Priberanie z alkoholu

ikuska

no ja
som nepovedala ze pit sa mozeale co je dovolene s prizmurenim oka tak such biele vinoAlkohol verzus redukcia hmotnosti
-podkožného tuku
_________________________________________

Aj keď sa traduje, že mierna konzumácia hlavne červeného vína má blahodárne účinky na ľudský organizmus, alkohol ako taký je pre každého z nás viac škodlivý ako prospešný. Na jeden klad existuje hneď niekoľko záporov. Rovnako je to aj s červeným vínom, ktoré síce pomáha zlepšiť náladu a spríjemniť život, ale na druhej strane je to tiež len alkohol s depresívnymi účinkami.
Popíšme si teraz niektoré zásadné účinky alkoholu na organizmus skôr zo športového hľadiska.
Pri požití akéhokoľvek čo i len malého množstva alkoholu je v organizme vyhlásený stupeň ohrozenia a to z jedného prostého dôvodu. Alkohol pôsobí v tele ako jed. Alkohol rozkladá pečeňový glykogén, podieľa sa na znížení ATP hladiny a teda aj zníženej energetickej zásobe. Obmedzuje ukladanie glykogénu vo svaloch. Taktiež znižuje telesnú váhu, čo často niektorí označujú za pozitívny efekt pitia alkoholu.

Pre ženy je zaujímavé zistenie, že pravidelné konzumovanie alkoholových nápojov zvyšuje hladinu testosterónu v tele, čo vedie k ukladaniu tuku v zvlášť háklivých oblastiach ako je brucho alebo boky.

Alkohol je tvorený prázdnymi kalóriami a teda o nijakom energetickom príjme pre organizmus sa nedá hovoriť. Naviac tieto kalórie sú nevyužiteľné a preto sa ukladajú ako podkožný tuk.
Ak patríte medzi nadšencov fitness životného štýlu je vašou prvoradou úlohou starať sa o váš organizmu a systémy s ním spojené. Preto aj prevencia srdcovo-cievneho systému ako hlavného motora všetkých vašich aktivít je v protiklade s konzumáciou alkoholu a týmto fitness životným štýlom. Určite ste si všimli, že ľudia vyznávajúci iné hodnoty (fajčiari, konzumenti alkoholu, ľudia so sedavým životom), sú oveľa viac náchylný na bežné choroby ako ľudia pravidelne športujúci, nefajčiari a abstinenti.
Už mnoho vedeckých experimentov dokázalo, že pitie alkoholu nielenže organizmu neprospieva, ale na druhej strane podporuje vznik baktérií a znižuje obranyschopnosť organizmu.
Snáď z časti sa dá súhlasiť z odborníkmi, ktorí tvrdia, že občasné pitie mierneho množstva alkoholu má pozitívny vplyv na hladinu HDL cholesterolu v krvi. Čo to je vlastne ten HDL cholesterol ? Ide o určitú formu cholesterolu, ktorá je v protiklade s ostatnými typmi (LDL – zlý cholesterol) a nielenže organizmu neškodí, ale podporuje aj srdcovo-cievny systém a takto znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Tak toto je teda vysvetlenie mechanizmu pitia mierneho množstva alkoholu na naše zdravie.
Čím je pomer HDL a LDL väčší o to menšie je riziko vzniku ochorenia a naopak.
Aj keď existuje aj pár kladov pri pití alkoholu, nemalo by sa stať súčasťou vášho životného štýlu. Na alkohol sa pozerajte ako na liek, ktorý je účinný len v malých dávkach a naopak pri vyšších dávkach spôsobuje predávkovanie a závislosť rovnako ako iné lieky.

no ja

no to je pekna blbost ze z alkoholu sa nepribera.potom preco v kazdej diete je zakazany alkohol?tak isto ako tu uz podaktori pisali som pocula ze ak pit ZDRAVO tak vino:)

ikuska

trierika
ty ces bribrat sadlo hm???obdivujuce co tak zajst do fitka bribrat na svalovej hmote ci xces radsej ked ta niekto buchne a bude po laket v sadle???:(

ikuska

z alkoholu sa pribera lebo su to prazdne kalorie ktore sa ukladaju ae tazko idu dole u zien sa najviac ukladaju na bokoch a bruchu.pit uz ked tak len suche biele vino

misula

ako nejako moc sa tomu nerozumiem v podstate som len deckoktoré skúša piť vonku ked je nuda. alemylsim si,že od toho sa nepriberá len skor by som povedal,že ked niekto ide pit začne piť zapije to nejakov brzdov a za večer ak toho vela vipije žaludok sa roztiahne.Na druhý den sa žaludok iste nescvrkne tak každy papa aj na priek tomu ako mu je zle a tým priberá.. eh :D:D

fuff

no to by ste sa divili jak sa z alkoholu pribera. staci vediet nzaklady chemie a bude to kazdemu jasne a alkoholici su preto chudi, lebo maju rozhadzany cely metabolizmus a preto maju aj pri odvykani vela fyzickych tazkosti

pendulum

ved alkohol ma plno kalorii sam o sebe, nemusi byt sladky.
ale neviem, ci je telo schopne alkohol premenit na tuk, skor si myslim, ze nie.
aj ked, moj znamy prestal pit a vyrazne schudol.

pivko111

neviem fakt preco sa bojite, ze priberiete z alkoholu neni kde...
a tie likeri... to sa neda porovnat s kofolou...
neodporucam pit:) ale neni kde pribrat..