Aspartam

Príspevok v téme: Aspartam
liana

vsetci zujeme zuvacky a nie vsetci vieme aj to, ze ake svinstvo sa v nich nachadza. Aspartam je nebezpečná dodatková látka, ktorá sa v tele rozloží na rakovinotvorné látky, a to, čo spôsobí v tele, sa vyrovná hororu modernej doby. Konkretne ma zaujima, ci existuju nejake ine zuvacky na nasom trhu, ktore aspartam neobsahuju, a mozete do tejto temy pisat aj nazvy potravin, ktore obsahuju E951 -aspartam, aby sme sa im mohli vyhnut

RNG

Ked chces umyvat ludom mozgy, musis zacat s mladezou, aby s tym doslova vyrastali. Mladi lekari a studenti mediciny su ovela viac dezinformovani monopolom zdravotnictva, ako starsi a skuseni. Ale zase starsi a skuseni sa nedaju lahko nahovorit ani na nove smery, lebo maju urcitu reputaciu a su v svojom systeme zabehani.A kedze monopol je velmi silny, ovlada skoly, medicku literaturu, celkove tlac a televiziu, nedovoli jednotlivym, lekarom vybocovat z "predpisanych a schvalenych " postupov, aj keby hned mali s nimi lepsie vysledky.
Ale biektori lekari, riadne vystudovani medicke fakulty si predsa len aj napriek tomu zvolili alternativne pristupy, cim nemyslim tradicne lekarstvo, ani masaze ani nic podobne, ale najma ucinne a neskodne prirodne vytazky na liecenie a prevenciu. iektori to pouzivaju ako doplnkove(komplementarne) k beznym liekom, niektori zasli az tak daleko, ze prakticky vobec nepouzivaju farmaceuticke lieky. A maju aj svoje vlastne kliniky, kde zamestnavaju mnozstvo lekarov a hoci tie kliniky nesmu robit velky vietor s reklamou a poistovne odmietaju za osetrenie tam platiot, predsa sa tam hrnu ludia v desiatkach tisicov a maju uspechy casto az nevidane.
Medicina je veda, tj treba v nej dokazat ucinky, aj ked nie nevyhnutne vladou urcenym medickym autoritam, ktore su zialbohu velmi pod korupcnym vplyvom medickeho priemyslu.
Takze reci ako "ja tomu verim alebo neverim" su tu nie na mieste.To nie je nabozenstvo, ale veda zalozena na dokazoch.

krado

Magy
Snutne je , ze takýto názor má podla mojich skusenosti ma vacsie percento lekarov, co je uplne hrozne. V cine liecie ludi tisice rokov fungujucou medecinou tyto zufali materialisti si myslia, ze oni vsetko pochopili za par desatroci a tí "primitivi" alternativci a cinania si to len vymyslaju, keby totiz niedeky ochorel nejaky mocny cinsky vladar v tu rano by bol jeho lekar o hlavu kratsi.

Magy

RNG a krado - nedavno som bohuzial na vlastnej kozi pocitil, ako moze byt niekto (student mediciny) tak neskutocne zaslepeny tym, co sa uci. Je pravda, ze svojou troskou som prispel aj ja, sypem si popol na hlavu, ale reakcia dotycnej slecny, ako som si neskor nechal zhodnotit celu diskusiu od inych ludi a aj dlhorocnych lekarov, bola neadekvatna a prehnana. Stratil som dlhorocnu kamaratku a mozem povedat ze pomerne dobru. Len preto, ze som sa jej dovolil povedat svoj nazor a pohlad na vec, ktory prudko kolidoval s jej nazorom a pocitmi.
(Ospravedlnujem sa vopred adminom, ale musim pouzit jej originalny vyraz, toto sa inym vyrazom, vystihujucim jej postoj, nahradit neda.)
Len velmi strucne - na alternativnu medicinu (masaze, reflexologia, ajurveda, aromaterapia, homeopatika atd.) sa vyjadrila jedinym slovom: "pic*v*ny".

A potom dalsia reakcia na jeden sice medzny, ale spolahlivo zdokumentovany pripad, ze "su to jasne o*eby a ako tomu mozes verit".
absolutne neprihliadala na dokazy ani nic, len z prveho predlozeneho obrazku si utvorila nazor a pri nom aj skoncila, tvrdohlavo odmietala dalsiu diskusiu alebo zvazenie danej veci.
tym ma dostala a odvazil som sa vyjadrit svoj nazor na nu, ako lekarku a jej schopnosti.
a bolo "vymalovane". :(
co dodat...

