Crevna sprcha - mate skusenosti?

lucik

m-a, klystir dostanes kupit v zdravotnickych potrebach,zvladnes to v pohode sama.klystir ci cisti casti creva postupne, je to treba uzivat dlhsie.

RNG

Lucik, ja propagujem cistenie celeho tela, kazdeho organu ako sucast prevencie a zlepsenej funkci a tiez regeneracie.
Na creva je najlepsie zvysit prijem vlaknin , znizit prijem "lepkavin" a pridat (dolnit) spravnu floru, ktora vyraba aj cistiace enzymi na crevne steny.
Zaroven sa da cistit aj pecen zvysenim toku zlce, cim sa ocisti aj zlcnik a pri zvysenom prijme vlaknin, ktore ju absorbuju sa tato spinava zlc do znacnej miery vynesie z tela.Inac by sa v crevach len reabsorbovala.
....
Dalej je doplnkove enzymaticke cistenie tela, lebo ked nemame v nasej potrave dost enzymov, treba si ich aspon dodat.
Zialbohu clovek pri svojej "slachtiacej " cinnosti vyslachtil rastliny prijemne na jedenie, ale s nizkym obsahom enzymov. A tieto zbytky enzymov znici varenim.
Takze doplnenie ma svoje miesto pri cisteni organizmu , nielen criev a pecene, ale vsade.

lenca

chodila som len tak akoze pre pocit, ze nieco dobre robim pre svoj organimus -2 roky. Vravim ti Lucik, zbytocne vyhodene peniazky, telo netreba cistit takto drasticky zvnutra, vela som o tom precitala, bola som spociatku nadsenec tejto metody, ale uz nepojdem

m-a

Klystir vraj preplachne len krátku časť čreva, črevná sprcha dlhšiu. Vie mi niekto povedať z vlastnej skúsenosti, či si viem klystír previesť aj sama bez niekoho pomoci, keď som ho nikdy neskúšala? A kde sa taký klystír kupuje + cena.

lucik

RNG, samozrejme zamorene je cele telo toxinmi, len niekde ta ocista musi zacat a to konkretne v hrubom creve, pretoze ak to sa neocisti, nema zmysel cistit pecen,lymfu ani ostatne..takze zacina to tam a potom samozrejme treba ocistit ostatne,aby ocista mala zmysel a danemu cloveku pomohla. ja nepresadzujem crevnu sprchu ale je to jeden zo sposobov,ako zbavit crevo nanosov a zaklad je tiez zdrava strava, dostatok vlakniny a vody.

RNG

Crevnu sprchu v USA v sestdesiatych rokoch zacali tlacit s tym, ze sa z tela vyplavia vsetky toxiny.
To vsak nie je pravda, lebo toxiny sa nenachadzaju len v crevach, ale aj v jednotlivych organoch,, hlavne peceni, svalstve, zabudovane do tukov, aj v lymfatickom systeme.
Ulepenie criev nie je len z masa , ale casto z obilnin, ktore obsahuju lepku(lepka=lepkava bielkovina)aj z inych lepkavych latok, niektore su vylucovane splodiny travenie(v crevach sa nielen prijma do krvneho obehu ale aj vylucuje z krvneho obehu)
Niektore lepkaviny sa nedaju vyplavit vodou, treba ich mechanicky odrhnut dole vlakninami.
Osobne som za crevnu sprchu len pri silnom zamoreni, otravach a pod.
Nie ako sucast normalnej hygieny, ako to bolo prevadzane a dnes uz viacmenej opustene hlavne v Californii

lucik

Lea,clovek by sa mal ocistit prvy krat pred 30-tkou,co je uz aj pomaly moj pripad, pretoze vsetky potraviny,farbiva,konzervacne latky a skodliviny zo vzduchu,vody atd. sa v organizme usadzaju dlhe roky a tym,ze nejes maso a zdravo sa stravujes vsetky tie toxiny z creva von nedostanes, pretoze tie su prave ulozene v najmenej dostupnych miestach, v zahyboch hrubeho creva a po case stvrdnu a stanu sa z nich kamene...takze,clovek nemusi mat 100 rokov,aby sa cistil...staci starat sa o svoje zdravie,aby nemal v buducnosti ovela horsie choroby a zdravotne problemy.

lea

neviem, ja som len citovala nazor lekara. ale ak nemas 100 rokov, naco tam pojdes? ja napr. nejedavam uz dlhe roky maso, tak hrube crevo ani nemam mat z coho zanesene

lucik

mam overene informacie,ze crevna sprcha porusi floru hr.creva na 3 dni a antibiotika na 3 mesiace...co je horsie?:)