hnis-čapy na mandliach

Príspevok v téme: hnis-čapy na mandliach
muskaaaa

Ahojte..mam problem,z vytvaranim hnisu na mandliach a zatekanim hlienov do hrdla.a koli tym capom mi strasne smrdi z ust.krcna mi predpisala uz dvakrat nejaku vodicku na vytieranie tych capov ale pomohlo mi to asi na dva dni a potom sa to znovu vratilo,stale sa to vracia a ja nechapem skadial.uz ozaj neviem co s tym.liecim sa z toho uz vyse pol roka..pomozte prosim

pexo

nevie tu niekto ako sa da leicit hnis na mandliacj ak eje tam riziko a aj pricinatoho hnisu a co to moye sposbit resp. ake to moye mat nasledkz ked sa to nelieci ???diki.

pivo

Jaqeline ja nie som lekár ale Moja dcéra mala v desiatich rokoch neskutočne silnú alergiu ktorá prešla na peľovú astmu, ale povybratí mandlí sa stav upravil do mesiaca a dnes má 24 aje chorá raz alebo dvakrát ročne kôli tej alergii /ale nie každý druhý týždeň/ To znamená ak sa vyberú nefunkčné mandle ktoré organizmus ešte zaťažujú je to správne. Ale ak funkčné, ktoré sú len choré tak ľudia majú problém. Neskoré vybratie mandlí má za následok aj ochorenie klbov, kostí a obličiek
čo bol aj môj prípad v detstve.

barbinka

Tak ja mám dva a pol mesiaca po operácii. mne to veľmi pomohlo. bola som v celkovej. ale to je pravda, po operácii žiadne kýchanie, ani kašlanie. mne sa to neroztrhlo, ale bála som sa aj tak. keď mi bolo treba kašlať, rýchlo som začala piť vodu, alebo čaj.

mnagamno

ahoj muskaaaa,ja som bol v celkovej robeny a robili mi to v piatok a v pondelok rano po vizite ma pustili domov..teraz este tak 2 tyzdne byt doma,oddychovat vyplachovat hrdlo a mal by som byt fit

muskaaaa

tak to je teda riadna dilema...a ked sa rozhodnem mandle vybrat s celkovou anestezou - viete mi povedat aky cas by som stravila v nemocnici?

jaqeline

Mám alergiu na trávy, stromy, burinu, raž, rožtoče - veľmi silné štádium. Tiež kýcham a mám sústavne upchatý nos, kašlem a dosť. Ale mám problémy s kĺbami a ložisko bude asi v mandliach. A musím postúpiť aj to riziko,že budem kýchať po operácií (tá ma čaká o týždeň). Preto nemôžem ísť v lete,ale teraz.

Lenulienka

jaqeline: dovolim si s tebou nesuhlasit... alergologicka vie, ci tie mandle mozu ist von, alebo nie. Zalezi totiz od toho aku mas alergiu a na co mas alergiu. Mas mrte vela druhov alergii. A zalezi to od priznakov. Napriklad ja strasne vela kycham (mimo inych priznakov)... keby mi vyberu mandle a po operacii si kychnem, vies co by to somnou spravilo? Roztrhlo by mi cele hrdlo a museli by ma znovu sit. To je dovod, preco mi nedovolia vybrat ich. A ten kto ma alergiu na nejake potraviny ze sa z nich napriklad vyhadze, tak tomu nemusia zabranit aby mu vybrali mandle lebo mu to alergia nedovoli. V tom je ten rozdiel...

jaqeline

Píšete,že kvôli alergií si nemôžte dať vybrať madle. Tak to bude nejaká hlúposť. Ja trpím veľmi silnými alergiami,ale moje mandle idú von o týždeň. A čo sa týka čapov, ja som ich mala viac ako polroka bez prestávky. Treba vziať výter na kultiváciu a citlivosť. Tam ti zistia od čoho máš tie čapy. Ja mám sústavne haemofilus parainfluenzae (nedá sa vyliečiť) a vyliečeného streptokoka, stafylokoka, neisseru. Mám bolesti kĺbov, svalov a veľmi veľkú únavu. Za rok som vybrala 16 antibiotík, raidne silných a aj tak hrdlo bolí deň čo deň. Takže žiadna alergia ani nič lekárov pred operáciu nezastaví, ak tie mandle ozaj musia von.