RNG

krado, nechcel by som byt lekarom pri takomto systeme, kde sa pravda prenasleduje a chemikalie, tj schvalene patentovane lieky sa tlacia na pacientov napriek ich casto velmi zlym postrannym ucinkom a vobec nie zarucenym pozitivnym ucinkom.

krado

RNG
Má zase úplnu pravdu, a naivní študenti medecíny si myslia, že čo ich naučia v škole je pravda. Bohužial si to v týchto prípadoch môže odniesť nejden pacient.

RNG

Inac to odhakovanie roznych mikroorganizmov roznymi polyolmi je davno dokazany fakt, takze hoci z lekarskej fakulty o tom nevies, ja som to pouzil uz mnohokrat na precistenie prinosnych dutin(xylitol), mnoho zien si vyliecilo urinarne infekcie branim D-manitolu a je plno vyskumu okolo znizenia mnikrobialneho zamorenia v ustach zuvanim zuvacky s xylitolom alebo erytritolom.
Lekarske fakulty su ovladane a kontrolovane medickym priemyslom, tj tam sa nemozes dozvediet plnu pravdu, ale len to, co je tomuto priemyslu vyhodne.
A ked si myslis, ze svet nie je ovladany peniazmi, tak si ukrutne naivny.

RNG

Na to je hroznew vela literatury, ucediem aspon uvod, od dr Merkolu
aspartame.mercola.com
No a napriek hromade literatury, ktora tvrdi o aspartame, ze je n4eskodny, tento sa sklada z jedovatych latok a bol schvaleny za pomoci podvodov, za ktore bol aj prineseny do pozornosti az kongresionalnej vysetrovacej komisii, ktora pod tlakom priemyslu ho oslobodila a co je naviac uplne nelegalne , urcila ze dalsie fakty okolo neho sa nesmu viac prinasat, lebo budu zo sudov vyhodene, dokonca obvinovatelia mozu byt sudeni.
Pozri na
www.aspartamekills.com
Drviva vacsina literatury ale tvrdi, ze aspartame je uplne bezpecny, ale vzhladom, na to, ze je produkovany geneticky zmenenou bakteriou E-coli a vieme, ze sa rozbija na phenylalanine a methanol, co robi zrejme mnohym ludom problemy, aj ked literzatury tvrdia , ze su to "malicke mnozstva", akosi tomu neverim.
Som starsi a za svoj zivot som videl hromady masove rozsirovanych lzi, kde pravda bola desatrocia potlacana, a dodnes take rozne vidim.
Takze ja osobne sa budem tejto neprirodzenej patentovanej chemikalii vyhybat, a to aj v malych mnozstvach.
Ked pre nic ine, tak aspon pre istotu, ako sa vyhybam vsetkym patentovanym chemikaliam podla moznosti, lebo to co tu predtym nebolo a dnes je sa podla definicie vola zamorenie. A tych latok je dnes vyse 50 000 a za nimi je vsemocna farmacia a ludia, co cez chemiu a patenty ovladaju svet.
Ked uz pre nic ine, tak nechcem byt tymito ludmi manipulovany a stranim sa podla moznosti co najviac tymto neprirodzenym latkam.

Vseobecne , ked clovek hlada skutocnu pravdu, najde ju niekde medzi extramnymi tvrdeniami a oboch stran, tj ani v jednom ani v druhom extremnom tvrdeni. A naucil som sa za roky, ze peniaze vladnu svetom, a nie pravda. Takze mam tendenciu nedoverovat tvrdeniam tych co maju z niecoho vela ziskov a prijmov.

ROZUM

RNG mohol by si mi prosim Ta poskytnut tu udajnu "lekarsku" literaturu? Studujem lekarsku fakultu a tak viem co aspartam je. ludia s fenylketonuriou nan reaguju zle to je jasne ale to je to iste ako keby ludia s alergiou na arasidy jedli arasidove maslo a potom by odsudzovali arasidy. Ja som chcel dosiahnut to,aby si ludia uvedomili, ze zuvanie nejakych zuvaciek bez aspartamu nikomu nepomoze resp zuvacky s aspartamom este nikomu neuskodili takisto ako pitie koly. samozrejme sa nebavime o 4L za den a podobne. V neprimeranom mnozstve skodi vsetko, aj cista voda.

RNG

Xylitol a erytritol naviac ochranuju zuby, lebo odhaknu mnohe mikroby z nich a splachnu. Oba su prirodne cukrove alkoholy a telo ich dobre toleruje, dokonca okrem absorbcie aj vie pouzit na vyrobu energie.
Xylito sa ma obmedzit na 15 gramov max, lebo sa slabo absorbuje a moze vyvolat premnozenie roznych kvasnych kultur v crevach a teda plynnatost. Erytritol sa absorbuje vyborne a pre svoju malu molekulu sa velmio rychlo vyluci cez ladviny, az 95%, takze je vhodny aj pre cukrovkarov, lebo nezvysuje cukor v krvi ani nepridava extra kalorie, lebo sa vyluci bez spalenia.