Aspartam

Príspevok v téme: Aspartam
liana

vsetci zujeme zuvacky a nie vsetci vieme aj to, ze ake svinstvo sa v nich nachadza. Aspartam je nebezpečná dodatková látka, ktorá sa v tele rozloží na rakovinotvorné látky, a to, čo spôsobí v tele, sa vyrovná hororu modernej doby. Konkretne ma zaujima, ci existuju nejake ine zuvacky na nasom trhu, ktore aspartam neobsahuju, a mozete do tejto temy pisat aj nazvy potravin, ktore obsahuju E951 -aspartam, aby sme sa im mohli vyhnut

Lady D

Ja som kupila zuvacky so xylitolom bez aspartamu v obchode Norbi update. Maju tam rozne prichute. Zoznam prevadzok najdete na www.update.sk

Oliver277

precitajte si tento clanok o aspartame:
www.nwoo.org

ak chcete používať iné sladidlá ako cukor, aspartam, tak vyskúšajte napr. rastlinu steviu: www.zdravyobchod.sk
sú tam z toho nieaké výrobky a aj popis o tej stevii.

Oliver277

precitajte si tento clanok o aspartame:
www.nwoo.org

ak chcete používať iné sladidlá ako cukor, aspartam, tak vyskúšajte napr. rastlinu steviu: www.zdravyobchod.sk
sú tam z toho nieaké výrobky a aj popis o tej stevii.

1phoebe

Ahojte, jasne ze existuju:-) Chvala Bohu, su uz aj tu na Slovesku dostupne zuvacky Chicza. Su dokonca v BIO kvalite a uplne rozlozitelne. Pochadzaju cisto z prirodnych produktov Mayskeho dazdoveho pralea. Aj zakladna gumova baza je z Mayskeho Kaucukovnika. Navyse poskytuju uz asi 2tis. domorodcom stalu pracu za stale peniaze. Ide o tzv. Fair Trade. Predvaju sa v rtoch prichutiach, balenie ma 30 g a stoji 1.60 Euro.Nam chutia mint a pepermint. Ak chcete tu je zlozenie: 37 % susena trstinova stava, 35% gumovy zaklad,E170- Calcium carbonat, 24% glukoza, 3% agavovy sirup, prichut (limetka, pepermint -podla druhu. Vsetko okrem toho kalcia je samozrejme v kvalite BIO.

....................

aspartam, acesulfam K, sorbitol..su vsetko uemele sladiva, pridavaju sa do vsetkych sladkych vyrobkov oznacenych ako sugar free light, diet..do zuvaciek, zubnuch past, napojov....ide potencialne karcinogeny.

liana

mam skvelu spravu. jedine zuvacky bez cukru, ktore neobsahuju aspartam maju v LIDLi.maju aj pomarancove zuvacky pre deti bez cukru