hnis-čapy na mandliach

Príspevok v téme: hnis-čapy na mandliach
muskaaaa

Ahojte..mam problem,z vytvaranim hnisu na mandliach a zatekanim hlienov do hrdla.a koli tym capom mi strasne smrdi z ust.krcna mi predpisala uz dvakrat nejaku vodicku na vytieranie tych capov ale pomohlo mi to asi na dva dni a potom sa to znovu vratilo,stale sa to vracia a ja nechapem skadial.uz ozaj neviem co s tym.liecim sa z toho uz vyse pol roka..pomozte prosim

asdsa4564

Hnisovity povlak na mandliach je prejavom streptokokov, kloktaj salviu s octom a medom 2-3x denne, uvidis ze ti to prejde, pi vela sipkoveho caju na vitamin C, pi vela matoveho caju na odhlienenie a este zeleny caj na detoxikaciu. Potom by som sa zacal liecit na traviaci trakt .

Merry123

Tak zajtra idem konečne na to krčné, lebo to neprestáva a sústavne každé tri dni vyškrabujem vatovou tyčinkou hnis. A bojím sa aby som tým nenakazila aj priateľa. Neviem síce či je to možné ale predsa...
Zajtra budem múdrejšia..

Lulinka17

ahoj merry123, ja mam taky isty problem, pred polrokom som mala infekcnu mononukeozu, tak som si myslela ze to moze byt z toho, samovolne sa mi zvacsuje a zmensuje PRAVA mandla, vytvaraju sa tam biele fliacky, potom to skriabe, picha, myslim ze sa to vyskytuje vzdy ked som oslabena,aj ja tam mam take pluzgieriky okolo ktorych sa to usadza, kdesi som citala ze su to bakterie so stravou kedze ta mandla je narusena, ale neviem kde je pravda a dost ma to stve :(

Merry123

Za posledný mesiac a pol som prekonala dve angíny, ktoré sa priznám jednu som liečila len hlúposťami čajíkmi, painkillermi a druhú už atb, ale nevyležala som ju ako treba. A teraz sa mi to pravdepodobne vypomstilo. Posledné dva týždne nerobim nič iné len vyberám vatovými tyčinkami bielé zapáchajúce hrudky hnisu, ale vždy len z pravej madle. Lavá je OK. Pravá postupne mení tvar - vytvárajú sa jamky, priehlbinky, zvačšuje sa .. Teda neviete mi niekto povedať .. Ak už ma bude čakať vybratie madlí, je možnosť vybrať len jednu madlu?? Kedže ta lavá mi nerobí žiadne ťažkosti :((?
Ešte čo sa týka toho hnisu - ja som ho matne registrovala aj pár rokov dozadu, po prekonaní choroby - ale vždy som si myslela že je akokeby nausádzaná strava.. no teraz už viem, že s tým asi srandy nebudú a treba to riešiť čím skôr...

iwana.Gregow

boze...chudak ty ja to mam len tyzden a stale placem ze ani napit sa nemozem ani jest taka som hladna nic mi nato nepomaha..chudak ty fakt jak som to citala co si napisala ze pol roka vysli mi slzy fakt lutujem ta tak cely swet ti drzime palce aby si sa cim skor vyliecila...:(

anna-maria

Ahojte,
bola som vecne chorlava a hnisave mandle som mala viac menej non-stop. Alergologicka bola proti ich vybere, ale krcna za...sama mi tvrdila, ze cim skor tym lepsie. Musim uznat, co to na tom pravdy muselo byt, bo som anginu mala naposledy ani nepamatam:)

connie

ja som mandle potierala pravidelne kazdy vecer propolisovou tinkturou. vata na spajdlu a do propolisu. potom som nic nejedla ani nepila. isla spat a ucinkovalo. mandle sa mi zmensili, prestali anginy, a hnis vychadzal von, pri potierani som JEMNE potlacila na mandlu a hnis ztrela vatou prec. skutocne to pomahalo, aj lekar ziral, ako sa mi mandle zlepsili a prestal mi odporucat vyber mandli.
skus, ale pravidelne co vecer, mozes za dna kloktat - do vody pol lyzicky propolisu a 3x denne kloktat.