zena sa nesmie umyvat mydlom ani inymi pripravkami tam dole 2 hodiny pred a po styku. Nevidim na tom nic hrozne a nenormalne. Ja som pouzivala tie cipky. A pozor, pred dalsim opakovanym stykom treba novu kapsulku alebo teda davku kremu.

carasia

Pre Ahojte21: nemala by si byt tehotna, pokial si dodrzala vsetky pokyny a nemalo by ani vadil, ze ta globulka vyschla, pretoze pharmatex funguje tak, ze na stenach posvy sa vytvori ochranny film, ktory potom znehodnocuje spermie a taktiez zahustuje krcok maternice, takze pokial ste to stihli do styroch hodin, problem by nemal byt :)