Cysty na vaječníku, ako sa im brániť?

Príspevok v téme: Cysty na vaječníku, ako sa im brániť?
ipolita

Zbieram všetky informácie o strave, ktoré zabraňujú vytváraniu cýst na vaječníkoch. Na nete som sa dočítala, že napr. zabraňuje tomu:
- alkohol, fajčenie, káva, nemôžu sa jesť mliečne výrobky, a naopak treba jesť veľa rýb, čerstvej zeleniny, ovocia, brokolicu...

Toto su moje zatiaľ nazbierané informácie, ak niekto pozná čo je dobré a čomu sa brániť, môžete to tu pridať. Každá rada bude dobrá.

ipolita

Ahojte a ďakujem vám všetkým za rady. Nechala som to na osud. Uvidíme, tento mesiac po prvý krát neberiem horm.liečbu a som strašne zvedavá čo z toho bude. Samozrejme sa s manželom snažíme o bábo. Ak by sa podarilo splodiť bábo, tak cysty aj keby nejaké boli by postupom času zmizli. Uvidíme a potom dám vedieť.

tiny

Ipolita nasla som cosi, nsledujúci bylinkovy cas sa hodi na profylaxiu: 30g šalvie lekárskej, 20g saturejky záhradnej, 30g alchemilky obyčajnej, 20g ľuboníka bodkovaného, 10g pivonky lekárskej,... Tento čas nevaríme, ale len tkrátko necháme zapariť a pijeme z necho tri až styri šálky denne.

adkag

Janik, to je ako myslene, ze preliecit cele brucho? a poznas nejakeho cloveka,co robi akupunkturu v okoli trencina? ja by som to chcela vyskusat,ale nikoho nepoznam.

tatiana zúriková

Ak máte problém s cystami na vaječníkoch,alebo kdekoľvek inde,existuje na to jedna účinná metóda-tachoterapia(terapia pomocou tachyónovej energie.Ak sa chcete dozvedieť viacej, ohláste sa:0905885690
tanja@centrum.sk

tiny

Prezdradíš mi koľko máš rokov? Myslíš že hormonálka ti spôsobila to že si mala pokoj? Ja som čitala že to znižuje tieto cysty neviem čo je na tom pravdy, je to opodstatnené iba tým že žena ma menšie množstvo ovulácii tak preto. Každá rada bude pre mňa dobrá.

ipolita

pretože už dva krát som bola na operácií s cystami. Teraz plánujem vysadiť hormon.liečbu po 8 rokoch a chcem otehotnieť, tak chcem všetko preto urobiť , aby sa mi to neopakovalo. Mám strach a preto zbieram všeliaké informácie a snažím sa zistiť či veda pokročila po 8 rokoch aj v tomto. Jediné čo ma tak trochu upokojuje je to, že za tú dobu, ako som brala horm.liečbu som sa začala zdravo stravovať, zmenila som od základov svoj život, prestala som fajčiť, behať po diskoškách, prestala piť kávu, a už aj viacej tej zeleniny zjem. Dokonca sa mi podarilo aj pribrať na váhe čo v tedy moja váha bola len 50 kg pri výške 178 cm.

tiny

Prečo ťa to tak zaujíma, máš podozrenie? Mám veľa známych čo mali cysty zmizli im menštruáciou, no bohužial nemúžu otehotnieť, preto jediné ma toto slovo desí.

ipolita

áno cysty sa vytvárajú z ničoho nič a práveže to , že je zlá strava alebo chýbajú vitamíny z toho vznikajú cysty a ani sa necítime pri tom zle. Ešte dodám, že hlavnou príčinou vznikania cýst je stres. Tiny sú rôzne druhy cýst, aj také ktoré sami prasknú to sú tie lepšie , sú to vodové. Najhoršie sú tie hrubostenné...